lsulekova
17.02.05,08:03
Veľmi súrne potrebujem pomôcť.
Firma má na zmluvu zamestnaných niekoľko ľudí, ktorí využívajú firemné autá. Riešim otázku akým spôsobom to zmluvne podchytiť tak, aby keď sa stane nehoda nemala poisťovňa problém s tým, že v aute nesedí náš zamestnanec, ale dodávateľ služieb a aby s používaním firemných vozidiel dodávateľom nemal problém ani daňový úrad. Je možné uzatvoriť klasickú zmluvu o nájme dopravného prostriedku za nejakú odplatu, alebo je potrebné riešiť nejakou inou zmluvou. Nestačil by dodatok k zmluve o dodávke služieb, že budú využívať firemné vozidlo na zabezpečenie plnenia zmluvy o dodávke služieb a v aute by mali splnomocnenie o užívaní auta podpísané konateľom???

Ďakujem Vám za odpovede.

:confused:
lsulekova
17.02.05,07:15
A ešte som zabudla, že v obchodnom registri nemáme zapísaný prenájom hmotného majetku.
lsulekova
23.02.05,19:45
Prosim, nikto mi nevie poradiť?
evuša
23.02.05,19:54
Môj názor je, že úplne stačí zmluva o poskytnutí motorového vozidla. Nemusí byť nájomná zmluva, lebo by Vám museli platiť prenájom. Ale aj tak to nemá nič spoločné s tým, čo máte zapísané v registri, nakoľko tu ide o prenájom hnuteľného majetku ktorý máte zaevidovaný v majetku firmy. Ak ho aj prenajmete za úplatu, stanovte si presné pravidlá - napr. že auto nebude používané na súkromné účely ale len pre účely Vašej firmy. nebude Vám to komplikovať účtovníctvo.
gabik
24.02.05,09:16
Evusa, mas na mysli zmluvu o poskytnuti vozdila bez odplaty??!! Podla mojho nazoru by bolo vhodnejsie urobit dodatok ku zmluve o dodavke sluzieb, ze budu pouzivat vase auto. Ved keby pouzivali svoje, uctovali by vam to, ci nie? Co sa tyka poistovne, s tym by nemal byt problem, ak mate poistenie na celu osadku auta. Tam sa neuvadza, ci su to zamestnanci firmy. Ja predsa mozem viezt v aute aj navstevu. Tym dodatkom by mal byt uspokojeny aj danovy urad. To ze v OR nemate prenajom auta nevadi. Vy ste neuzatvorili s dodavatelom zmluvu o prenajme vozidla.Ak tito zamestnanci vyuzivaju vase vozidlo aj na sukromne ucely musi to byt uvedene v ich zmluvach aj s uvedenim, ako budu jednotlive jazdy sledovat, platit ...Toto je dost komplikovane, pretoze to by ste mali mat zakotvene uz v predpise o pouzivani automobilov vo firme, nasledne v ich zmluvach. Tomu by som sa vyhla.
lsulekova
24.02.05,11:57
Ďakujem, budem to riešiť dodatkami k zmluvám.