Tanenka
17.02.05,08:58
Mohol by mi prosím niekto poradiť ohľadom hlásenia? Keď ho robím, môžem zo všektého vychádzať z RZD?
janaGT
17.02.05,08:30
a čo presne nevieš urobiť?
Tanenka
17.02.05,08:34
Zaujímali by ma 2 veci. V hlásení v časti I riadok 0 - Zúčtované a vyplatené zdaniteľné príjmy. Tu sa myslí hodnota, ktorú som vyplatila na účet zamestnancovi alebo klasický základný úrh zučtovaných miezd. Potom by ma zaujímalo či sem na hlásenie dávam aj zamestnanca ktorý je na dohodu 226 - čiže nie opakovanú. No a vlastne ešte jedna vec, zamestnance ktorý pracoval u nás len do mara, uvádza sa aj ten a zároveň sa to zohľadňuje aj v časti I? Viete mi prosím poradiť?
Evaman
17.02.05,08:36
Tanenka, si si istá, že ho chceš robiť už teraz? Máš na to čas do 31.3.2005.
Tanenka
17.02.05,08:38
Musím, šéf to chce
janaGT
17.02.05,08:40
takže:

časť I r. 0 - suma hrubých miezd pracovníkov, zistíš to napr. z ročného mzdového listu.
Uvádzajú s tam všetci zamestnanci, aj ten čo u teba pracoval len do marca, ale potom v časti III. stĺpec 5 - zúčtované v mesiacoch, tak tam začiarkneš len 1,2,3.
Zohľadňuješ to aj v časti I.
Čo sa týka dohodárov, to ti neviem poradiť, nakoľko dohodárov nemám. Možno poradí niekto iný.
janaGT
17.02.05,08:41
ešte doplnenie:

