manga
28.08.07,08:17
ahojte.. mali sme kontrolu zo Živn ur. a dostali sme pokutu za neohlasenie prevadzky na servis elektrospotrebicov a vyjadrenie hygienika.. takze ja teraz nabehnem na ŽU s oznamenim o zriadeni prevadzky. no a moja otazka je , mozem to odniest aj ja ako zamestnankyna s podpisom majitelky (cudzinec) alebo ta mmusi ist priamo ona osobne ?!?! a vyjdrenie hygienika staci ak len poslem ziadost co som nasla na stranke reg ur. ver.zdr. alebo zase treba osobne ?!!? na co vsetko sa treba pripravit ked pride hygienik ( sme velko a maloobchod s kavovarmi + kava) ?!?! a moja dalsia otazka (posledna :) ), nenasla som v dokladcoh ze by sme mali potvrdenie z mestskeho uradu o otvaracich hodinach, takze urobim to dodatocne, su za to dake postihy ?!?!??! fungujeme od sept. 2003 ..
dakujem Vam vsetkym velmi pekne... presla som si temy ale nejake priame odpovede som nenasla....
Zita5
28.08.07,06:26
ahojte.. mali sme kontrolu zo Živn ur. a dostali sme pokutu za neohlasenie prevadzky na servis elektrospotrebicov a vyjadrenie hygienika.. takze ja teraz nabehnem na ŽU s oznamenim o zriadeni prevadzky. no a moja otazka je , mozem to odniest aj ja ako zamestnankyna s podpisom majitelky (cudzinec) alebo ta mmusi ist priamo ona osobne ?!?! a vyjdrenie hygienika staci ak len poslem ziadost co som nasla na stranke reg ur. ver.zdr. alebo zase treba osobne ?!!? na co vsetko sa treba pripravit ked pride hygienik ( sme velko a maloobchod s kavovarmi + kava) ?!?! a moja dalsia otazka (posledna :) ), nenasla som v dokladcoh ze by sme mali potvrdenie z mestskeho uradu o otvaracich hodinach, takze urobim to dodatocne, su za to dake postihy ?!?!??! fungujeme od sept. 2003 ..
dakujem Vam vsetkym velmi pekne... presla som si temy ale nejake priame odpovede som nenasla....

Jedna vec je ohlásenie prevádzky na ŽÚ - bolo by dobré aby tam šla osobne majiteľka......druhá vec je ísť na oddelenie podnikateľskej činnosti MÚ , poviete o čo sa jedná , dostanete tlačivo ,kde budú uvedené inštitúcie , ktoré sa majú k povoleniu danej prevádzky vyjadriť , medzi iným tam je aj hygiena .......a toto oddelenie potvrdzuje aj otváracie hodiny , platí sa tiež poplatok . Sankcia ? Uvidíte možno áno možno nie , záleží od nich .Ale rozhodne schválenie prevádzky dodatočne budete musieť vykonať .
To sa nezmieňujem o tom , že ak by prišiel na kontrolu Inšpektorát bezpečnosti práce ......aj oni môžu od Vás žiadať Rozhodnutie o povolení prevádzky ....a dokonca opravujete el.spotrebiče ,prišli by si na svoje .

Ak bude všade podpísaná majiteľka , tak to vybaví aj zamestnanec.
karcoolka1
28.08.07,06:40
Na ŽU osobne majteľ so žiadosťou, inšpekčnou knihou a kolkom /výšku neviem/, zmenu oznám aj písomne na DU. MÚ neviem.
Odporučam vždy všade telefonicky zistiť a potom vybaviť.
manga
28.08.07,06:50
prevadzkaren na predaj je od sept 2003, tam je aj inspekcna kniha a ŽL na servis mame od aprila 2004, teraz ak nahlasim prevadzkaren na tento servis, inspekcnu knihu mozem len dopisat predmet podnikania a potvrdia tuto knihu alebo treba mat novu knihu, ak adresa prevadz. je ta ista pre obidve ?!?!?
karcoolka1
28.08.07,06:58
to naozaj neviem, zavolaj si tam...
manga
28.08.07,07:36
takze nova inspekcna kniha nemusi byt, staci prist so starou kde sa doplni predmet podnikania a na toto a takisto aj ohlasenie prevadzky staci NEOVERENE splnomocnenie od konatela na osobu, kt .tam ide... info od pracovnicky živn. uradu... tak snad to aj tak bude ;-)
manga
31.08.07,06:31
no tak mam za sebou navstevu ZU .. natrafila som akurat na pana, kt .nam dal tu pokutu.... mile bolo ze vobec nehcel odo mna to ohlasenie prevadzky ze naco nam to je ked uz to mame ... az ked som mu po tretom dohadovani povedala, ze to predsa napisal do zaznamu (ale jemne ), tak odpoved: "a este som vam odpustil ze nemate oznacenie pravnej formy..." .. :-DDDDD
jana32
05.09.07,11:32
Prosím Vás a je nutné ohlasovať prevádzku, ak má podnikateľ v živnostenskom liste uvedené nákup a predaj materiálu? Ide o nákup a predaj dreva na výrobu nábytku, materiál je uskladnený v pivničných priestoroch vlastného domu. Ďakujem
jana32
08.09.07,17:29
Prosím Vás a je nutné ohlasovať prevádzku, ak má podnikateľ v živnostenskom liste uvedené nákup a predaj materiálu? Ide o nákup a predaj dreva na výrobu nábytku, materiál je uskladnený v pivničných priestoroch vlastného domu. Ďakujem

Prosím neviete mi niekto poradiť? Ide o to, že keď som si preštudovala živnostenský zákon, tak som si v ňom prečítala že skladové priestory sa nepovažujú za prevádzku, obstojí toto v prípade kontroly?