Valika
17.02.05,08:26
Robím v MRP Win a kde prosím zadám interný doklad.Priamo do účt.denníka.Pekný deň všetkým. Dakujem.
zuzana
17.02.05,08:03
Ja aj Výpisy z banky, pokladničné doklady, interné doklady zadávam priamo do účtovného denníka.
Valika
17.02.05,08:27
Ako si to potom kontroluješ nie je to všetko pomiešané?Ako potom prečíslovávaš doklady v účt.denníku? Začiatky sú u mna ťažké!!! Robila som s iným programom.
Chcem sa ešte opýtať ako mám riešiť pokladničné doklady ked ich nechcem písať ručne a dosť ma štve pri tlačení predkontácie číslo v účt.denníku. Ak niečo vložím a prečíslujem denník tak potom sa zmenia tieto čísla čo už budú vytlačené na pokl.dokladoch.

Pomooc, poradte mi!!!
lenkak
17.02.05,11:41
Valika, ja so Ti už ohľadom tých pokladničných písala, ale možno si si nevšimla môj príspevok adresovaný Tebe. Takže ja Ti ho prikladám ešte raz.


Vedela by som Ti pomôcť ešte tým, že by Ti MRP výd. dokladov nezapísalo to nešťastné číslo, ale len prázdnu kolónku, a ty by si tam mohla por. číslo potom keď prečísluješ denník ručne dopísať. Ak by si to takto chcela, sú dve verzie, buď Ti pošlem súbor, ktorý by si si uložila do svojho programu, presne by som Ti popísala kde, alebo druhá možnosť - viešť si skopírovať predlohy v MRP a potom ich editovať? Aj o tom by som Ti popísala, kde, čo a ako. Ale napíš mi čo by si zvládla lepšie.
Práca s Windowsom, alebo práca s MRP?

Ale myslím si, že ten prvý spôsob je ľahší,
Ak Ti to bude vyhovovať, že si ručne zapíšeš to poradové číslo z denníka,tak sa ozvi.

Ohľadom interných dokladov: zadávam ich rovno do denníka. Všetky doklady sa dávajú do denníka. Ešte aj výpisy, zúčtovanie miezd.
Nemám s nimi problém, je to aj prehľadné, treba pracovať s výstupmi. O prečíslovaní som tu tiež raz písala presný postup, skús si to niekde vyhľadať. Ak by si nenašla potom Ti to pošlem ešte raz.
Valika
18.02.05,11:40
Ahoj Lenkak čítala som aj Tvoj predošlý príspevok ohľadom pokl.dokladov, dakujem Ti vopred za pomoc.Skús ma navigovať keby som si chcela editovať tie výstupy v MRP.Nechcem si potom dopisovať čísla z účt.denníka do výd.resp.príjm.dokladov. Musí tam byť to číslo z účt.denníka??
Pavla P
18.02.05,12:30
Lenka, prosim ta, mozes mi poslat ten subor, co treba ulozit do programu?? Aj s popisom ako? Ak nie, tak neva.
Dakujem.