časť I r 0 sa ti musí rovnať časť III - keď spočítaš u všetkých zamestnancov stĺpce č. 4 t.j. úhrn príjmov
Tanenka
17.02.05,08:44
No dobre ale tej časti I nerozumiem. Riadok 0 si môžem vysvetliť rôzne, pretože je rozdiel úhrn zuč. miezd a je rozdiel stĺpec na výplatu, a koniec koncov hrubá mzda je predsa úhrn miezd z ktorých sa vychádza robia sa odvody a zrážky dane.
janaGT
17.02.05,08:52
HM je mzda za odprac.dni + prémie + náhrady za sviatok, dovolenku.
A od HM odpočítavaš nezdan.čiastky,poistenie, preddavok na daň a vzniká čistá mzda. A do tej časti I r.0 dávaš úhrn HM ktoré nasčítaš z ročného mzd.listu všetkých prac. Je ti to už aspoň trošku jasné?
Tanenka
17.02.05,08:56
Jasné jasné, už mi to došlo - pomýlila som sa
janaGT
17.02.05,08:57
a v čom si sa pomýlila - teda ak môžem vedieť?
janaGT
17.02.05,09:03
a ešte jedna vec: KS na 342 by ti mal sedieť s čsťou II. - riadok 3 alebo 4.
Tanenka
17.02.05,09:06
V chápaní, a v tom že som si nevedela uvedomiť čo znamená a vyjadruje ten názov. Môžem sa ale ešte poradiť? v časti III bod 7 zrazené preddavoky na daň. Rozumiem že tu sú zrazené preddavky ale ako tu urobiť preplatok ktorý bol v marci vrátený? V RZD som to zohľadnila a o to zohľadnila, lebo som napr. mala odvod 16493 a vratku 280 takze ako preddavok som udala 16773. Len teraz neviem či to bolo správne rozhodnutie. Pretože sa tam uvádza zrazené a nie aj odvedené.
Evaman
17.02.05,09:14
Tanenka, prepač mi takú indiskrétnu otázku:
Dúfam,že sa nenahneváš ale Ty naozaj pracuješ ako mzdový účtovník?
janaGT
17.02.05,09:18
Tanenka, prepač mi takú indiskrétnu otázku:
Dúfam,že sa nenahneváš ale Ty naozaj pracuješ ako mzdový účtovník?nebuď na ňu taká zlá ....;)
Tanenka
17.02.05,09:18
Ako samostatný určite nie, ale zaúčam sa. Viem že robím veľa chýb a nemá mi to kto poradiť, tak sa pýtam. Asi som spravila hlúposť keď sa tak pýtaš, čo? Nenahnevala som sa, len nerozumiem tým, ktorý všetko vedia a nepam§atajú si začiatky keď prvý krát zbadali vôbec nejaký výkaz
anka1
17.02.05,09:53
Ako samostatný určite nie, ale zaúčam sa. Viem že robím veľa chýb a nemá mi to kto poradiť, tak sa pýtam. Asi som spravila hlúposť keď sa tak pýtaš, čo? Nenahnevala som sa, len nerozumiem tým, ktorý všetko vedia a nepam§atajú si začiatky keď prvý krát zbadali vôbec nejaký výkaz
Tanenka drž sa :) Všetci sme začínali.
petra:-)
17.02.05,09:58
Tanenka, je to fakt na nič, keď človeku nemá kto poradiť. Preto je dobre, že máme PORADU. Kľudne sa pýtaj ďalej. Kto vie, ten Ti určite odpovie. :)
Evaman
17.02.05,10:04
Tanenka , jasné, že každý raz začínal , aj ja ale keď si sa dala na takúto prácu, mala by si mať prehľad aspoň o základných veciach a Ty často dávaš také otázky, na ktoré je potom aj ťažké nájsť vhodnú odpoveď lebo si vyžadujú dosť obšírne vysvetlenie.Lebo všetko so všetkým súvisí.Stačí , že opomenieš maličkosť a už je z toho niečo iné. No a mala by si mať snahu vyhľadávať v témach, naozaj by si sa veľa naučila..Čo keby Ti šéf zakúpil nejaké zákony, knihy...Keby si videla môj kancel koľko ich tu mám .. Ani ja neviem všetko a preto učím sa, študujem stále.
lenkak
17.02.05,11:57
Aj ja som začínala, lenže mne nemal kto poradiť, v tom čase ešte Porada nebola, rodina a kolegyne z práce mi pomôcť nevedeli a tak som sa trápila. Takže drž sa a maj veľkú trpezlivosť. Nestrácaj nádej, vždy sa nájde niekto kto Ti zodpovie na tvoju otázku. Lebo viem čo je to keď Ti nemá kto poradiť a ty by si to tak veľmi potrebovala. Ja si veľa razy nájdem kopec rád na Porade, ale aj sa v nej "hrabem". Prajem Ti veľa úspechov. Lenka
anina
17.02.05,12:11
Začína tu byť na porade veľa "chytrých ľudí".Má to nejaký význam dvíhať si sebavedomie na úkor niekoho kto začína? Ak nechcem, alebo neviem poradiť, tak jednoducho neodpovedám...
lenkak
17.02.05,12:18
Začína tu byť na porade veľa "chytrých ľudí".Má to nejaký význam dvíhať si sebavedomie na úkor niekoho kto začína? Ak nechcem, alebo neviem poradiť, tak jednoducho neodpovedám...
Máš moje slová, perfektne si to sformulovala, nemá to chybu. Zdieľame rovnaký názor.
Mikolajova
18.02.05,12:42
Prave som si precitala vasu diskusiu a suhlasim s Vami baby. Porada je pre vsetkych . . .
Tanenka
18.02.05,12:54
Mohol by mi poradiť niekto či do toho Hlásenia sa uvádza aj zamestnanec ktorý je na dohodu §226. Vopred ďakujem
june
18.02.05,12:59
Mohol by mi poradiť niekto či do toho Hlásenia sa uvádza aj zamestnanec ktorý je na dohodu §226. Vopred ďakujemano, ak si mu vyplatila prijem, z ktoreho si odviedla dan. je to totiz hlasenie o prijmoch a odvedenej dani.
Tanenka
18.02.05,13:00
ano, tato porada je pre vsetkych, ale ked niekto zacina, tak potrebuje najprv skolenie, alebo ine rozsirnejsie vysvetlenie, aby vobec vedel kde a co. nema vyznam tu vysvetlovat kazdu jednu polozku na vykaze. ja by som bola rada, keby sa tu riesili specificke, problematicke a ine takmer neriesitelne problemy, s ktorymi si bezne clovek neporadi.

