fialka m
28.08.07,14:32
Mam managera a meni sa mu plat. Ma uplne inu zmluvu ako ostatni zamestnanci. Mozem to riesit dodatkom?
dakujem
Zoltán Kovács
28.08.07,12:34
Mam managera a meni sa mu plat. Ma uplne inu zmluvu ako ostatni zamestnanci. Mozem to riesit dodatkom?
dakujem

Skôr by som použil dohodu o zmene pracovnej zmluvy, v ktorej sa uvádzajú iba tie body prac.zmluvy, ktoré sa menia.
AHA
28.08.07,12:37
Ja by som vystavila iba nový platový výmer ak sa mení iba mzda.
fialka m
28.08.07,12:39
Skôr by som použil dohodu o zmene pracovnej zmluvy, v ktorej sa uvádzajú iba tie body prac.zmluvy, ktoré sa menia.

dakujem, takto to asi urobim. Nemas nahodou nejaky vzor, ako ma taka dohoda vyzerat?
Zoltán Kovács
28.08.07,12:42
dakujem, takto to asi urobim. Nemas nahodou nejaky vzor, ako ma taka dohoda vyzerat?


Napríklad tu je jeden:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=162
Zoltán Kovács
28.08.07,12:45
Ja by som vystavila iba nový platový výmer ak sa mení iba mzda.

Podľa mňa mzdové podmienky sa majú uvádzať priamo v pracovnej zmluve, a to podľa Zákonníka práce

§ 43

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

(2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.

(3) Ak sú pracovné podmienky podľa odseku 1 písm. d) a odseku 2 dohodnuté v kolektívnej zmluve, stačí uviesť odkaz na ustanovenia kolektívnej zmluvy; inak stačí uviesť odkaz na príslušné ustanovenia tohto zákona.

(4) V pracovnej zmluve možno dohodnúť ďalšie podmienky, o ktoré majú účastníci záujem, najmä ďalšie hmotné výhody.

(5) Ak je miesto výkonu práce v cudzine, zamestnávateľ v pracovnej zmluve ďalej uvedie

a) dobu výkonu práce v cudzine,
b) menu, v ktorej sa bude vyplácať mzda, prípadne jej časť,
c) ďalšie plnenia spojené s výkonom práce v cudzine v peniazoch alebo naturáliách,
d) prípadné podmienky návratu zamestnanca z cudziny.

(6) Informácie uvedené v odseku 5 sa poskytnú zamestnancovi len vtedy, ak čas zamestnania v cudzine presiahne jeden mesiac.

§ 44

(1) Ak písomná pracovná zmluva neobsahuje podmienky ustanovené v § 43 ods. 2, 4 a 5, je zamestnávateľ povinný najneskôr do jedného mesiaca od vzniku pracovného pomeru vyhotoviť zamestnancovi písomné oznámenie obsahujúce tieto podmienky.
katkaj
28.08.07,13:09
Podľa mňa mzdové podmienky sa majú uvádzať priamo v pracovnej zmluve, a to podľa Zákonníka práce

Platový dekrét máme ako neoddeliteľnú prílohu k PZ a vždy zmením len túto prílohu, nemusím celú zmluvu ;)
MIRKA111
11.09.07,05:56
idem robiť dodatky k pracovným zmluvám, nejde o zvýšenie mzdy, ale o to, že prechádzame na dvojsmennú prevádzku, ale neviem ako to mám v dodatku definovať.
Anonymka
11.10.07,13:26
Čo sa týka dodatkov, riešime už mesiace taký problém, že máme so zamestnancami uzatvorené pracovné zmluvy už od r. 1992 cca. Vtedy sme používali iný formát pracovnej zmluvy, avšak v súčasnosti už PZ obsahuje oveĺa viac náležitostí, než tá predošlá a ja si myslím, že každý by mal mať rovankú zmluvu, aspoň tie isté náležitosti. Ochrana osobných údajov, PN-ky a liečebný režim - napr. ani tieto náležitosti neobsahuje. Nevieme si rady. Ak sú nejaké zmeny, riešime to dodatkom, avšak od 1.10.sa mení min.mzda chceme každému zvýšiť. Môžeme aj iným spôsobom zvýšiť plat, než dať podpísať zamestnancovi dodatok? Napr.hromadné zvýšenie, alebo také niečo?! A ešte k tomu predchádzajúcemu bodu: Asi by bolo najlepšie spraviť pre každého zamestnanca taký dodatok, ktorý nahrádza všetky údaje v pôvodnej PZ, len či jento postup správny. Moc sa nevyznám v tých zákonoch, ktoré sa na toto zameriavajú. Môžete mi poradiť? Ak som to nepísala zrozumiteľne, skúsim ešte raz vysvetliť, len je toho veĺa ... Ďakujem vám.
katkaj
11.10.07,13:33
Čo sa týka dodatkov, riešime už mesiace taký problém, že máme so zamestnancami uzatvorené pracovné zmluvy už od r. 1992 cca. Vtedy sme používali iný formát pracovnej zmluvy, avšak v súčasnosti už PZ obsahuje oveĺa viac náležitostí, než tá predošlá a ja si myslím, že každý by mal mať rovankú zmluvu, aspoň tie isté náležitosti. Ochrana osobných údajov, PN-ky a liečebný režim - napr. ani tieto náležitosti neobsahuje. Nevieme si rady. Ak sú nejaké zmeny, riešime to dodatkom, avšak od 1.10.sa mení min.mzda chceme každému zvýšiť. Môžeme aj iným spôsobom zvýšiť plat, než dať podpísať zamestnancovi dodatok? Napr.hromadné zvýšenie, alebo také niečo?! A ešte k tomu predchádzajúcemu bodu: Asi by bolo najlepšie spraviť pre každého zamestnanca taký dodatok, ktorý nahrádza všetky údaje v pôvodnej PZ, len či jento postup správny. Moc sa nevyznám v tých zákonoch, ktoré sa na toto zameriavajú. Môžete mi poradiť? Ak som to nepísala zrozumiteľne, skúsim ešte raz vysvetliť, len je toho veĺa ... Ďakujem vám.

