matalenka
28.08.07,09:47
Dobry den, prosim o radu.

Zamestnávatel ma sociálny fond, z ktorého by som chcela cerpat. (pouzit prispevok na stravovanie) ale ako realne na to?

Cena stravneho listku je 89Sk
Zamestnavatel plati 55% - 49Sk
Zamestnanec 45% - 40Sk môžem zaplatiť nejakú časť zo SF? Kolko? Viem, že to potom musim dať na vyplatnu pasku, ale kolko mozem použiť ako prispevok zo SF?

Dakujem pekne za radu
Tweety
28.08.07,07:50
Čerpanie SF na pásku neuvádzaš. Príspevok na jeden stravný lístok si určite podľa prepočtu stavu na fonde, a ostatných príp. čerpaniach.
ZEvina
28.08.07,07:52
Zamestnávateľ môže dávať 48,95 Sk (55%)
Zo SF si môžete dať koľko máte v kol. zmluve, alebo v smernici. My dávame 5,05 Sk. Na výplatnú pásku sa to nedáva. Zdaňuje sa len hotovostný príjem zo SF.
matalenka
28.08.07,10:03
Zamestnávateľ môže dávať 48,95 Sk (55%)
Zo SF si môžete dať koľko máte v kol. zmluve, alebo v smernici. My dávame 5,05 Sk. Na výplatnú pásku sa to nedáva. Zdaňuje sa len hotovostný príjem zo SF.

To je super, takze zamestnanec by si platil sam z ceny listka len cca 35,- Sk? a mozem stanovit aj vyssiu ciastku? ci to je nejako obmedzene?? Je stanoveny minimalny zostatok na fondovom ucte??
jales
28.08.07,10:11
Pozor na to, že v Zákone o sociálnom fonde je stanovené, že sociálny fond sa má použiť aj na iné účely (napr. regenerácia pracovnej sily, cestovné) a nielen na stravovanie, takže je možné, že Ti tam výjde príspevok na 1 str. lístok max 1- 2 Sk, ak máš len povinný prídel a nie 5 Sk ako tam niekto píše. Musíš si to skrátka prerátať.
matalenka
28.08.07,10:19
Pozor na to, že v Zákone o sociálnom fonde je stanovené, že sociálny fond sa má použiť aj na iné účely (napr. regenerácia pracovnej sily, cestovné) a nielen na stravovanie, takže je možné, že Ti tam výjde príspevok na 1 str. lístok max 1- 2 Sk, ak máš len povinný prídel a nie 5 Sk ako tam niekto píše. Musíš si to skrátka prerátať.

Aha... a ako si to mam preratat? kolko tam musi ostat? a kolko môzem pouzit?? poradis mi prosim?
Danila
28.08.07,10:25
Aha... a ako si to mam preratat? kolko tam musi ostat? a kolko môzem pouzit?? poradis mi prosim?Po preštudovaní príslušného zákona to lepšie pochopíš. Ak nemáš odborovú organizáciu, zamestnávateľ určí na základe výšky tvorby fondu, koľko bude prispievať na cestovné do zamestnania, stravné, regeneráciu. Je to závislé od počtu a štruktúry zamestnancov, výšky prípadných nárokov na možnosti čerpania a pod.
matalenka
28.08.07,10:27
Danila, praveze som ten zakon studovala a nerozumiem mu, preto vas prosim o radu a vysvetlenie.
Danila
28.08.07,10:44
Danila, praveze som ten zakon studovala a nerozumiem mu, preto vas prosim o radu a vysvetlenie.Máš zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce - pravdepodobné nároky na cestovné.Všetci zamestnanci sa stravujú - pravdepodobný príspevok na stravovanie. Po vytvorení príspevkov do fondu zistíš, koľko možeš rozdeliť a akým rozumným pomerom. Ak je z čoho, možeš pokračovať v ďalších príspevkoch - na regeneráciu pracovnej sily a pod. Ak ti niečo zostane, bude k budúcemu roku. Ak ti nezostane, počkáš na ďalšiu tvorbu. A skús vyhľadať na Porade, táto téma je tu podrobne rozobraná. Držím palce, určite je to pre teba zvládnuteľné.
Ludula
06.09.07,12:16
Zo SF prispievame len na stravu. Máme na účte SF peň. prostriedky aj z minulých rokov. Môžeme prispievať na stravu zo SF aj nad 30% z tvorby a tak
ho vyčerpať.
Ďakujem.
Tweety
06.09.07,12:18
Áno, môžete.
Ludula
07.09.07,05:23
Môžeme na stravu potom prispievať takto?
Máme dvoch zamestnancov, tvorba je mesačne 100,-Sk
z minulých rokov máme na účte SF okolo 15 000,-Sk môžeme z fondu napr. mesačne na stravu prispievať vo výške okol 120,-Sk.(prispevok na 1 str.lístok
by bol 3,-SK).
Doteraz sme prispievali 1,-Sk na str.lístok
Ďakujem.
Paula
07.09.07,05:28
Môžeme na stravu potom prispievať takto?
Máme dvoch zamestnancov, tvorba je mesačne 100,-Sk
z minulých rokov máme na účte SF okolo 15 000,-Sk môžeme z fondu napr. mesačne na stravu prispievať vo výške okol 120,-Sk.(prispevok na 1 str.lístok
by bol 3,-SK).
Doteraz sme prispievali 1,-Sk na str.lístok
Ďakujem.


Ak nie je záujem , či dôvod čerpať SF zo zákona zo strany zamestnancov inak, môže sa celý použiť na príspevok na stravovanie zamestnancov.