pauline@zoznam.sk
lenkak
18.02.05,17:48
Pavla P:
Súbor som Ti poslala aj s popisom na tvoj mail, len dodávam, aby si súbor neotvárala, (aby si sa nenaplašila, len Ti vypíše čo obsahuje), ale hneď si ho ulož tam kde som Ti písala. Klikneš na Prílohu a pravým tlačítkom myši dáš voľbu Save as (uložiť ako) a zadáš cestu.
Prajem príjemné tlačenie.
lenkak
18.02.05,18:29
Valika
dá sa to spraviť aj bez toho číslovania.
Postup:
1. Otvor si MRP, choď do Účtovného denníka, nastav sa na doklad, na ktorý si chceš vytlačiť PPD, alebo VPD.
2. Choď na Výstupy, a na Pokladničný doklad.
Pozri si nasledujúci obrázok.
lenkak
18.02.05,18:38
Valika:
Potom choď na kolónku Skopírovať a program sa Ťa opýta Skopírovať aktuálnu predlohu výstupnej zostavy? Daj áno, a potom sa Ti zobrazí Predloha výstupnej zostavy pod názvom A1 Pokladničný doklad s DPH a predkontáciou. Viď. nasledujúci obrázok.
lenkak
18.02.05,18:45
3. Choď na kolonku Editovať (je nad kolonkou Skopírovať). Potvrď, zobrazí sa Ti nasledovná predloha:
lenkak
18.02.05,18:59
Ty budeš mať túto predlohu vyplnenú tvojimi údajmi, a takisto budeš tam mať aj to poradové číslo. Ty si klikneš na ten štvorček s tým číslom on sa Ti orámikuje (označí) a stlačíš klávesu delete. Tá kolónka Ti potom z tade zmizne. Takisto si označ aj nad tým číslom kolónku s názvom Číslo stlač delete, a klikni si aj na aj prázdny obdĺžnik nad ním, stlač delete. Viď obrázok:
lenkak
18.02.05,19:10
Už Ti zostáva iba uložiť túto predlohu (stlačíš z druhého radu prvú ikonu) pozri si obrázok, túto editáciu ukončíš kliknutím na krížik vpravo hore, alebo kombináciou kláves Alt+F4 a potom hor sa do tlačenia. Vždy tlač s touto predlohou. Verím, že sa Ti to podarí. Snažila som sa Ti to vysvetliť čo najjednoduchejšie.
Valika
21.02.05,08:34
Lenka dakujeme si super.Podarilo sa mi to. Ak som správne pochopila vytvorila sa mi nová moja výstupná zostava A1 napr. a potom všetky pokladničné doklady budem tlačiť cez A1 a nie cez napr. 04 čo je zadané priamo v programe.Velmi si mi pomohla.No proste začiatky sú ťažké.Dííík.

Valika

Úspešný den Ti prajem.
lenkak
21.02.05,10:07
Som rada že si to pochopila. Veľmi sa teším!!!!!.
adam
22.02.05,11:57
Dajú sa interné doklady zadávať aj v MRP-DOS-JÚ??? Vie mi niekto poradiť???
lenkak
23.02.05,16:18
Čo potrebuješ v JU zaúčtovať interným dokladom? V MRP pod Win to viem spraviť, ale dalo by sa niečo pozrieť, len by som chcela vedieť niečo konkrétnejšie. Je to odpis? Môžeš napísať?
adam
23.02.05,18:59
Čo potrebuješ v JU zaúčtovať interným dokladom? V MRP pod Win to viem spraviť, ale dalo by sa niečo pozrieť, len by som chcela vedieť niečo konkrétnejšie. Je to odpis? Môžeš napísať?Ďakujem za ochotu:-) Mám videopožičovňu a potrebujem zo stavu "odpísať"
100 ks VHS v nákupnej hodnote cca.70.000,-. VHS sú evidované ako tovar.
Neviem ako ich správne odpísať, aby mi zmizli zo stavu a znízila sa mi zásoba tovaru.http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif ???????
lenkak
23.02.05,19:09
Máš JU aj so skladom, a tento tovar tam evidovaný - myslím v sklade?
adam
23.02.05,19:18
Nie, požičovňu nevediem cez sklad v MRP, i keď v programe ho mám. Inventúru robím tak, že vytlačím zoznam nosičov z programu, ktorý mám vo videopožičovni.
lenkak
23.02.05,19:27
Ak dobre rozumiem potrebuješ si z "nákup tovaru" odpočítať nákup kaziet ako nepoužiteľné, nespĺňajú podmienky ... v hodnote 70000.(odmínusovať)
adam
23.02.05,19:48
Presne tak...:-(
lenkak
23.02.05,19:53
Kuknem sa na to.
adam
23.02.05,19:55
Som vďačná.....
lenkak
23.02.05,20:22
Skús v denníku zaevidovať:
Kód zápisu: X22
X-nepeňažná operácia, 22-nákup tovaru
čiastka: -70000
Ja v Dose nerobím, ale ked som to vyskúšala tak mi vo výstupoch Celkové súčty, Odčítateľné výdaje - nákup tovaru vyskočila suma -70000, ostatok všade 0, (nič nebolo v PD), a keď som zadala do denníka nákup tovaru cez pokladňu 50000 - kód P22, vo výstupoch, Odčítateľné výdaje, nákup tovaru bola suma: -20000 a výdaje pokladňa 50000.
Skús a uvidíš. Možno Ti to pomôže.
adam
23.02.05,20:27
Logicky by to tak mohlo byť, zajtra pôjdem na to, teraz som už na to lenivá......Potom napíšem.......Ešte raz ďakujem:-))
lydinka
10.02.06,21:17
Skús v denníku zaevidovať:
Kód zápisu: X22
X-nepeňažná operácia, 22-nákup tovaru
čiastka: -70000
Ja v Dose nerobím, ale ked som to vyskúšala tak mi vo výstupoch Celkové súčty, Odčítateľné výdaje - nákup tovaru vyskočila suma -70000, ostatok všade 0, (nič nebolo v PD), a keď som zadala do denníka nákup tovaru cez pokladňu 50000 - kód P22, vo výstupoch, Odčítateľné výdaje, nákup tovaru bola suma: -20000 a výdaje pokladňa 50000.
Skús a uvidíš. Možno Ti to pomôže.

