Pohar
28.08.07,12:40
EšTE MAM JEDEN PROBLEM. SUSED ZO ZADU NASHO DOMU CHOVá HOLUBY - NA SúťAžE. STáLE MI SEDáVAJú NA OKNE. NEVIEM AKO ICH DONUTIť NEROBIT TO? POMôžETE?
kvalitar
28.08.07,11:56
troska drasticke ale vzduchovka by ich odnaucila sedavat :)
adi11
28.08.07,12:43
no treba donútiť suseda, aby tie zašpinené okná po nich poumýval :)
Kazu
28.08.07,12:48
no treba donútiť suseda, aby tie zašpinené okná po nich poumýval :)
A na to treba tú vzduchovku:D :D :D
adi11
28.08.07,13:17
KAZU veď vy máte hotoví zverinec doma :)
duves
28.08.07,13:53
Chovaj sokolov. Kazdy sokoliar potvrdi, ze je to ucinne.
Pohar
28.08.07,14:01
dakujem za radu, ale chovat sokolov si naozaj nemože dovolit! ;)
Monika Kováčová
28.08.07,14:09
Zastreliť nejakého súťažného šampióna by mohlo byť veľmi drahé, dokonca by to bola aj veľká škoda....
... mňam, polievočku si neskúšal? Možno by si potom sused urobil voliéru na holubov (môj dedko mal cez celý dvor...)
Pohar
28.08.07,14:18
nechcem ich ničiť. len ma to štve. mam tam ventilačku na jeho stranu a chodia mi na parapetnú dosku sediet holuby. normalne je mi z nich zle! hlavne ked mam dieta. ja som myslela niečo tam pripevnit čoho by sa bali! napriklad zabesit tam CD - či sa im to bude ligotat a zlaknu sa. fakt neviem!!!!!!myslite že ked su chovaní mozu prenasat nejake choroby?
adi11
28.08.07,14:20
Sem tam aj nám na balkon zablúdi nejaký holub, aj si posedí, aj potrebu urobí, ale z neho by som polievku nezjedla / v mladosti dedko tiež choval holuby a polievka z nich to bol hotový liek na chrípku / :) :)
adi11
28.08.07,14:30
Taký zlepšovák si môj otec robil proti škorcom vo vinohrade - prázdne plechovky od konzerv uviazal špagátom a zavesil na nejaký vysoký kôl aby štrngotali - pamätám že to zaberalo - vyskúšaj :)
Kazu
28.08.07,18:31
Spomenula som si na tých nalepených čiernych vtákov popri diaľnici. Skúste si tiež taký tieň nejakého dravca umiestniť popri okne.
berry
30.08.07,04:49
Neviem či o tom vieš , ale existuje taký sprej proti holubom. Mám ho doma a raz za čas s ním postriekam parapetné dosky a ono to funguje. Už nám tam navysedavajú. Ja som ho kúpila v záhradkarstve. Volá sa flortis, alebo florlis alebo tak nejako už presne neviem.
Pohar
30.08.07,04:51
Neviem či o tom vieš , ale existuje taký sprej proti holubom. Mám ho doma a raz za čas s ním postriekam parapetné dosky a ono to funguje. Už nám tam navysedavajú. Ja som ho kúpila v záhradkarstve. Volá sa flortis, alebo florlis alebo tak nejako už presne neviem.

super vdaka, idem ho dnes pozriet a kupit.
Pohar
30.08.07,06:19
no v záhradkarskych potrebach ho nemajú.....kde ste ho kupili????
Klimentová Viera
29.06.09,08:36
Neviem či o tom vieš , ale existuje taký sprej proti holubom. Mám ho doma a raz za čas s ním postriekam parapetné dosky a ono to funguje. Už nám tam navysedavajú. Ja som ho kúpila v záhradkarstve. Volá sa flortis, alebo florlis alebo tak nejako už presne neviem.
Som veľmi rada, že som objavila túto tému, aj radu so sprejom. Ale podľa diskutujúcich tento sprej v záhradníctve nedostať. Vie niekto poradiť kde ho môžem kúpiť. S holubami na balkóne si už neviem rady. Mám štyri lódžie, na dvoch sú už ako v holubníku. :mee:


PS. Nepomáhajú žiadne "odstrašujúce prostriedky". Ba dokonca sa neboja ani mojich dvoch kocúrov.
kaco11
30.06.09,08:31
inač na tu parapetu, pokiaľ to nebráni otváraniu okna, tak na starých budovách bývajú umiestnené také klince či čo to je, aby si tam nesadali. To by som tiež skúsila to tam nejak pripevniť nech sa odnaučia. Pokiaľ si nemajú kde sadnúť tak tam nebudú lietať.
cowboyka
09.07.10,09:49
a čo balkón - je to síce staršia téma, ale zaujala ma, nakoľko zhruba 2-3 týždne mi pernementne ráno a večer navštívia balkón a mňa nebaví ich večne vyháňať. Je to aj tam účinné?
bettylou
09.07.10,12:09
Natri parapet lepidlom, alebo dákou inou gebuzinou, mali by sa začať vyhýbať
cowboyka
10.07.10,08:36
na plastové okná???? hmmm???
cmg
10.07.10,20:05
ponukame profesionalne riešenia ochrany proti holubom alebo inému vtáctvu, viac sa dozviete na stránke cmg.sk, alebo volajte 0903 971664 rad vam poradím
hubatá
11.07.10,06:16
Skús kúpiť rybársky vlasec a natiahnuť ho trebárs 3 x po cca 10 cm odstupe (alebo aj do kríža) cez okno. Je to aj estetické (nie je ho vidno ako napr. CD) a holub ho vidí a nesadá na okno. Ak je však starý a slepý, možno aj chce sadnúť, ale ak narazí 1 x do toho vlasca tak sa mu už vyhýba.
Ono trošku problém je ako to upevniť ak máš plastové okno a nemáš šikovného chlapa.
Skús teda napr. kúpiť vešiačiky na utierky (alebo môže byť aj niečo také podobné) s dobre ohnutým uškom aby sa vlasec dobre dal upevniť. Potom troška ošmirgľovať omietku, prilepiť na to malú kocôčku drievka sekunďákom a len tak nalepiť vešiačik. A potom už len nevypadnúť z okna a naťahať vlasec. Myslím že na balkón by to vôbec nemal byť problém (napr. zapichnúť do kvetináča 2 paličky na vlasec) A samozrejme nezabudnúť že je tam, lebo keď treba niečo vyprášiť tak si to urazíš hihihi !
cmg
11.07.10,06:22
Vtáčí trus obsahuje choroboplodné zárodky a baktérie, napríklad Chlamydophila psittaci, kvasinky a plesne, ktoré predstavujú veľmi vysoké riziko infekcie.
Paratýfus - infekčné črevné ochorenie s miernejšími príznakmi ako týfus
Ornitóza - vírusové ochorenie vtákov prenosné na človeka
a ostatné vtáčie choroby
Nebezpečenstvo absorbácie pre človeka je vo forme aerosólu (cez dýchacie ústrojenstvo), alebo priamo prostredníctvom kože / sliznice
Infiltráty v pľúcnych vakoch - Chlamydophila penumoniae, Legionella sp., ako aj vírusy infikujúce dýchacie cesty. Okrem dýchacích ciest napáda C. psittaci i ďalšie orgány a spôsobuje endokarditídu, myokarditídu, hepatitídu, artritídu, keratokonjuktivitídu a encefalitídu. U gravidných žien boli zaznamenané závažné prípady sprevádzané zlyhaním dýchacieho systému, trombocytopéniou, hepatitídou a potratením plodu.
cmg
11.07.10,06:26
ClimbMontGroupSlovakia Predaj, distribúcia a montáž efektívnych systémov ochrany proti vtáctvu

