Pohar
28.08.07,11:55
Prosím ako robíte plnenú papriku? dnes ju robím a dúfam že mi mäso nevylezie z pariky. Gulky som už dávno vzdala - vždy sa mi totiž rozpadli. V paprike to ako tak drží, ale tŕpnem či to nevylezie! poradte. vdaka. :rolleyes:
Zita5
28.08.07,10:02
Pomeliem mäsko , pridám surovú ryžu , soľ,vegetu,zomletú jednu cibuľku , korenie a vajíčka , premiešam a naplním papriku .

Medzitým si dám na sporák zovrieť vodu do ktorej dám paradajkový pretlak,bobkový list , celé korenie a 1-2 ks nové korenie ,soľ,cukor . Ak mi všetko zovrie , stíšim oheň na sporáku a vkladám tam naplnenú papriku a poprípade aj guľky , pokiaľ nemám dosť zelenej papriky .Na pomalom ohni varím , pokiaľ paprika nie je uvarená do sklovita .Aj mne vylezie masa z papriky , ale sa mi nikdy nerozvarila .Na koniec spravím zátrepku s vodou zahustím a prilejem trošku šľahačkovej smotany na zjemnenie chuti , dochutím soľou a ešte cukrom ak je treba .


Proste v hrnci nesmie byť divočina ....... t.j. nechať vrieť na stíšenom ohni a dôležité sú vajíčka , aby mäsové guľky držali po hromade.
emgeton
28.08.07,10:06
Plnené papriky pečiem v rúre. Sú super.
Pohar
28.08.07,10:07
DAKUJEM ZA ODPOVED. NO MNE SA GULKY DOTERAZ VžDY ROZVARILI. NIEKTO HOVORí DAT ICH DO STUDENEJ ZáSMAžKY, NIEKTO DO TEPLEJ......ALE VYZERá TO TAK žE VEčERU ASI BUDEME MAť ...
Zita5
28.08.07,10:07
Plnené papriky pečiem v rúre. Sú super.

Aj to som už počula , ale nikdy som sa nodvážila tak postupovať , takže skúsim , napíš postup .
evina
28.08.07,10:09
evina
28.08.07,10:12
Plnené papriky pečiem v rúre. Sú super.
Ako? len papriky a omáčku robíš zvlášť?
camelfly
28.08.07,10:12
Aj to som už počula , ale nikdy som sa nodvážila tak postupovať , takže skúsim , napíš postup .


Zitka, vážne je to moc dobré :),
PS: toto len dopĺňam :D čo sa ešte s papričkou dá robiť keď zostane, som to tu len tak šuchla a je to poriadne mimo plnenej papriky - ešte aj opekávam len tak surovú papriku, do ktorej dám na kocočky pokrájanú salámu a keď je do zlatista opečená, tak s rajčinami a uhorkou je mňaaam ;)
emgeton
28.08.07,10:15
Aj to som už počula , ale nikdy som sa nodvážila tak postupovať , takže skúsim , napíš postup .

Plním podobne, len dávam málo ryže ( niekedy úplne bež ryže, používam už uvarenú ryžu). Naukladám na mierne vymastený pekáč, pokvapkám ich olejom a pečiem na 220 stC cca 45-60 min. (záleží na veľkosti paprík).
Počas pečenia ich sem tam poobraciam.
evina
28.08.07,10:16
Plním podobne, len dávam málo ryže ( niekedy úplne bež ryže, používam už uvarenú ryžu). Naukladám na mierne vymastený pekáč, pokvapkám ich olejom a pečiem na 220 stC cca 45-60 min. (záleží na veľkosti paprík).
Počas pečenia ich sem tam poobraciam.

To môže byť mňam:)
emgeton
28.08.07,10:16
Ako? len papriky a omáčku robíš zvlášť?

Zvlášť. Takú super paradajkovú - tú robí manželka.
Pohar
28.08.07,10:16
TOTO MI PRIPOMINA AKO NAM V SKOLSKEJ JEDALNI DAVALI UPEčENé GULKY Z PEKáčA......MôžEM TAK DAT AJ GULKY?
evina
28.08.07,10:17
Zvlášť. Takú super paradajkovú - tú robí manželka.

Ja robím tiež z paradajok nie pretlaku, ale to pečenie v trúbe ma nenapadlo-pripomína mi to balkánsku kuchyňu . vyskúšam:)
Pohar
28.08.07,10:23
JA DAVAM NAMIESTO PRETLAKU 100% RAJčINOVý DžúS. AJ POLIEVKU ROBíM Z NEHO.
Zita5
28.08.07,10:28
Plním podobne, len dávam málo ryže ( niekedy úplne bež ryže, používam už uvarenú ryžu). Naukladám na mierne vymastený pekáč, pokvapkám ich olejom a pečiem na 220 stC cca 45-60 min. (záleží na veľkosti paprík).
Počas pečenia ich sem tam poobraciam.