Leni ahoj, už si mi niekoľko krat poradila, skusim teda znova:
V oktobri som mala kontrolu nadmeraku, vyhodlili mi dva doklady s dph-ačkou cca 220,- Sk. O tutu sumu sa mi teda ponizil nadmerak, a ja teraz neviem ako to mam spravne opravit, či to mam nahodit ako VNOZD alebo ako. Niekto mi tu radil, že mam isť cez tieto interne doklady, ale ja som to ešte nikdy nerobila, neviem si rady. Ď
lydinka
13.02.06,14:29
Leni ahoj, už si mi niekoľko krat poradila, skusim teda znova:
V oktobri som mala kontrolu nadmeraku, vyhodlili mi dva doklady s dph-ačkou cca 220,- Sk. O tutu sumu sa mi teda ponizil nadmerak, a ja teraz neviem ako to mam spravne opravit, či to mam nahodit ako VNOZD alebo ako. Niekto mi tu radil, že mam isť cez tieto interne doklady, ale ja som to ešte nikdy nerobila, neviem si rady. Ď

Poradi niekto?
lydinka
14.02.06,18:24
Leni ahoj, už si mi niekoľko krat poradila, skusim teda znova:
V oktobri som mala kontrolu nadmeraku, vyhodlili mi dva doklady s dph-ačkou cca 220,- Sk. O tutu sumu sa mi teda ponizil nadmerak, a ja teraz neviem ako to mam spravne opravit, či to mam nahodit ako VNOZD alebo ako. Niekto mi tu radil, že mam isť cez tieto interne doklady, ale ja som to ešte nikdy nerobila, neviem si rady. Ď

Posúvam,poraďte, prosím
lenkak
14.02.06,18:44
Čo chceš vlastne urobiť?
lydinka
14.02.06,18:52
Čo chceš vlastne urobiť?

Chcem tie dva doklady, ktoré mi DU vyhodil, nejak preučtovať, keďže sa mi o tých 220,- sk ponižil nadmerak, neviem či to mam robiť v tych uzavierkovych operaciách, ako mi to tu už niekto radil, ale neviem ako sa robia. Mam ich teraz yaučtovane normalne ako VOZD + dph.
lydinka
15.02.06,19:57
Chcem tie dva doklady, ktoré mi DU vyhodil, nejak preučtovať, keďže sa mi o tých 220,- sk ponižil nadmerak, neviem či to mam robiť v tych uzavierkovych operaciách, ako mi to tu už niekto radil, ale neviem ako sa robia. Mam ich teraz yaučtovane normalne ako VOZD + dph.