cmg.sk
lujza.j
17.08.11,22:25
sa tu dnes roztrhlo vrecko s reklamami? http://cmg.sk/?page_id=15
Sedulacka
31.08.11,22:24
Ja holuby doslova NE NA VI DIM! Nam sa nastahovali na balkon (byt v Nitre) a darmo sa ich snazim vyrazit, darmo im nicim hniezda, darmo vyhadzujem vajcia, stale sa vracaju spat, tupe vtaky! Budeme tam asi musiet dat sietku aby sa tam vobec nedostali. Najhorsie na tom ale je, ze pripeceni susedia pod nami sa uz stihli na nas stazovat ze im tam padaju holubie h**** -ako keby ja tam tie holuby chcem! :mad: takze tiez to cim prv musime vyriesit, vobec nechapem ludi, ktori cielene chovaju tieto otrasne vtaky :(
buchač
01.09.11,05:39
Ja holuby doslova NE NA VI DIM! Nam sa nastahovali na balkon (byt v Nitre) a darmo sa ich snazim vyrazit, darmo im nicim hniezda, darmo vyhadzujem vajcia, stale sa vracaju spat, tupe vtaky! Budeme tam asi musiet dat sietku aby sa tam vobec nedostali. Najhorsie na tom ale je, ze pripeceni susedia pod nami sa uz stihli na nas stazovat ze im tam padaju holubie h**** -ako keby ja tam tie holuby chcem! :mad: takze tiez to cim prv musime vyriesit, vobec nechapem ludi, ktori cielene chovaju tieto otrasne vtaky :(

...mieriť ...;)
maca.tt
01.09.11,15:13
bola tu podobná téma ,niekto radil kúpiť plastovú vranu a pripevniť na balkon vraj to pomohlo,dotyčná ešte na tú plastovú vranu nalepila perie
Hazard77
04.09.11,09:12
Ani nehovorte. Som nahnevaný keď mi sedávajú sem-tam na balkóne v činžáku a to je raz za čas. Všade je bordel. Myslím, že to treba spojiť vzduchovka-sused-holuby :)
IThinISee
01.04.12,15:14
Pekný deň,

100% ochrana proti holubom. Celková suma 3eur.


http://www.youtube.com/watch?v=bAkxfvujKmY

Nech sa páči. One buy, one for free. Work like charm.
Rozalka
01.04.12,15:28
Pekný deň,

100% ochrana proti holubom. Celková suma 3eur.



Nech sa páči. One buy, one for free. Work like charm.

Okrem hrubých chýb žiadna informácia: mne tam trepocú balóniky a CD-čka a aj tak priletujú. Odstrašujeme ich poplašákom, ale keď nie sme doma, aj tak si u nás robia WC. Čo s tým?
IThinISee
02.04.12,14:31
http://youtu.be/jkV5AIzhQYE

Mne to funguje už mesiac. Poprosil by som niekoho to vyskúšať a dať vedieť.
Drzé a hlavne nehodiace sa pripomienky človeka ktorému práca iných je poľutovaniu hodná. Je my ťa ľúto a dúfam že skúsenosťami a vekom dospeješ. Vytvorenie videa a upnutie s registráciou 30 min. Poďakovanie 5 sekúnd.
buchač
02.04.12,14:47
Okrem hrubých chýb žiadna
informácia:
...nová , no blbá ...;)
mne tam trepocú balóniky a CD-čka a aj tak priletujú. Odstrašujeme ich poplašákom, ale keď nie sme doma, aj tak si u nás robia WC. Čo s tým?



Mne to funguje už mesiac.
...komu a ako ...ten návod je starý jak republika ...
Poprosil by som niekoho to vyskúšať a dať vedieť.
...ďakujem ,neprosím...
Drzé a hlavne nehodiace sa pripomienky človeka , ktorému práca iných je poľutovaniu hodná. Je my ťa ľúto a dúfam , že skúsenosťami a vekom dospeješ. Vytvorenie videa a upnutie s registráciou 30 min. Poďakovanie 5 sekúnd.
...k textu vo videu sa nevyjadrujem ...červené more...

