laura721
27.08.07,18:43
mozem ako spolocnik previest svoj obchodny podiel vo vyske 40% na svoju dceru, aj ked ma len 14 rokov? ako spolocnik a konatel byvalej spolocnosti mam s touto spolocnostou probolemy, nakolko konatel tejto firmy neplatil faktury, nesplacal uvery, ani ine financne zaväzky, banka to riesi sudnou cestou a mam obavy, aby som neprisla o svoj obchodny podiel.ako konatel v novej firme mam plat vo vyske 8 tis sk na zaklade pracovnej zmluvy
josh
28.08.07,05:06
mozes previest
laura721
28.08.07,05:09
to znamena, ze ak ten prevod urobim, exekutor nema pravo siahnut dcere na podiel?viem,ze som urobila chybu, ale je nefer, ak byvaly spoločnik a konatel poza môj chrbat nesplacal veci,nestaral sa o chod firmy a ja by som mala na neho dopratit. dakujem, nebola som si ista, ci môzem a či jej exekutro mze siahnut na podiel,
josh
28.08.07,06:08
Ono zas treba brat do uvahy aj odporovatelne pravne ukony podla obcianskeho zakonnika, tzn. ak sa ti prevodom zmensi majetok tak, ze sa neda uspokojit z neho tvoj zavazok, mohol by veritel odporovat ten prevod.
laura721
28.08.07,07:30
vzhladom k tomu,ze nemam žiadny majetok, len druzstevny byt, ktory je pisany na dceru uz pred tymito problemami v r.2004, a 3/4 zariadenia bytu patria mojim rodičom, tak nemam nic okrem telky a sedacky, vklad vo firme mam vo vyške 80tis, pricom ten zavezok ma byt cca 1 mil, vyska nesplateneho uveru, avsak da sa namietat tym, ze je to robene z titulu pravdepodobneho rozvodu, co u mna bohuzial realne hrozi, pricom je tu zarazajuca skutocnost, ze konatel tej firmy konal bez podmisu mojej sooby viac ako rok, a teda boli ajprotipravne ukony, pricom zmenka bola zabezpecena 2 fyz.osobami, nasledne srockou, ktora ma zakl.imanie vo vyske 5mil sk, a vlastnila 90%podiel v tej firme
d3 !Ur3
28.08.07,18:25
Dcéra má len štrnásť rokov, čo znamená, že nemá spôsobilosť na právne úkony.
d3 !Ur3
28.08.07,18:28
v plnom rozsahu. Maloletí majú spôsobilosť len na také právne úkony, ktoré sú svojou povahou primerané rozumovej a vôľovej vyspelosti zodpovedajúcej ich veku.
josh
29.08.07,05:57
v plnom rozsahu. Maloletí majú spôsobilosť len na také právne úkony, ktoré sú svojou povahou primerané rozumovej a vôľovej vyspelosti zodpovedajúcej ich veku.
a prave preto ju pri tomto ukone bude zastupovat kolizny opatrovnik :)
laura721
29.08.07,07:29
vdaka za radu
gabooz
03.09.07,08:25
Dcéra má len štrnásť rokov, čo znamená, že nemá spôsobilosť na právne úkony.

Ma vsak sposobilost na prava a povinnosti. Cize moze bzt spolocnikom v s.r.o. Prava za nu nasledne vykonava zakonny zastupca. V pripade ak by islo o proti sebe stojace naroky tak kolizny opatrovniku ustaveny sudom
gabooz
03.09.07,08:26
Dcéra má len štrnásť rokov, čo znamená, že nemá spôsobilosť na právne úkony.

Ma vsak sposobilost na prava a povinnosti. Cize moze byt spolocnikom v s.r.o. Prava za nu nasledne vykonava zakonny zastupca. V pripade ak by islo o proti sebe stojace naroky tak kolizny opatrovnik ustanoveny sudom
d3 !Ur3
05.09.07,17:39
GABOOZ nehnevaj sa, ale mylis si pojmy sposobilost mat prava a povinnosti a sposobilost na pravne ukony, aj ked vidim, ze si pravnik.


M I E R :-)
josh
06.09.07,12:22
gabooz to napisal dobre, nechapem v com je problem
staslov
08.09.07,03:42
a ty si len spoločník? rozsah splatenia vkladu?