LukBeson
16.02.05,17:37
Mohli by patriť medzi remeselné živnosti aj zváračské práce - výslovne to tam nie je uvedené.
felixh
16.02.05,20:16
Mohli by patriť medzi remeselné živnosti aj zváračské práce - výslovne to tam nie je uvedené.Uz som sa to tu pytal a nikto mi na to nevie zatial odpovedat, kde je to napisane, ze patria medzi zamocnicke prace - existuje nejaka klasifikacia vykonov resp.cinnosti alebo popis co obsahuju jednotlive remeselne zivnosti, ktoru by AKCEPTOVAL KAZDY DANOVY URAD v SR ????
Manual
16.02.05,20:21
Mohli by patriť, pretože každý poriadny zámočník aj zvaruje. Ale zákon vraví, že nepatria, pretože to "výslovne" tam nie je napísané. A naši pracovníci DU čo nevidia uvedené v zákone a na papieri tak neuznajú.
Pekný neskorý večer...
jeso
16.02.05,20:26
aj ja viem tak, že zváračské práce nepatria medzi remeselné živnosti-dokonca to zdôraznovali na školení,
jojka
18.02.05,16:42
zvaračske prace tam URCITE nepatria iba remeselne zivnosti uvedene pod cislom v zivnostenskom zakone takze 60 % pausalne vydavky NIE
syamlee
09.03.05,08:47
No mám pred sebou obsahove náplne remeselných živností.... sú tu uvedene aj zváracie práce... plameňom a oblúkom ... takže na školení asi celkom pravdu nemali.... V prípade, že bude záujem tak naskenujem a prilepím to tu.....
ORLEN
09.03.05,13:04
No mám pred sebou obsahove náplne remeselných živností.... sú tu uvedene aj zváracie práce... plameňom a oblúkom ... takže na školení asi celkom pravdu nemali.... V prípade, že bude záujem tak naskenujem a prilepím to tu.....
Mozes to prilepit?
Ja viem ze zvaranie nie je remeselnou cinnostou.
syamlee
09.03.05,13:50
Mozes to prilepit?
Ja viem ze zvaranie nie je remeselnou cinnostou.
To ze to vieš ty je pekne... to že na DU majú na to iný názor je pekné od nich....
jankaN
09.03.05,15:29
ja som bola na DU aj na Zivnostenskom ohladom zvaracských prac. A toto som zistila:
1. na Du nevedeli presne definovat
2. na Zivnostenskom mi povedali, to co som aj vedela, ze zvaracske prace s voľna živnosť.
Na zámočnícke práce treba mať výučný list+ prax, na zváracie treba skúšky.
Vraj to oddelili preto, lebo niektorí sa stažovali, že prečo by mali mať zámočnícke práce a príslušné oprávnenia, ked len zvárajú. Len vtedy este nevedeli, co konaju.
Takze ak su v zivnostenskom liste aj zamocnicke práce, je mozné uplatnit 60%vydaje, ale ak niekde na faktúrach je uvedené, že zváracie práce, tak potom nie.
Je dobre to poriesit tak, ze si rozsirite zivnost o zamoc.prace a na rok to bude OK.
jankaN
09.03.05,15:39
syamlee-prosim Vas, prilepte to, ja som nasla OKEC 280001-Zamocnictvo, ze tam patria aj zvaracie práce a na zivnostenskom nevedeli o com hovorim
syamlee
09.03.05,16:09
syamlee-prosim Vas, prilepte to, ja som nasla OKEC 280001-Zamocnictvo, ze tam patria aj zvaracie práce a na zivnostenskom nevedeli o com hovorim
Fajn... už som doma... takže zajtra to hodim na skener a prilepím to do tejto témy... Dúfam, že to bude stačit....
ppalii
10.03.05,07:18
Zvaracske prace je podla 'rozumneho' uvazenia remeselnicke zamestnanie ako zamocnictvo a taktiez zamocnictvo zahrna zvaranie, tak preco to nepatri? preco ak uvedie na fakture zvaranie, tak nemoze aplikovat 60% vydaje? Ked to tu citam, tak vlastne ulohou uctovnikov je 'lustit' zakony to co iny navrhli, ale ved takymto sposobom je to argumentovatelne, tak preco sa tym zatazovat viacej???
syamlee
10.03.05,08:06
Takže prikladám sľubované zváračske práce ako paušálne výdavky.... ;)
Manual
10.03.05,15:05
Toto čo si tu uviedol alebo uviedla je pekné, ale to nerieši problém, ktorý majú niektorí podnikatelia.
Napríklad sú prípady, keď má v ŽL napísané len ZVARAČSKÉ PRÁCE. Takýto živnostník si nemôže dať výdaje 60%, pretože nemá v ŽL napísané aj zámočníctvo. A mám obavy, keby došla kontrola k tomu podnikatelovi, čo má v ŽL zámočníctvo a faktúry by vystavoval len na zvaračské práce či by mu uznali 60% výdavkov. Oni totiž idú striktne podla zákona o DzP a tam je odvolávka na živ. zákon a prílohu s remeselnými činnosťami.