PROSIM, poradte
Zuzka
15.02.06,20:04
Netuším prečo Ti ich vyhodili, predpokladám, že si na odpočet DPH nemala nárok. Zrejme doklad nepatrí medzi VOZD, tak túto sumu interným dokladom mínusom dať z VOZD a z daň. dokladov tiež a zaúčtovať plusom do stĺpca VNZD. Nemôžem pozrieť do programu kódy, pamätám si len materiál ten je 21 a použiješ X21 ... písm. X označuje nepeňažné operácie. Dúfam, že tomu porozumieš.
Zita5
15.02.06,20:10
Leni ahoj, už si mi niekoľko krat poradila, skusim teda znova:
V oktobri som mala kontrolu nadmeraku, vyhodlili mi dva doklady s dph-ačkou cca 220,- Sk. O tutu sumu sa mi teda ponizil nadmerak, a ja teraz neviem ako to mam spravne opravit, či to mam nahodit ako VNOZD alebo ako. Niekto mi tu radil, že mam isť cez tieto interne doklady, ale ja som to ešte nikdy nerobila, neviem si rady. Ď

Pohľadávky si ručne ponížiš o sumu 220,- Sk. pretože , nadmerný odpočet Ti dlhuje DÚ , tak túto sumu musíš viesť v evidencii pohľadávok.

1/ Na základe kontroly by som interným dokladom cez uzávierkové operácie mínusom odúčtovala 220,- Sk VNZD-DPH

2/ potom ID by som zaúčtovala 220 Sk do výdavkov neovplyvňujúcich ZD - výdavok iný -členenie neuplatnená DPH.

Myslím , že sa jedná o JÚ.;)
lydinka
15.02.06,21:13
Pohľadávky si ručne ponížiš o sumu 220,- Sk. pretože , nadmerný odpočet Ti dlhuje DÚ , tak túto sumu musíš viesť v evidencii pohľadávok.

1/ Na základe kontroly by som interným dokladom cez uzávierkové operácie mínusom odúčtovala 220,- Sk VNZD-DPH

2/ potom ID by som zaúčtovala 220 Sk do výdavkov neovplyvňujúcich ZD - výdavok iný -členenie neuplatnená DPH.

Myslím , že sa jedná o JÚ.;)

Ano, jedna sa o JU.
Len ja si raz neviem poradiť s tými internými dokladmi, predpokladám, že sú to tie uzávierkové operácie, ktoré do PD nahadzujem X-kom, ale ešte som to nerobila. Môžeš mi prosím o tom napísať niečo viac? Ď.
lydinka
16.02.06,18:17
Netuším prečo Ti ich vyhodili, predpokladám, že si na odpočet DPH nemala nárok. Zrejme doklad nepatrí medzi VOZD, tak túto sumu interným dokladom mínusom dať z VOZD a z daň. dokladov tiež a zaúčtovať plusom do stĺpca VNZD. Nemôžem pozrieť do programu kódy, pamätám si len materiál ten je 21 a použiješ X21 ... písm. X označuje nepeňažné operácie. Dúfam, že tomu porozumieš.

Tieto výdavky mám zauúčtované ako VOZD + dph. Ako si ich teda mám zadať do interných dokladov, ako výdavky - nákup réžie so znamienkom -???
renix1
22.11.06,19:19
v PÚ používate jeden číselný rad na ID, alebo keď je veľa dokladov dá sa použiť viac číselných radov? napr. IDKR-na kurzové rozdiely
INT-na samozdanenie
ID-na mzdy,zápočet pohľ.
Muška
22.11.06,19:21
Tieto výdavky mám zauúčtované ako VOZD + dph. Ako si ich teda mám zadať do interných dokladov, ako výdavky - nákup réžie so znamienkom -???
Lydinka, a vyhodili Ti to preto, že to nie je VOZD, alebo iba nemáš nárok na odpočet DPH, ale je to VOZD?
lenkak
22.11.06,19:30
v PÚ používate jeden číselný rad na ID, alebo keď je veľa dokladov dá sa použiť viac číselných radov? napr. IDKR-na kurzové rozdiely
INT-na samozdanenie
ID-na mzdy,zápočet pohľ.

už som použila aj viacej číselných radov na ID.
renix1
22.11.06,19:43
Lenka, ten postup čo si napísala na odstránenie čísla zápisu pri VPD, sa dá použiť aj pri ID (vnútorný zúčtovací doklad)?
lenkak
22.11.06,19:46
každá výstupná zostava sa dá editovať, tak aj id.
renix1
22.11.06,19:55
ďakujem za radu si zlatá.
Valika
31.01.14,12:58
Pekný den prajem.
Kde prosím zadávate nákupy cez plat.karty v MRP WIN v 2014 ?
Dakujem