No určite najbližšie plnenú papriku vyskúšam aj ja na plechu .....:) ;) potom napíšem aká bola , či zistím rozdiel medzi varenou alebo pečenou .

Mňam , už teraz by som si dala , dobrá téma .:)
Kathryn
28.08.07,10:31
Ja najskôr uvarím mäso, to potom pomeliem, pridám uvarenú ryžu, vajíčko - surové, osolím, okorením podľa chuti. Plním papriky - pre manžela, urobím guličky - pre deti a toto dám na pár minút zavariť do paradajkovej omáčky, ktorú varím zvlášť. Keď som pripravovala mäsovú zmes so surového mäsa, vždy sa mi guličky rozvarili.
Pohar
28.08.07,10:34
No určite najbližšie plnenú papriku vyskúšam aj ja na plechu .....:) ;) potom napíšem aká bola , či zistím rozdiel medzi varenou alebo pečenou .

Mňam , už teraz by som si dala , dobrá téma .:)

NAOZAJ MNAM. JA SOM NA NU DOSTALA CHUT AKO MI SUSEDA POVEDALA žE JU ROBILA V SOBOTU. A žE AKO JU ROBIM JA LEBO JEJ SA GULKY VžDY ROZVARILI. MNE TIEž! ODVTEDY ROBíM PAPRIKU......AKO TEDA MAM ROBIT GULKY NA TOM PEKAčI?
emgeton
28.08.07,10:38
NAOZAJ MNAM. JA SOM NA NU DOSTALA CHUT AKO MI SUSEDA POVEDALA žE JU ROBILA V SOBOTU. A žE AKO JU ROBIM JA LEBO JEJ SA GULKY VžDY ROZVARILI. MNE TIEž! ODVTEDY ROBíM PAPRIKU......AKO TEDA MAM ROBIT GULKY NA TOM PEKAčI?

Podobne ako papriku, neviem v čom to je, ale mne sa moc nerozpadajú. Musím porozmýšlať, čo všetko tam dávam. Ja som taký kuchár, čo má problém si spomenúť na všetky suroviny, kým ich netreba zmiešať dokopy.
helas
28.08.07,10:43
Robím guľky aj papriku tak ako vyššie písali, len ich dam do vriacej osolenej vody, nechám variť, potom ich vyberiem a z vývaru urobím omáčku,dám zápražku, paradajkový pretlak, dochutím a vložím späť guľky aj papriku.Už nevarím.Guľky sa tak nerozvaria.
jess
28.08.07,10:56
Ja si uvarím 1 sáčok ryže, nechám vychladnúť, zmiešam s pomletým surovým mäsom, osolím, okorením, pridám 1 vajce. Zmesou naplním papriky + urobím guľky a tie vložím do vriacej redšej hotovej ochutenej paradajkovej omáčky a nechám variť, kým mi paprika "neovädne". Sem-tam jemne pomiešam, aby sa guľky a papriky neprilepili o dno. Nikdy sa mi nerozvarili a to ma vôbec varenie nebaví :---:---:--- Ja som taká kuchárka....uvariť , čo najrýchlejšie, nech mám pokoj :D:D:D
Pohar
28.08.07,10:59
DAKUJEM VšETKýM žE MI PORADILI. TAKžE PAPRIKA SA DOVáRA, VšETKO JE OK, MANžELA A DCERU čAKá SUPER VEčERA..... EšTE MI POVEDZTE KOLKO TO VARíTE JA Už 55 MIN. KOLKO EšTE?
Paula
28.08.07,11:00
Áno, s už uvarenou ryžou je to oveľa rýchlejšie :)
Tweety
28.08.07,11:13
DAKUJEM VšETKýM žE MI PORADILI. TAKžE PAPRIKA SA DOVáRA, VšETKO JE OK, MANžELA A DCERU čAKá SUPER VEčERA..... EšTE MI POVEDZTE KOLKO TO VARíTE JA Už 55 MIN. KOLKO EšTE?
Už by to malo byť OK.
Zita5
28.08.07,11:13
Áno, s už uvarenou ryžou je to oveľa rýchlejšie :)

Ja celé roky používam surovú ryžu , pokiaľ sa uvarí mäsko , tak ryža je už tiež uvarená . Ale priznám sa že čas nesledujem .....obed vždy stihnem ;) :)
Tweety
28.08.07,11:15
Áno, s už uvarenou ryžou je to oveľa rýchlejšie :)
Ja si ryžu iba predvarím, ona sa potom dovarí spolu s ostatným. :)
drobeceva
28.08.07,11:26
No téma sa pekne rozbehla, už mám neuveriteľnú chuť na tú papriku /zajtra ju asi urobím/.
Mimochodom, už je všetko hotové, pripravené? Ak je prestreté, tak môžme si odskočiť a ochutnať ako sa Ti podarilo?
Paula
28.08.07,11:28
Aj ja už čakám s tanierom a v trubke prázdno....sem s ňou! :)
adi11
28.08.07,11:48
Ja najprv uvarím ryžu, zomeliem uvarené mäso z polievky / je chutnejšia ako zo surového lebo je tam vyvarená zelenina a je to rýchlejšie/ pridám vajíčko, korenie a soľ a naplním papriky a taktiež guľky. V paradajkovej omáčke sa to uvarí asi za 25 minút.

