scevo
27.08.07,18:13
Zdravim, chcel by som sa opytat, v praci som dal vypoved ale ta nebola prijata s nadsenim. Zamestnavatel sa mi vyhraza negativnym hodnotenim. Chcem vediet kde sa taketo hodnotenie zaznamenava a ci ho predkladam niekde pri nastupe do noveho zamestnania. Dakujem
Lion Topoľčany
27.08.07,16:22
Pokiaľ viem, prax je taká, že Tvoj nový zamestnávateľ môže aj nemusí vyžadovať referencie, či už písomné alebo ústne /bola som svedok, keď majiteľ normálne zavolal do pôvodnej firmy a pýtal sa na detaily uvedené v životopise-napr.ovládanie ang.jazyka apod./ od starého zamestnávateľa...Je to veľmi individuálne, ale stanovisko pôvodného zamestnávateľa môže niekedy riadne zamiešať karty. Možno by nebolo zlé si to ešte raz vydiskutovať, žiadna kaša sa neje taká horúca, aká sa navarí!!
veronikasad
27.08.07,16:33
pozri § 75 Zákonníka práce - Pracovný posudok

odst. 1 - Zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho vyžiadania, nie skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti, týkajúce sa hodnotenia práce zamestnancam jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnúť do osobného spisu a robiť si z neho odpisy.

odst. 3 - Ak zamestnanec s obsahom prac.posudku nesúhlasí a zamestnávateľ na požiadanie zamestnanca pracovný posudok neupraví, môže sa domáhať v lehote troch mesiacov odo dňa, kedy sa o jeho obsahu dozvedel, na súde, aby bol zamestnávateľ zaviazaný primerane ho upraviť.

--------
Veronika
fimka
27.08.07,17:57
Ja sa pri prijímaní zamestnancov neriadim referenciami - nie sú objektívne.
Spolieham sa na vlastný úsudok a snažím sa človeka si "oťukať" v trojmesačnej skúšobnej lehote.
wagner
27.08.07,18:26
Tiež som mala skúsenosť s pracovným posudkom, ktorý poslali novému zamestnávateľovi. Skoro mi vypadli oči z jamiek, pretože do ruky som dostala úplne iný pracovný posudok. Nakoniec som to musela dať na súd a až potom bývalý zamestnávateľ stiahol očierňovací posudok a poslal novému zamestnávateľovi kópiu toho, čo som dostala do ruky ja. Neprajem nikomu tie nervy a hanbu, ktorú som zažila, keď mi to nový zamestnávateľ ukázal. Ešte že to bol šéf, ktorý mi fandil a veril, že poslali klamstvo.