Podla Teba je to teda tak, že keď má v ŽL zvaračské práce a nič iné patrí to medzi rem. živnosti a môže si dať 60% výdavky ??? Problém je v tom že to ešte v praxi nikto neoveril. Aj najnovší DUPP píše že zvar.práce tam nepatria. A veľa ludí by to tam chcelo mať.
Pekný deň želám...
jankaN
10.03.05,15:42
manual, ja si myslim, ze tymto je len dokazane, preco je paragraf taky poskrucany, na jednej strane kazdy zamocnik aj zvara, ale ak len zvara, tak nie je zamocnik.:-)))
Manual
10.03.05,15:58
manual, ja si myslim, ze tymto je len dokazane, preco je paragraf taky poskrucany, na jednej strane kazdy zamocnik aj zvara, ale ak len zvara, tak nie je zamocnik.:-)))Janka, máš pravdu, bolo by dobré, keby sa tá príloha novelizovala a zaradili by sa tam aj zv. práce. Malo by to logigu.
Pekný večer Ti želám...
slavka1
10.03.05,16:08
Bola som na živnostenskom úrade , na štatistickom aj na daňovom ,ale najviac som sa dozvedela na daňovom urade , že zváračské práce boli do júna ako remeselná živnosť ale to zrušili so spätnou platnosťou a vôbec ich to nezaujíma, jednoducho zváračské práce - remeselne nie sú - 60% pauš.výdavky- NIEô zámočnícke práce ANO - ale musí to tak byť napísané na faktúrach.
Manual
10.03.05,16:11
Bola som na živnostenskom úrade , na štatistickom aj na daňovom ,ale najviac som sa dozvedela na daňovom urade , že zváračské práce boli do júna ako remeselná živnosť ale to zrušili so spätnou platnosťou a vôbec ich to nezaujíma, jednoducho zváračské práce - remeselne nie sú - 60% pauš.výdavky- NIEô zámočnícke práce ANO - ale musí to tak byť napísané na faktúrach.Slávka, čítaš mi myšlienky, tu nepomôžu žiadne vysvetlivky, len treba prepracovať prílohu Ž.zákona. Nejak to dať poslancom do rúk...
Pekný večer...
syamlee
10.03.05,16:53
Toto čo si tu uviedol alebo uviedla je pekné, ale to nerieši problém, ktorý majú niektorí podnikatelia.
Napríklad sú prípady, keď má v ŽL napísané len ZVARAČSKÉ PRÁCE. Takýto živnostník si nemôže dať výdaje 60%, pretože nemá v ŽL napísané aj zámočníctvo. A mám obavy, keby došla kontrola k tomu podnikatelovi, čo má v ŽL zámočníctvo a faktúry by vystavoval len na zvaračské práce či by mu uznali 60% výdavkov. Oni totiž idú striktne podla zákona o DzP a tam je odvolávka na živ. zákon a prílohu s remeselnými činnosťami.
Podla Teba je to teda tak, že keď má v ŽL zvaračské práce a nič iné patrí to medzi rem. živnosti a môže si dať 60% výdavky ??? Problém je v tom že to ešte v praxi nikto neoveril. Aj najnovší DUPP píše že zvar.práce tam nepatria. A veľa ludí by to tam chcelo mať.
Pekný deň želám...
To čo som tu riešil ... je presne to, čo je hore napísane. Dala mi to dobra známa na DU. Živnostník, ktorý má v predmete podnikania uvedenú remeselnú činnosť - zámočníctvo.... môže faktúrovať zváračske práce, nakoľko je uvedená aj v charakteristike.....a teda Môže si uplatňovať paušálne výdavky 60%. Kto nepochopil jeho problém...:o
Manual
10.03.05,17:00
To čo som tu riešil ... je presne to, čo je hore napísane. Dala mi to dobra známa na DU. Živnostník, ktorý má v predmete podnikania uvedenú remeselnú činnosť - zámočníctvo.... môže faktúrovať zváračske práce, nakoľko je uvedená aj v charakteristike.....a teda Môže si uplatňovať paušálne výdavky 60%. Kto nepochopil jeho problém...:oNeuraz sa ale jedna známa napr. v BA nie oficialne stanovisko DRSR. Prosím o odpoveď: Ak má v ŽL len zvar. práce, môže si dať podla Tvojej známej 60% výdavky ak bude faktúrovať len zvar. práce. ??? My to chceme pochopiť, len aby rovnaký meter mali na všetkých DU !!!
Pekný večer...
felixh
11.03.05,16:48
To ma teda naozaj zaujima ci má niekto OFICIALNE stanovisko DRSR k danej problematike t.j. ci ak mam zivnost na zamocnicke prace aj na zvaracske prace/tak to mam osobitne napisane v zivn.liste/ a na faktury pisem ZVARACSKE PRACE mam narok na pausal 60 percent a ci iba 25 percent ???






