aduliak
28.08.07,12:59
Ahojte,
za chvilku nas caka taka prijemna cinnost ako hladanie a vyber obkladaciek a dlazby:)takze cakam vase nazory a postrehy ako oblozit podkrovnu kupelnu s rohovou vanou pod oknom (ci oblozit aj sadrokartonovy strop....pripadne aj kazda fotka ma velmi potesi:).Cosi myslite o obkladoch z Polska?:)
JAJA11
28.08.07,11:24
Ahojte,
za chvilku nas caka taka prijemna cinnost ako hladanie a vyber obkladaciek a dlazby:)takze cakam vase nazory a postrehy ako oblozit podkrovnu kupelnu s rohovou vanou pod oknom (ci oblozit aj sadrokartonovy strop....pripadne aj kazda fotka ma velmi potesi:).Cosi myslite o obkladoch z Polska?:)

Na tom ako si obložíš kúpeľňu záleží len na tebe, je dôležité, aby sa to páčilo predovšetkým Tebe a Tvojim rodinným príslušníkom. V dnešnej dobe nie je problém vybrať a často to je už pekne poukladané priamo na predajni, takže si to vie každý bez problémov predstaviť. Existujú aj programy, ktoré nasimulujú na konkrétnu miestnosť ten-ktorý obklad, takže je to možné vidieť aj dopredu. Strop by som neobkladala, cez sadrokartón to lepšie dýcha. Čo sa týka výberu poľských obkladačiek, tak ja som si ich kúpila do kuchyne, mám ich tam však iba 3 mesiace, takže o kvalite hovoriť nemôžem. Obkladačkár iba frflal na ich tvrdosť a problémy pri vŕtaní do nich. treba mať profesionálne náradie, inak to ide veľmi ťažko a ľahko sa zlomia. Ale mne sa aj tak veľmi páčia a nemenila by som ich.:rolleyes:
AlaNR
28.08.07,13:05
Dobrý majster si musí vedieť poradiť so všetkým, nie?;) Či je to z Česka alebo z Poľska...

Mne pred týždňom ponúkali obkladačky z Bulharska (:eek: ). Vraj je to novinka, skúsenosti s tým zatiaľ nie sú, ale ja to aj tak risknem.
Môžem za to, že taký nádherný dekor som na iných nevidela?
220870
29.08.07,19:08
Obkladačkár som aj ja ,ale poradiť je dosť tažké ak je v kúpelni moc rezania vyhnite sa radšej PL keramika Paradiž , ako nápísal niekto predomnou DOBRÝ OBKLADČ SI PORADÍ SÁM to je pravda ale koľko dlaždíc pri tom pokazí? Paradiž sú veľmi mäkké obklady(nosný materiál) obklad pri rezaní puká odrezať ho do tvaru L je takmer nemožné, na týchto obkladoch aj veľmi zle drží farba( glazúra) pri rezaní puká odštiepuje sa a vzniká nepekný rez,a celkove poliaci používajú nekvalitné farby ,ktoré veľmi rýchlo vyblednú, obklad nezriedka býva v nekompaktybilný aj farebne , je takmer isté že obklad je otrieskaný o všetky okolité škatule a palety.To isté platí aj o SASUSOULO ( ESP).Robil som aj vonku a všetko sa my javí tak že zahraničné firmy sa na SK zbavujú svojich nepodarkov. Ak môžem poradiť tak České firmy RAKO HoB keramika, keď nič iné aspoň používajú kvalitné farby a dobrú keramiku.Ak ste z BA- oplatí sa nakupovať v Rakúsku za podobné ceny dostanete omnoho lepšiu kvalitu.Hneď za Hainburgom je OBI síce nič moc ale dá sa vybrať.
aduliak
30.08.07,04:34
Ahojte,cez vikend som sa sem nedostala:(dakujem vsetkym za nazory!uz sme sa rozhodli, ze sadrokarton obkladat nebudeme....a co talianske obklady?
viete my poradit nejaky program,cez ktory si mozem kupelnu nasimulovat?
220870 - nie si nahodou z TN?neviem totiz, ci ten obkladac,co ho mame slubeneho, nakoniec vyjde:)
Zuzana2
01.10.07,07:08
Aj my máme podobný problém - ideme prerábať celú kúpelku.
Ja mám ale dilemu, či kúpiť lesklé alebo matné obkladačky.
Prosila by som o vaše názory.
Ja som doteraz ani neuvažovala nad inými ako lesklými, ale pani v predajni mi povedala, že matné sú oveľa praktickejšie - nie je na nich vidno každá kvapka.
Prosím, napíšte vaše názory a skúsenosti.
Vopred ďakujem.
berry
01.10.07,07:12
A matne idu hlavne do módy :-)))
Nemám žiadne foto ale videla som u kamaratkyako si dali staroružovú v kombinácii so sivou v matnom prevedení. A bola nádherná. Fakt som bola prekvapená ako to dobre ukáže. Ja som si doposial nevedelá iné ako lesklé ani predstaviť.
Zuzana2
01.10.07,07:19
Berry, veď práve ani ja.
Tu ale ide o kúpelku mojich rodičov, ktorí už majú nejaký ten rôčik a ide mi hlavne o to, aby tie obklady boli čo najľahšie udržiavateľné - s minimom námahy dobrý efekt.
Preto som prosila z praxe skúsenosti. Ď.
berry
01.10.07,07:56
No môžem sa spýtať, a potom by som dala vedieť. Tak zatial
Zuzana2
01.10.07,16:58
Berry, ďakujem.
A skúsenosti ostatných poraďákov?
Zuzana2
03.10.07,08:04
Aj my máme podobný problém - ideme prerábať celú kúpelku.
Ja mám ale dilemu, či kúpiť lesklé alebo matné obkladačky.
Prosila by som o vaše názory.
Ja som doteraz ani neuvažovala nad inými ako lesklými, ale pani v predajni mi povedala, že matné sú oveľa praktickejšie - nie je na nich vidno každá kvapka.
Prosím, napíšte vaše názory a skúsenosti.
Vopred ďakujem.