...ale na pravopise si popracoval ...
IThinISee
02.04.12,16:39
Komu, ako, ďakujem, sa nevyjadrujem a zvyšok ako papagáj. Nič si nevymyslel ani nič si nepovedal. Keď to funguje tak to funguje kamarát a kto s tým nechce nič robiť tak nech mu serú holuby pre mňa za mňa aj na hlavu. Rozumieš, alebo ti to mám prísť vysvetliť osobne.
buchač
02.04.12,17:28
...mieriť ...;)


Komu, ako, ďakujem, sa nevyjadrujem a zvyšok ako papagáj. Nič si nevymyslel ani nič si nepovedal.
...čítaj všetky príspevky a nie ako ten papagáj , čo sa len opakuje po druhých ...
Keď to funguje tak to funguje kamarát a kto s tým nechce nič robiť tak nech mu serú holuby pre mňa za mňa aj na hlavu.
...Tebe asi do jedného otvoru v hlave nakydali , že si taký múdry ...
Rozumieš, alebo ti to mám prísť vysvetliť osobne.

...dig šun , more ...šak dôjdi , adresu si iste nájdeš aj sám , kamarát...ja si zatiaľ kvéry prečistím , aby si nebodaj otravu krvičky nedostal ...
Môžeš si aj ráž vybrať ...od 4,5 - 9 mm...poprípade sa na Wiliama Tella zahráme ...:---






...a ozaj ......keď sa odstráni dôvod náletov holubov ,t.j.ich kŕmenie , tak prestanú sa aj zhlukovať ...nie aby som si ešte cinkrlátkla , pozlátka a iné drísty vešal kade - tade po balkóne ...
...alebo ako som spomenul , jedna - dve dobre mierené a bolo by po probléme ...
lubko6394
03.04.12,05:14
...a ozaj ......keď sa odstráni dôvod náletov holubov ,t.j.ich kŕmenie , tak prestanú sa aj zhlukovať ...nie aby som si ešte cinkrlátkla , pozlátka a iné drísty vešal kade - tade po balkóne ...
...alebo ako som spomenul , jedna - dve dobre mierené a bolo by po probléme ...[/QUOTE]

Ja už ani mieriť nemusím. Na mojich strechách nesedí ani jeden, a holubár je obsused. Asi si dobre pamätajú a povedia si medzi sebou kde je nebezpečne...
buchač
03.04.12,05:20
...abo tak ...
misoft
03.04.12,15:51
Je na to ešte jedna finta: obrázok (jednoduchá maketa)
http://www.arkive.org/media/C8/C84AC25D-4A62-4FD5-BE99-3D0223EF268A/Presentation.Large/photo.jpg
+
zvuk:
http://www.youtube.com/watch?v=rOssE0xXI9k
nejako cez spínač, fotobunku a ani sused už holuby nebude mať :D.
pavol54
03.04.12,16:00
...a ozaj ......keď sa odstráni dôvod náletov holubov ,t.j.ich kŕmenie , tak prestanú sa aj zhlukovať ...nie aby som si ešte cinkrlátkla , pozlátka a iné drísty vešal kade - tade po balkóne ...
...alebo ako som spomenul , jedna - dve dobre mierené a bolo by po probléme ...
asi to celkom tak nepôjde Ak ja vysejem na pole hrach tak som rozložil krmivo na dlhú dobu a najmä zapísal tým potvorám do pamäte lebo aj keď tam bol pred troma rokmi si tam pravidelne sadajú

Ja už ani mieriť nemusím. Na mojich strechách nesedí ani jeden, a holubár je obsused. Asi si dobre pamätajú a povedia si medzi sebou kde je nebezpečne...[/QUOTE]
Mathias79
13.07.12,03:37
http://www.chimisistem.com/contents/it/p66.html

Neviem ci to u nas niekto este predava ale malo by ist uz o spominany sprej resp. postrek to len co sa podarilo vygooglit ... Flortis bol ten sprej ale pokial som sa docital spravne tak ten uz asi nie je resp. ho nahradili tito na tejto stranke ...

holubom zdrar :-)