A ešte Vám ponuknem recept na rýchlu večeru - u nás to voláme špecialitka.

Do papriky dám vegetu, soľ a nejaký mäkký syr - banbino alebo lunex a dám na rozpálený olej piecť. Paprika sa pečie na veľmi slabom ohni z každej strany asi po 10 minút. Panvicu treba prikryť. Ten syr môže aj vytiecť - to ja potom vytrem z panvice chlebom a je to vynikajúce.
Kazu
28.08.07,11:51
Do plnky používam mleté mäso (už udusené, až poopekané), varenú ryžu, do červena podusenú cibuľku, soľ, vegetu (nemusí byť), korenie a vajíčka. Ak mám menšie papriky tak plním celé, ak sú veľké mäsité tak ich rozrežiem na polovice a plnku uložím na tieto polovičky. Do pekáča nalejem trošku oleja a poukladám papriky. Celé papriky počas pečenia obraciam, polovičky netreba. Syn plnenú papriku neznáša, Tomu na pekáč poukladám zopár guliek. Pečiem zakryté alobalom.
Kazu
28.08.07,11:57
Aj ja už čakám s tanierom a v trubke prázdno....sem s ňou! :)
Jáj, dala by som si aj ja plnenú paprikúúú! Táto téma vyprovokovala moje chuťové poháriky k slintaniu, ale prežrala som sa slivkových gulí s makom. Pokušenie je také veľké, že si idem si dať 2 deci vody.:D :D
Zita5
28.08.07,12:05
No mám dojem , že zajtra budú dozvuky tejto témy a že si pochutnáme na plnenej papričke.:) ;) či už varenej alebo pečenej .:)
anklar
28.08.07,12:30
Plnené papriky pečiem v rúre. Sú super.
Smiem poprosiť o know-how? (neviem variťhttp://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif).To musí byť veľmi dobré.
Vopred ďakujem.
Pohar
28.08.07,12:56
som rada že niektorí budete zajtra robit papriku. ja som tak na anu dostala chut čo ju robila suseda v sobotu. Nezabudnite si dnes kupit masko - zajtra je sviatok, potom tak v marketoch. DOBRUU CHUT!
evina
28.08.07,13:06
Myslím, že poraďáci budú už vedieť dokonalú plnenú papriku;)
willma
28.08.07,15:57
som rada že niektorí budete zajtra robit papriku. ja som tak na anu dostala chut čo ju robila suseda v sobotu. Nezabudnite si dnes kupit masko - zajtra je sviatok, potom tak v marketoch. DOBRUU CHUT!tento nápad mala aj moja mamina, ale to mäsko čo priniesla, by som najradšej oplieskala predavačke o hlavu. Pomer mastné:mäsu je 80:20, to snáď pomleli všetky mastné odrezky, ktoré našli. :mad:
BOND
28.08.07,16:08
tento nápad mala aj moja mamina, ale to mäsko čo priniesla, by som najradšej oplieskala predavačke o hlavu. Pomer mastné:mäsu je 80:20, to snáď pomleli všetky mastné odrezky, ktoré našli. :mad:
treba mať známeho dobrého masiara ...:)
Paula
28.08.07,16:12
Treba mať predajňu, v ktorej pred vašimi očami zomelú presne to, čo ste si akurátne zakúpili ;)
Zita5
28.08.07,16:12
tento nápad mala aj moja mamina, ale to mäsko čo priniesla, by som najradšej oplieskala predavačke o hlavu. Pomer mastné:mäsu je 80:20, to snáď pomleli všetky mastné odrezky, ktoré našli. :mad:

willma preto nikdy u mäsiara nekupujem mleté mäso , ja si ho pomeliem doma .;)
kukučka
28.08.07,16:31
mlynček odpočíva milión rokov, máme predsa roboty ;) :D
Maruška54
28.08.07,16:45
Treba mať predajňu, v ktorej pred vašimi očami zomelú presne to, čo ste si akurátne zakúpili ;)
Nakupujem u mäsiara kde majú v predajni mlynček aj dres, mäso ktoré ste si kúpili pred vašimi očami umyjú a pomelú. Ja robím plnku do plnenej papriky zo surového mäsa, ostatné dávam ako bolo už viackrát uvedené, papriku vložím do omáčky, ak mi zostane náplne urobím guľky a nerozvárajú sa. Omáčku robím nasledovne: z oleja a múky urobím svetlú zásmažku, zalejem vriacou vodou a za stáleho miešania privediem k varu, pridám paradajkový pretlak, osolím, dám bobkový list, čierne celé korenie, trošku cukru a nakoniec zjemním mliekom, alebo aj sušeným mliekom.
willma
28.08.07,17:40
willma preto nikdy u mäsiara nekupujem mleté mäso , ja si ho pomeliem doma .;) veď ja tiež, ale chuť asi bola veľká nepozerala poriadne čo jej dámy balia.:mad: Nehovorím o tom, že v tej konkrétnej predajni by sa hanbil aj pohonič, so svojim skromným slovníkom vybraných slov a priamo pred zákazníkmi
Eulalia
29.08.07,02:58
Babenky, máte ma na svedomí:o Plnená paprika patrí k mojim obľúbeným jedlám, neviem sa jej dojesť. A ako na potvoru, som dnes v robote:mee: takže žiadne varenie nestihnem. Ktorá sem donesie za hrniec hotovej papriky?:D
anklar
29.08.07,09:46
tento nápad mala aj moja mamina, ale to mäsko čo priniesla, by som najradšej oplieskala predavačke o hlavu. Pomer mastné:mäsu je 80:20, to snáď pomleli všetky mastné odrezky, ktoré našli. :mad:
Wilma, ako ti napadlo kupovať zomleté mäso? Vieš koľko takých kúskov je tam zomletých, ktoré by si nedala inam ako do smetia? O otázke hygieny ani nehovoriac.
ALDA
29.08.07,10:03
Dnes som objavila túto tému a musím sa smiať, pretože po príchode z dovolenky som v nedeľu uvarila plnenú papriku a včera večer sme ju dojedli. Bol jej plný hrnčisko, takže sa mi to číta super bez slintania.:)
Ale prejedená nie som, pretože ju môžem jesť od Silvestra do Silvestra.:)
PS: recepty iné ako ju varím ja, iste vyskúšam.
Paula
29.08.07,10:12
Dokedy budem číhať s tanierom pri trubke, háááááá? Budete gazdinky platiť penále z omeškania dodávky do mojej jaskyne :rolleyes: ....to na okraj ochrany spotrebiteľa , ktorý je už uslintaný načisto :)
willma
29.08.07,10:37
Wilma, ako ti napadlo kupovať zomleté mäso? Vieš koľko takých kúskov je tam zomletých, ktoré by si nedala inam ako do smetia? O otázke hygieny ani nehovoriac. Keď pozornejšie spravíš kuk do pôvodného príspevku, nekupovala som ja, ale mamina, ja si veru radšej sama naporcujem, vykostím a poupratujem mäsko. ;)
klarissa
29.08.07,10:42
Tak isto som včera zablúdila na recepty a dnes som navarila plný hrniec
rajčinovej omáčky a papriky. Keďže zajtra som v robote je toho na dva dni a
decká budú mať čo jesť. Dobrá inšpirácia tá naša porada. Každý deň by tam
mohol hodiť niekto nejaký recept, čo dnes uvariť, keďže moje deti nechodia
na obedy a z roboty odchádzam z hlavou prázdnou čo dnes uvariť. Díky:)
liduska
29.08.07,12:34
Hlásim, že práve som dovarila plnenú papriku, mám na ňu chuť už od včera.
Kazu
29.08.07,14:45
Schválne som si otvorila tvoj profil aby som vedela ako ďaleko mám od huby túto bezva papaničku.:--- Nemáš tam bydlisko.:mad: Tvoje veľké šťastie, inak by som prišla na večeru.:D :D Ale však ja si ju uvarím zajtra.
Zita5
29.08.07,15:16
Hlásim, že práve som dovarila plnenú papriku, mám na ňu chuť už od včera.


Liduska ja mám tak strašnú chuť na tú našu poraďácku plnenú papriku , že až až ....ja som chcela dnes uvariť- teda vyskúšať na plechu , ale zrazu sa včera večer rozhodlo , že idem variť guláš .........takže ja si ešte počkám , zatiaľ sa musím uspokojiť s vôňou plnenej papriky z Porady .....z tejto témy , lebo ja ju stále cítim ....:) ;)


Ale ak máš plný hrniec , tak pošli potrubím Paule,Kazu a aj mne trošku ;)
liduska
29.08.07,15:21
Schválne som si otvorila tvoj profil aby som vedela ako ďaleko mám od huby túto bezva papaničku.:--- Nemáš tam bydlisko.:mad: Tvoje veľké šťastie, inak by som prišla na večeru.:D :D Ale však ja si ju uvarím zajtra.
Ale mám tam a prídi , čakám ťa a čakám aj teba Zitka aj Paulu, len neviem či neprídete už neskoro.Tak si pohnite.Lebo jej nebude.
Eulalia
29.08.07,15:27
Ale mám tam a prídi , čakám ťa a čakám aj teba Zitka aj Paulu, len neviem či neprídete už neskoro.Tak si pohnite.Lebo jej nebude.