Poradíte prosím?
Monia
03.10.07,09:06
My sme mali volakedy v kupelni leskle obkladacky, a kazdy tyzden som sa trapila pri ich lesteni, pretoze na nich fakt vidiet kazda kvapocka, a pretoze viem aj kao to vyzera ked sa starsi ludia umyvaju (a nieken starsi), tak frkaju naokolo do vzdialenosti desiatok centimetrov, tie kachlicky vyzeraju hrozne.
Teraz mame doma matne kachlicky, povrch je trosku zdrsneny, farba je zakladna do ruzova a v nej su take haky baky sede, neumyvam ich ako je rok dlhy, pretoze tam nie je vidiet ziadne flaky, proste som rada, ze ich mame. ( No samozrejme, ze raz za rok ich prejdem handrou, aby som odstranila prach :) )
ODPORUCAM teda matne.
maenki
03.10.07,09:22
Tak ja som použil matné. Kúpelka nie je celá obložená (nepáči sa mi to). Steny sú dorobené štrukturovanou omietkou. Pridám nejaké foto. Vyzerá to dobre. Nedával som žiadne listely, považujem to za vyumelkované. Mám rád jednoduché a elegantné formy. Či toto tomu zodpovedá je len môj názor. Ja som spokojný. Robil som to sám a tak to trvalo dlhšie. Obklady sú kúpené u nás, ale tuším sú pl výroby. Tuším Cerasan.
Zuzana2
03.10.07,09:46
No práve toto som potrebovala - skúsenosti z praxe.
Budem rada aj ďalším názorom.

Maenki, pekné.
A akúže omietku si to dával hore nad kachličky?
Je to normálne vnútorná? Kde si ju kúpil?
Prepáč - nepýtam sa kvôli kúpelke, ale máme doma hrozné steny - krivé a už aj popraskané a rozmýšľam ako to zamaskovať. Ale toto by asi bola pridrahá záležitosť, že?
maenki
03.10.07,10:19
Je to štrukturovaná akrylátová omietka do vlhkých priestorov. Voľne povedané exterierová JUB. Namiešaná na požadovaný odtieň. Pokiaľ to nevieš nanášať, nechaj to na odborníka. Považujem sa za šikovného, zvládnem veľa prác, ale tu mi to trvalo, kým som prišiel na to ako to robiť. Do interiéru môžeš dať aj interiérové, ale tie tuším nie sú akrylátové. Lebo akryl páchne. Chvíľu to trvá kým prestane. V kúpelke to znesieš, pomôže odsávač, ale v obytnej miestnosti by si sa nedovetrala. Preto v miestnosti len interiérové. Tá čo som dával ja stojí aj na môj vkus moc. Potreboval som však len 8 m2 a cca 20 kg piksla stála 1900 Sk plus podkladový náter 600 Sk. Ale povedal som si, kúpelku nerobím na 3 roky, nedá sa tam šetriť. Pre info : prerábal som to aj so záchodom. Náklady 65 000 Sk materiál (stavebný materiál, predstenový záchod, sprchový kút, umývadlo zo skrinkou- všetko kupované v SK), robota moja. Jediné čo som dal robiť bola voda a elektrika - 5000 Sk.
JarkaL
03.10.07,10:46
Chcem upozorniť na rohovú vaňu - vyzerá to super, každému sa to u mňa páči, ale keď ju chcem umyť, musím do nej vliezť aj ja , inak ju neumyjem. Na to som samozrejme prišla až pri prvom umývaní, a preto by som si už nikdy rohovú vaňu do kúpeľne nedala. Ak, tak menšiu. Obkladačky mám tiež matné, som s nimi veľmi spokojná, dobre sa udržiavajú.
Zuzana2
03.10.07,18:36
My máme sprchový kút (vanička, dve strany stena, dve strany "umelá hmota" - no klasika kúpený sprchový kút) a tak isto doň musím "vliezť", keď ho umývam. Inak sa to nedá.