Nedávno som tiež riešila podobné veci a urobila som pre všetkých dohodu o zmene pracovnej zmluvy podľa par. 54 ZP kde sa v podstate naformulovala nová pracovná zmluva, zaktualizovali sa paragrafy, dodali sa odseky ktoré v starých zmluvách neboli. Takže v podstate všetci majú rovnaké zmluvy a nemuselo sa robiť kopec dodatkov.:rolleyes:
Anonymka
12.10.07,05:59
Nedávno som tiež riešila podobné veci a urobila som pre všetkých dohodu o zmene pracovnej zmluvy podľa par. 54 ZP kde sa v podstate naformulovala nová pracovná zmluva, zaktualizovali sa paragrafy, dodali sa odseky ktoré v starých zmluvách neboli. Takže v podstate všetci majú rovnaké zmluvy a nemuselo sa robiť kopec dodatkov.:rolleyes:

Ďakujem, je to je super ... toto som hladala. Náš poradca tvrdí, že to je zložité a to sa nedá ... ale riešenie vždy existuje. Nemáš náhodou vzor, že čo všetko sa do toho má písať podľa nových predpisov? Aby som niečo nevynechala ... len ak sa dá ... :)
katkaj
12.10.07,06:10
Ďakujem, je to je super ... toto som hladala. Náš poradca tvrdí, že to je zložité a to sa nedá ... ale riešenie vždy existuje. Nemáš náhodou vzor, že čo všetko sa do toho má písať podľa nových predpisov? Aby som niečo nevynechala ... len ak sa dá ... :)


Ono v podstate zoberieš vzor pracovnej zmluvy ktorú teraz dávate novým zamestnancom a ktorú máte predpokladám podľa platných zákonov a namiesto Pracovná zmluva to nazveš dohoda o zmene PZ podľa § 54 ZP.
Anonymka
12.10.07,06:15
Jasné, chápem, ja len by som chcela porovnať vzor niekoho iného a náš, či tam niečo nechýba ... vieš? Čistý vzor, bez údajov ... :o


Ono v podstate zoberieš vzor pracovnej zmluvy ktorú teraz dávate novým zamestnancom a ktorú máte predpokladám podľa platných zákonov a namiesto Pracovná zmluva to nazveš dohoda o zmene PZ podľa § 54 ZP.
katkaj
12.10.07,06:52
Jasné, chápem, ja len by som chcela porovnať vzor niekoho iného a náš, či tam niečo nechýba ... vieš? Čistý vzor, bez údajov ... :o

Idem tam vymazať údaje a pošlem ti to :rolleyes:
Anonymka
12.10.07,07:03
A pri tej mojej druhej otázke čo odporúčate?

"Keďže sa od 1.10. mení min.mzda chceme každému zvýšiť platy. Môžeme aj iným spôsobom zvýšiť plat, než spraviť dodatok? Napr.hromadné zvýšenie na základe tabuľky, alebo tak ... smernica, alebo také niečo?! :eek:
Anonymka
16.10.07,11:20
nevie niekto poradiť prosím?
drobeceva
16.10.07,11:28
Stačí odvolanie na nar.vlády 450 Z.z. z 19.9.2007, ktorým sa ustanovuje výška minim.mzdy.