jarkra
28.08.07,15:30
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Mamka vo svojej spoločnosti potrebovala rozšíriť predmet podnikania, tak sme stiahli príslušné tlačivo z internetu na doplnenie a zmeny v živnostenskom registri, požiadali o doplnenie predmetu podnikania s tým, že pôvodné predmety podnikania sme samozrejme chceli nechať aj naďalej.
Na živnost.úrad šla len mama, lebo je konateľka. Tam jej samozrejme menili pomenovanie predmetu podnikania a dali jej vyplniť nové tlačivo.
Dnes bola po živnostenský list. Na vydanom živn. liste sú vypísané len doplnené predmety podnikania a tie staré tam nie sú. Nie je tam žiadna odvolávka na pôvodný živnostenský list. Ako je to teraz? Vydali nám úplne nový živn.list a starý úplne zrušili? Dnes poobede už nič nevybavíme, najskôr až v piatok. Chcem len vedieť, ako by sme mali postupovať ďalej, odvolať sa? (je tam 15 dňová lehota). U nás na živnostenskom je veľmi neochotný pán a ja neviem, aké vlastne tlačivo tam mama vypisovala, či jej nedal vypísať náhodou novú žiadosť o vydanie živnostenského listu a nie len o doplnenie údajov.
Monika Kováčová
28.08.07,13:48
Ak máte to isté IČO na Živnostenskom liste, nejde o nové živnostenské oprávnenie ale o rozšírenie.
Staré určite máte tiež, pretože v opačnom prípade by konateľka musela vypísať tlačivo Oznámenie o zrušení...

O pár dní si skontrolujte na www.zrsr.sk (príp. www.orsr.sk) svoj predmet podnikania. Uvidíte, že to bude oukej.
Zoltán Kovács
28.08.07,13:58
Je to bežný postup, a myslím si, že aj správny, že vydali živnostenský list len na tie nové činnosti. Veď na tie "staré" už máte. Skontrolujte oba, IČO by mal byť rovnaký.
Rovnako som pochodil aj ja, keď som rozširoval predmet činnosti. Teda mám dva ŽL s rovnakým IČO-m.
jarkra
28.08.07,16:27
Ďakujem za odpovede,

ičo máme rovnaké, takže to bude v poriadku. Len som zneistela, keď som videla len tie nové predmety podnikania.
Zita5
28.08.07,17:05
Ďakujem za odpovede,

ičo máme rovnaké, takže to bude v poriadku. Len som zneistela, keď som videla len tie nové predmety podnikania.


Je to správne , ak by ste rozširovali zasa o činnosť viac , tak budete v poradí 3.živnostenský list .
eop
21.11.07,08:22
Viete mi poradiť ako je to, keď chcem doplniť predmet podnikania v s.r.o.? Jedná sa o jedného konateľa vo firme. Najskôr na živnostenskom doplnia predmet (100,- Sk kolok) a keď bude mať nový ŽL, tak potom čo ďalej? Čo treba spraviť s obchodným registrom? Nemá s tým niekto skúsenosť? :confused:
berry
21.11.07,08:36
No tak tam je toho dosť na vybavovanie. Budeš potrebovať myslím 2000 kolok.
Budeš potrebovať zápisnicu z valného zhromaždenia, kde ste sa dohodli na prijatí nového konateľa. Potom musíte prerobiť spoločenskú zmluvu . Len na doplnenie musí byť všetko overené notárom . Neviem presne koľko tých spoločenských zmlúv musíš dať overiť. My ich máme 4x. A potom musíš vypísať také tlačivo, ktoré dostaneš na obchodnom registri. "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra. " Má to viac strán . treba to vypísať a overiť . A to je asi všetko. dúfam
berry
21.11.07,08:42
Kedysi to bývavalo tak , že si musel mať aj dodatok k spoločenskej zmluve a ešte k tomu aj novú prerobenú spoločenskú zmluvu. (so zmenami)
Ale čo sme naposledy robili zmeny tak už ten dodatok nemusel byť. Ale preistotu si to ešte over. Iný kraj iný mrav :-)))
eop
21.11.07,08:45
Ooo... Omlúvam sa, som dosť nezrozumiteľne napísala otázku. Jedná sa o firmu, ktorá má iba jedného konateľa a chce doplniť predmet podnikania do obchodného registra. Nechce nového konateľa, ale iba predmet podnikania. To že je tam 1konateľ (majiteľ) som napísala preto, lebo keď som sa na to pýtala na ŽR, tak to bolo prvé, čo sa ma opýtala.
berry
21.11.07,08:48
Tak to isté. Iba namiesto prijatia konateľa dáš rozšírenie predmetu živnosti. Na živnostenskom ti dali niečo ako kópiu živnostenského , alebo nejaký výpis alebo neviem ako by som to mala nazvať. A to tlačivo donesieš tiež do obchodného registra spolu s ostatnými.
eop
21.11.07,08:52
Tak to isté. Iba namiesto prijatia konateľa dáš rozšírenie predmetu živnosti. Na živnostenskom ti dali niečo ako kópiu živnostenského , alebo nejaký výpis alebo neviem ako by som to mala nazvať. A to tlačivo donesieš tiež do obchodného registra spolu s ostatnými.

Takže k zápisu do OR budem potrebovať kolok, zápisnicu z valného zhromaždenia, alebo v tomto prípade rozhodnutie jediného spoločníka a prerobenú spoločenskú zmluvu. A overiť. Je tak. Podrobnosti už preverím na konkrétnom úrade, len aby som aspoň vedela o čom.
Moc ďakujem za rýchlu radu.
Pekný deň
:)
d3 !Ur3
21.11.07,11:44
Vychádzam z predpokladu, že spoločnosť, ktorej predmet podnikania sa rozšíril má jedného spoločníka, ktorý je zároveň konateľom spoločnosti. Potom je potrebné vyhotoviť rozhodnutie jediného spoločníka o zmene spoločenskej zmluvy; predmetom zmeny bude rozšírenie predmetu podnikania spoločnosti. Po zmene sa vyhotoví úplné znenie zakladateľskej listiny, naostatok je potrebné vyplniť návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti, ku ktorému sa priloží predmetné rozhodnutie /dvojmo/ a úplné znenie zakladateľskej listiny /dvojmo/. Kolky nalepiť na návrh na vyznačené miesto v hodnote 2 000,- Sk.

M I E R
d3 !Ur3
21.11.07,11:45
Ešte som zabudol k návrhu treba priložiť tiež osvedčené kópie nového živnostenského listu /dvojmo/.

M I E R
eop
21.11.07,13:58
Ďakujem všetkým za odpovede. Moc mi to pomohlo. Pekný dník.:D