Liduška, hladných na plnenú papriku je nás tu viacero, nože sem daj ten hrnčisko, veď si určite navarila velikánsky:D
liduska
29.08.07,15:33
Čakám vás všetkých, ale či aj paprika a guľôčky na vás počkajú , to teda neviem.
Eulalia
29.08.07,15:43
Čakám vás všetkých, ale či aj paprika a guľôčky na vás počkajú , to teda neviem.
Rýchlo postav na druhú várku, lebo keď sa Ti tam dohrnieme všetky, nebudeš mať čas ani taniere umývať:D
Kazu
29.08.07,15:49
Ale mám tam a prídi , čakám ťa a čakám aj teba Zitka aj Paulu, len neviem či neprídete už neskoro.Tak si pohnite.Lebo jej nebude.
Veru to tam máš napísané. Už keď som si napchala brucho špagetami vrátil sa mi zrak. Aspoň vidíš, čo s človekom urobí hlad. :D :D :D
Paula
29.08.07,15:51
Bisťu!!!!!! Som zmeškala asi už, no od včera trčím pri trubke a nikde nič ....ale popri reči, ja môžem aj z hrnca (technická poznámka k umývaniu tanierov vyššie) :cool:
pikulik
29.08.07,19:28
No teda,to ste mi narobili chúťky:D Moja rodina sa plnenej papriky nevie nasýtiť.Ale pečená? No to som ešte nerobila, ale v sobotu určite bude na obed.Dúfam že moji chlapi nový recept ocenia.:rolleyes:
Kazu
30.08.07,14:08
Potom rozpošli mailom, ako sa ti podarila.
Melnick
30.08.07,15:07
Ja ryžu neuvarím celkom ,ale tak "napoly" nechám ju troška vychladnúť dám pomleté mäsko,najemno pomletú cibuľu ,pochutiny a 2 vajíčka. Do úplne ochutenej omáčky potom hodím jednu guľku -ak sa nerozvarí naplním papriky a dám najskôr variť tie ,keď na miernom ohni pomaličky vrú 10-12 minút dávam postupne guľky a varím na miernom ohni .
Ak sa mi prvá guľka rozvára a nedrží pekne pohromade ,pridám ešte vajíčko.Ja robím veľký hrniec,vždy dúfam,že rodina si ju už obľúbi a som strašne rada, že po jednom spoločnom obede si "ju" musím dojesť sama.:)
chiarca
31.08.07,12:59
Ahojte poradaci. Ja robím podobne plnenú papriku ako vy len ja dávam aj 2-3 strúčiky cesnaku. Ja si omáčku pripravím tak že: spravím zásmažku ,pretlaky 2 väcsie konzervy rozmiešam vo vode a vylejem na zásmažku a ešte podejem vodov tak asi do pol hrnca pomaly nechám zovriet ,pridám maly bobkovy list a sol a cukor . môže sa pridat aj trocha škorice. (ja dávam ked nezabudnem) ked je omáčka hotová pekne postupne dávam gulky aj papriky a mierne pomiešam.
Masa: pomleté pliecko,cibula, mleté korenie,cesnak,troška červenej papriky.soľ, vegeta,2-3 vajcia ,napoly uvarená ryža. Ja jej varím vela ,takže sa vždy ujde aj susedom.:)
kornelia2
31.08.07,14:32
Skuste toto, je to hotove za 15-20min.
Potrebujeme:
-mlete maso,cibulu,2 vajicka,rohlik,papriku, paradajkovy dzus 100%, bazalka, cierne korenie, sol, cukor, bobkovy list.
pomelem cibulu, potom maso, pol cibule dam do hrnca oprazit s olejom, pridam paradajkovy dzus 100%, pridam bobkovy list, ochutim s cukrom dam to varit.
Zatial pomlete maso zmiesam s cibul. pridam sol,pridam bazalku,rohlik nakrajajte na male kocky,pridame vajicko ale iba zltko(-bielka rozslahate na tuhy sneh)pridame to do zmesi.
Zatial urobime paradajkovu zmes vytiahneme bobkovy list, a vsetko z mixujeme(paradjk.stavu s cibulou.)
Do paradajk. stavy dame naplnene papriky, a gulky sa mozu urobit tiez, pod tecucou vodou-studenou namocite ruky a robite gulky a davate do paradajk.stavy, vsetko bude hotove ked to prevre, a gulky budu plavat hore.
Dobru chut
pikulik
04.09.07,20:05
No,pečená plnená paprika sa vydarila, i keď moji chlapi povedali že varená je lepšia. Nuž čo, koľko ľudí toľko chutí.