Neuraz sa ale jedna známa napr. v BA nie oficialne stanovisko DRSR. Prosím o odpoveď: Ak má v ŽL len zvar. práce, môže si dať podla Tvojej známej 60% výdavky ak bude faktúrovať len zvar. práce. ??? My to chceme pochopiť, len aby rovnaký meter mali na všetkých DU !!!
Pekný večer...
syamlee
11.03.05,17:25
To ma teda naozaj zaujima ci má niekto OFICIALNE stanovisko DRSR k danej problematike t.j. ci ak mam zivnost na zamocnicke prace aj na zvaracske prace/tak to mam osobitne napisane v zivn.liste/ a na faktury pisem ZVARACSKE PRACE mam narok na pausal 60 percent a ci iba 25 percent ???
Neurážam sa... veď aj prečo... nakoľko sú remeselné živnosti uvedené v prílohe Živnostenského zákona a tam su aj definované...neostáva nič iné ako zistiť náplň pojmu zamočnícke práce.... Nakoľko mám tu možnosť pracovať v strednej strojárskej firme nebudem rozoberať do hĺbky jej rozsah... na to sú zákonodarcovia a keď budete trošku šikovný tak si vypýtate na Živnostenskom úrade náplň činnosti spadajúcich pod pojem zámočnictvo... Nikde v zákone nie je definované, že paušálne výdavky si možu uplatňovať len tí, ktorých faktúry sú vystavené s pojmami použitými v spomenutej prílohe... Paušálne výdavky si môžu uplatňovať živnostníci, ktorí vykonavali len dané remeselné živnosti...... A pretože živnostník, ktorý má v predmete podnikania zámočnictvo, môže faktúrovať zváračske práce, pretože v tomto prípade spadajú pod zámočnictvo;) . A tá nejaká známa bohužial nie je z BA... asi ťa to nepotešilo... robí len kontrolórku....
Manual
11.03.05,17:36
Neurážam sa... veď aj prečo... nakoľko sú remeselné živnosti uvedené v prílohe Živnostenského zákona a tam su aj definované...neostáva nič iné ako zistiť náplň pojmu zamočnícke práce.... Nakoľko mám tu možnosť pracovať v strednej strojárskej firme nebudem rozoberať do hĺbky jej rozsah... na to sú zákonodarcovia a keď budete trošku šikovný tak si vypýtate na Živnostenskom úrade náplň činnosti spadajúcich pod pojem zámočnictvo... Nikde v zákone nie je definované, že paušálne výdavky si možu uplatňovať len tí, ktorých faktúry sú vystavené s pojmami použitými v spomenutej prílohe... Paušálne výdavky si môžu uplatňovať živnostníci, ktorí vykonavali len dané remeselné živnosti...... A pretože živnostník, ktorý má v predmete podnikania zámočnictvo, môže faktúrovať zváračske práce, pretože v tomto prípade spadajú pod zámočnictvo;) . A tá nejaká známa bohužial nie je z BA... asi ťa to nepotešilo... robí len kontrolórku....syamlee, ja nie som stejne z Bratislavi, to bol príklad. Patrím pod Trnavu a tam ma vypoklonkovali, tak ako som tu písal. A podobné skúsenosti majú aj ďalší. Prečítaj si prosím moju otázku ako som písal vyššie v príspevku, chcem na to Tvoj názor. Ďakujem za odpoveď.
Pekný večer...
syamlee
12.03.05,05:45
syamlee, ja nie som stejne z Bratislavi, to bol príklad. Patrím pod Trnavu a tam ma vypoklonkovali, tak ako som tu písal. A podobné skúsenosti majú aj ďalší. Prečítaj si prosím moju otázku ako som písal vyššie v príspevku, chcem na to Tvoj názor. Ďakujem za odpoveď.
Pekný večer...Manual v tvojom prípade asi bohužiaľ nie.... :mad:
felixh v tvojom prípade sa da 60% ale pozor, len na spomenuté 2 spôsoby zvárania....
Manual
12.03.05,05:54
Manual v tvojom prípade asi bohužiaľ nie.... :mad:
felixh v tvojom prípade sa da 60% ale pozor, len na spomenuté 2 spôsoby zvárania....syamlee, dobré ránko a ďakujem za odpoveď aj keď nepotešila. Už je to len na poslancoch, že ?
syamlee
12.03.05,05:59
syamlee, dobré ránko a ďakujem za odpoveď aj keď nepotešila. Už je to len na poslancoch, že ?
No ak myslíš tých našich :o ... tak Pán Boh stoj pri nás... :)
felixh
12.03.05,19:18
Ak som to dobre pochopil ak na fakturu napisem iba ZAVARACKE PRACE co sa vacsinou aj pise /bez udania ci je to plamenom a oblukom/ tak mam narok na pausal 60 % ??? Aj tak ma ale zaujima ci ma niekto k uvedenej problematike oficialne vyjadrenie DRSR alebo ineho DU v tomto znitom state danskom ???


Manual v tvojom prípade asi bohužiaľ nie.... :mad:
felixh v tvojom prípade sa da 60% ale pozor, len na spomenuté 2 spôsoby zvárania....