wildo
28.08.07,20:15
dobrý deň. Po par neuspešných pokusov vymalovať RD som sa rozhodol oškrabať dole staru malovku, po dvoch vrstvach starej malovky ostala ešte tretia - fialova a prašná, ale čo sňou, umyť vodou - zmení sa mi izba na kupalisko? alebo ošmirglovat? Poraďte prosím.
Zoltán Kovács
28.08.07,18:22
dobrý deň. Po par neuspešných pokusov vymalovať RD som sa rozhodol oškrabať dole staru malovku, po dvoch vrstvach starej malovky ostala ešte tretia - fialova a prašná, ale čo sňou, umyť vodou - zmení sa mi izba na kupalisko? alebo ošmirglovat? Poraďte prosím.

Mojím rodičom teraz maľovali byt. Maliar oškrabával asi 6 vrstiev farby. Tá posledná boli úplne nasiaknutá do betónu (zelenej farby), že sa nedala už zoškrabať. Tak maliari to napenetrovali, aby nový náter držal, a naniesli náter v dvoch vrstvách. Takže teraz majú peknú bielu kuchyňu a starý náter nie je vidno.
duves
29.08.07,08:19
Fialovu farbu treba neutralizovat pripravkom Telsal. Je mozne, ze inak bude prerazaz cez novy nater.
220870
29.08.07,18:45
Záleží aj na tom aký druh farby ste použili, Primalex a podobný bordel umyjete špongiou.
duves
30.08.07,04:19
......, Primalex a podobný bordel .....
Na tuto temu sa uz toho rozoberalo. A co je lepsie od Primalexu?
Alebo inak: kludne mi predved ako zmyjes Primalex plus tou špongiou.
Charon
30.08.07,11:30
Mal som obdobný problém. Treba dať všetko čo ide dole. Potom umyť mazľavým mydlom, stále handru vyplachovať, nechať vyschnúť a nakoniec penetračný náter (treba sa spýtať v predajni) a riedený duvilax ... Jeden náter. Vyschnúť a modliť sa :D