olympia56
01.09.08,07:16
Dôležité!
Dievčatá, aby sa vám guľky nerozpadali, je potrebné riadne vypracovať zmes - mäso+varená ryža+vajce+ingredinecie. Dôležitosť dobre premieseného mäsa je potrebné u všetkých receptov, kde sa používa mleté mäso - fašírky, plnená paprika, klobásy atď.
Dúfam, že sa to podarí - mne dlhoročnej gazdine to prišlo na rozum až po rokoch.
olympia56
01.09.08,07:18
Prepáčte! Ešte doplním moju predchádzajúcu reakciu, že je dôležité zmes vymiesiť rukami - klasicky ako pri kysnutom ceste!!!
Dzamila
Gapo
01.09.08,15:53
Teda dievčatá dlho som sa tak nezasmial ako pri tejto téme. Teda nie v zlom. Tak pridám aj ja niečo.
Keďže som chlap, ja zásadne nekupujem mleté mäso, lebo ktovie čo tam a kedy mlel, ani keď ho mám na očiach. Takže surové mäso pomeliem aj s cibuľou a pridám k predtým uvarenej a ochladenej ryži, osolím, okorením, dám celé vajíčko na pol Kg mäsa. Rukami dobre vymiesim až je zmes homogénna. Medzitým sa varí na spenenej cibuľke budúca omáčka. Z papriky rukami vylúpnem jaderník som tak zvyknutý, ale netreba lebo aj tak nič nevylezie z nej. Po naplnení paprík a urobení guliek tieto vkladám do vriaceho základu, asi za 45 min. na stíšenom plameni je to určite dobre prevarené a z predtým urobenou svetlou zápražkou omáčku zahustím. Kto chce môže si potom pridať cukor. Na omáčku používam ako šťavu, tak aj čerstvé paradajky a v núdzi aj pretlak.
Minule som ju robil, manželka ju má rada a nevedela si ju vynachváliť.
arizona
01.09.08,17:40
Poznáte túto dobrotu?
Pečená plnená paprika:
Vyrežeme stopky a vyberieme zrnká a žľazy,umyjeme.
Trojuholníkový syr obalíme do kolieska šunky a zasunieme.Pridáme zhora ešte jedno koliesko šunky,zabráni vytečeniu syra.
Dáme na horúci olej,+vegeta,č.korenie,soľ.Opečieme zo všetkých strán na prudšom,potom slabšom ohni.
Nemusí byť: môžeme pridať aj pokrájanú cibuľku a rajčiny,dusíme a neskôr prelejeme cez papriky.
Podávame s chlebom.Výborné a rýchle:)
riga
02.09.08,06:06
Prosím ako robíte plnenú papriku? dnes ju robím a dúfam že mi mäso nevylezie z pariky. Gulky som už dávno vzdala - vždy sa mi totiž rozpadli. V paprike to ako tak drží, ale tŕpnem či to nevylezie! poradte. vdaka. :rolleyes:
Ja gulky pred varenim obalim v struhanke a mam po probleme... este sa mi nerozvarila ani jedna...:)
učtovníčka
02.09.08,07:39
Ja robím tak ako bolo už popísané z predvarenej ryže a mäsa a po naplnení dám papriky s troškou vody v "janskej" mise do mikrovlnky podusiť tak asi na 5 minút. Vidím ich a keď sú odmäknuté tak ich vložím do paradajkovej omáčky, ktorú som si za ten čas v hrnci uvarila. Použijem aj tú vodu ktorá sa vyvarí pri dusení, lebo pekne vonia od papriky. Spolu to už potom varím len asi 5-10 minút a je hotové. Je to rýchlejšie, papriky sa akoby dusením obopnú okolo náplne a nevylezie. Potom to už nie je potrebné dlho variť a tým ani miešať a tak je menšia pravdepodobnosť vylezenia. Papriky neplniť kopcom ale tak jemne pod otvorený koniec.
Gapo
02.09.08,08:24
Poznáte túto dobrotu?
Pečená plnená paprika:
Vyrežeme stopky a vyberieme zrnká a žľazy,umyjeme.
Trojuholníkový syr obalíme do kolieska šunky a zasunieme.Pridáme zhora ešte jedno koliesko šunky,zabráni vytečeniu syra.
Dáme na horúci olej,+vegeta,č.korenie,soľ.Opečieme zo všetkých strán na prudšom,potom slabšom ohni.
Nemusí byť: môžeme pridať aj pokrájanú cibuľku a rajčiny,dusíme a neskôr prelejeme cez papriky.
Podávame s chlebom.Výborné a rýchle:)

Poznám, ja si papriku ešte vytriem cesnakom, naozaj dobrota aj s grahamovým rohlíkom:D
HankaH
02.09.08,08:40
Poznáte túto dobrotu?
Pečená plnená paprika:
Vyrežeme stopky a vyberieme zrnká a žľazy,umyjeme.
Trojuholníkový syr obalíme do kolieska šunky a zasunieme.Pridáme zhora ešte jedno koliesko šunky,zabráni vytečeniu syra.
Dáme na horúci olej,+vegeta,č.korenie,soľ.Opečieme zo všetkých strán na prudšom,potom slabšom ohni.
Nemusí byť: môžeme pridať aj pokrájanú cibuľku a rajčiny,dusíme a neskôr prelejeme cez papriky.
Podávame s chlebom.Výborné a rýchle:)

Kto by mal rád diétnejšie, môže sa to dať na niekoľko minút do mikrovlnky, pokiaľ paprika zmäkne a je to bez oleja a tiež chutné.
arizona
02.09.08,08:42
Kto by mal rád diétnejšie, môže sa to dať na niekoľko minút do mikrovlnky, pokiaľ paprika zmäkne a je to bez oleja a tiež chutné.

ufff, keď tá opečená "kožtička" je na tom najlepšia:D:D:D
VERONIKA6
02.09.08,10:02
Teda dievčatá dlho som sa tak nezasmial ako pri tejto téme. Teda nie v zlom. Tak pridám aj ja niečo.
Keďže som chlap, ja zásadne nekupujem mleté mäso, lebo ktovie čo tam a kedy mlel, ani keď ho mám na očiach. Takže surové mäso pomeliem aj s cibuľou a pridám k predtým uvarenej a ochladenej ryži, osolím, okorením, dám celé vajíčko na pol Kg mäsa. Rukami dobre vymiesim až je zmes homogénna. Medzitým sa varí na spenenej cibuľke budúca omáčka. Z papriky rukami vylúpnem jaderník som tak zvyknutý, ale netreba lebo aj tak nič nevylezie z nej. Po naplnení paprík a urobení guliek tieto vkladám do vriaceho základu, asi za 45 min. na stíšenom plameni je to určite dobre prevarené a z predtým urobenou svetlou zápražkou omáčku zahustím. Kto chce môže si potom pridať cukor. Na omáčku používam ako šťavu, tak aj čerstvé paradajky a v núdzi aj pretlak.
Minule som ju robil, manželka ju má rada a nevedela si ju vynachváliť.
Si šikulko. Ja robím presne tak isto.
Gapo
03.09.08,15:32
Ďakujem za pochvalu, ale to si aj Ty Veronika6, veď to nič nie je.;):D
dopravca
10.09.08,14:13
Tie guľky pred hodením do hrnca obalím v hladkej múke. Nerozvaria sa a dostanú peknú glazúru...
Lídia
11.09.08,12:59
Tiež som roky nerobila guľky, lebo sa rozpadali. Ale už robím, dostala som jednoduchú radu: pred varením ich ešte obalím v polohrubej múke a potom šup do hrnca.
eluša
14.09.08,15:31
plnenú papriku milujem od svojho ranného detstva, čo je už takmer dávno. Varím ju dosť často a do náplne dávam zásadne varenú ryžu, mleté mäso, cibuľu, soľ, korenie, majoránku, vajcia a trochu hladkej múky, ktorá zmes lepí. Papriky plním len 3-4 ks, ostatné robím guľky, mokrou rukou ich formujem a poprášim trochu hladkou múkou. Omáčku robím tak, že si urobím zápražku, do ktorej dám i trocha sladkej červenej papriky/prášok/, rozriedim vodou, pridám paradajkový pretlak, väčší, omáčka má chutiť, a pridám bobkový list, nové korenie, soľ, trochu ml.škorice
a cukor. Do hotovej vkladám papriku a guľky a v nej pomaličky nechám variť. Paprika má byť mäkká a vtedy je i mäsko, i vajíčka, ktoré sú v plnke hotové.
Plnenej papriky a gúľ varím v najväčšom hrnci, no iba málokedy ostane na druhý deň trošku. A neboj sa, aj my sme všeličo nevedeli a neraz vyliali obed do záchodu a rýchlo varili to, čo sa nám zvyklo vydariť,hi,hi
Zuzka 335
11.08.09,09:20
plnenú papriku milujem od svojho ranného detstva, čo je už takmer dávno. Varím ju dosť často a do náplne dávam zásadne varenú ryžu, mleté mäso, cibuľu, soľ, korenie, majoránku, vajcia a trochu hladkej múky, ktorá zmes lepí. Papriky plním len 3-4 ks, ostatné robím guľky, mokrou rukou ich formujem a poprášim trochu hladkou múkou. Omáčku robím tak, že si urobím zápražku, do ktorej dám i trocha sladkej červenej papriky/prášok/, rozriedim vodou, pridám paradajkový pretlak, väčší, omáčka má chutiť, a pridám bobkový list, nové korenie, soľ, trochu ml.škorice
a cukor. Do hotovej vkladám papriku a guľky a v nej pomaličky nechám variť. Paprika má byť mäkká a vtedy je i mäsko, i vajíčka, ktoré sú v plnke hotové.
Plnenej papriky a gúľ varím v najväčšom hrnci, no iba málokedy ostane na druhý deň trošku. A neboj sa, aj my sme všeličo nevedeli a neraz vyliali obed do záchodu a rýchlo varili to, čo sa nám zvyklo vydariť,hi,hi
Prečítala som všetky recepty, sú výborné, ale nikto nerobí doma paradajkovú šťavu???? Vrelo doporučujem. Teraz je sezóna, paradajok veľa, tak skúste: Pekne dozreté paradajky pokrájam na štvrtky, vo veľkom hrnci opatrne rozvarím, treba spočiatku pomiešať, aby zo spodu neprihoreli, kým pustia šťavu. Potom nožičkovým mixérom rozmixujem a cez sitko pretlačím - zostanú len zrniečka a suché šupky. Čistú šťavu ochutím, alebo len tak nalejem do plast. fliaš a šup do mrazničky. Mám na celú zimu na polievky a omáčky. Je to naozaj výborné a nie veľmi pracne.
evina
11.08.09,09:57
Prečítala som všetky recepty, sú výborné, ale nikto nerobí doma paradajkovú šťavu???? Vrelo doporučujem. Teraz je sezóna, paradajok veľa, tak skúste: Pekne dozreté paradajky pokrájam na štvrtky, vo veľkom hrnci opatrne rozvarím, treba spočiatku pomiešať, aby zo spodu neprihoreli, kým pustia šťavu. Potom nožičkovým mixérom rozmixujem a cez sitko pretlačím - zostanú len zrniečka a suché šupky. Čistú šťavu ochutím, alebo len tak nalejem do plast. fliaš a šup do mrazničky. Mám na celú zimu na polievky a omáčky. Je to naozaj výborné a nie veľmi pracne.

Robím, robím:)
A nepremixovanú masu používam spolu s cesnakom a bazalkou na špagety miesto kečupu...
ZEvina
11.08.09,10:05
Aj ja robím šťavičku, ale ju zaváram do pohárov spolu s prázdnymi paprikami. Tie v zime len naplním, povarím a mám ako čerstvú plnenú papriku.
rozum
11.08.09,10:21
Plnenú papriku si vylepšíte ak do polouvarenej ryže,mäska,soli,korenia,dáte 1 malú plechovku paradajkového pretlaku a opraženú cibuľku na oleji.Podobne robím zmes na lpnenú kapustu po našom holúbky.
alaya1
11.08.09,11:08
Plnenú papriku si vylepšíte ak do polouvarenej ryže,mäska,soli,korenia,dáte 1 malú plechovku paradajkového pretlaku a opraženú cibuľku na oleji.Podobne robím zmes na lpnenú kapustu po našom holúbky.
nedavas do masa vajicko?
rozum
11.08.09,11:13
Samozrejme že dávam ináč sa to rozpadne aj preto to drží po kope.
maca.tt
11.08.09,11:22
Ja robím vždy z mletého mäsa-surové,aj ryža je surová naplním papriku a vkladám do vriaceho pretlaku,na gulky pridám do hmoty vajíčko,tiež vkladám do vriaceho pretlaku.ešte sa mi nestalo že by sa rozpadli
alaya1
11.08.09,11:38
:)
nedavas do masa vajicko?
neuviedla si to v recepte-)):)
letula
12.08.09,19:50
Ahojte ,plnenú papriku často robím.Môj recept ponúkam.Plnku do paprík si robím vopred.Polouvarenú ryžu zmiešam s ml.bravč. mäsom,posoliť,korenie čierne,2-3strúčky cesnaku,majorán,2-3vajíčka.Plním do paprík.Na oleji spraviť bešamel,zaliať stud. vodou,posoliť,priviesť do varu,pridať pretlak,aj dva,dochutiť príp.cukrom.Ak je už chuť vymakaná,vložím naplnené papriky,veľkú cibuľu,3-5zrniek nov.korenia,a bobk.list.,a varím,kým papriky nevyplávajú./asi hodinu/V tejto fáze sa pochutiny dokonale spoja.Omáčka má byť primerane hustá. So zemiakmi nemá chybu.Vyskúšajte!
ela77
29.08.09,16:36
Skúsim pridať aj svoj návod. Bravčové pliecko zomeliem a podusím ho spolu s ryžou na cibuľke, získa to tak lepšiu chuť. Potom pridám pretlačený cesnak premiešam a plním papriky. Vajíčko do tejto zmesy nedávam. Na dno pekáča poukladám nakrájané paradajky a poukladám na ne naplnenú papriku, na ňu poukladám malé paradajky cherry, podlejem vodou a dusím v rúre. Paradajkovú omáčku robím osve a najlepšie z vlastnej paradajkovej zaváranej šťavy, má to lepšiu chuť ako pretlak z obchodu. Omáčku však robím tak, že miesto zaliatia vodou ju zahusťujem bešamelom urobeným z mlieka, alebo smotany na varenie podľa toho čo mám po ruke. Omáčka má potom jemnejšiu chuť. Zjedia ju u mňa i tí čo vraj nelúbia paradajkovú omáčku.
skúsim foto.42793