:cool:
Myslíš, že som chcela vedieť tvoj názor na to čo chceš ty ? Snáď až tak veľa som nechcela keď som sa na niečo opýtala, tak nerozumiem keď to niekto neovláda prečo radšej nenapíše nič !
Tanenka
18.02.05,13:02
Ach ospravedlnujem sa - dakujem za odpoved.

ano, ak si mu vyplatila prijem, z ktoreho si odviedla dan. je to totiz hlasenie o prijmoch a odvedenej dani.
majam
18.02.05,15:16
Minule som mala rovnaký pocit ako vy .Myslím , že veľa ľudí zabúda kedy začínalo.Tomu sa hovorí zabudol vôl, kedy teľaťom bol. Aj keď niekedy treba viacej prehľadávať.
Jozef Mihál
18.02.05,15:29
Možno je to od veci, ale kedže sa táto téma otočila od "Hlásenia" niekde inde, rád prispejem do diskusie o múdrych a hlúpych týmto odkazom:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886&highlight=etiketa
vladan
19.02.05,08:22
Začína tu byť na porade veľa "chytrých ľudí".Má to nejaký význam dvíhať si sebavedomie na úkor niekoho kto začína? Ak nechcem, alebo neviem poradiť, tak jednoducho neodpovedám...
... prosím, všetci ospravedlňte moje zasiahnutie do témy Hlásenie ...

anina, po prečítaní tvojto textu (viď citáciu) mi začalo prudko biť srdce ... úprimne povedané, dosť sa ma obsah tvojho príspevku dotkol, a začínam vážne prehodnocovať svoje účinkovanie na Porade ... ak bolo tvojím cieľom vstúpiť do svedomia členov Porady, tak na mojej osobe sa ti to podarilo ...

... som si myslela, že účinkovaním na Porade, formujem svojím spôsobom toto fórum ... (ach ja naivka)
alibaba
22.02.05,13:06
... prosím, všetci ospravedlňte moje zasiahnutie do témy Hlásenie ...

anina, po prečítaní tvojto textu (viď citáciu) mi začalo prudko biť srdce ... úprimne povedané, dosť sa ma obsah tvojho príspevku dotkol, a začínam vážne prehodnocovať svoje účinkovanie na Porade ... ak bolo tvojím cieľom vstúpiť do svedomia členov Porady, tak na mojej osobe sa ti to podarilo ...

... som si myslela, že účinkovaním na Porade, formujem svojím spôsobom toto fórum ... (ach ja naivka)
Vladan,myslim,že to nepatrilo Tebe, ale prispevku 14 a 19. Buchajuce srdiecko si šetrí pre nejakého sympaťáka.
Jozef Mihál
22.02.05,14:01
alibaba, preštudujte si pozorne (hlavne dátumy a časy zadávania jednotlivých príspevkov členky T.) toto:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=6108

a toto:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=5932&page=4&pp=10
(tu len príspevky 37 a 38)
Evaman
23.02.05,08:07
.................och,och ALIBABA, prečo si ma len takto odhalil/a..............?????????
ingi
23.02.05,08:41
Alibaba, nejednalo sa iba o príspevky od Evaman. Je nás okrem nej určite viac, ktorí nesúhlasíme s počínaním niektorých členov Porady, napríklad Tanenky!

Je tu "zopár" stálych členov, ktorý naozaj držia úroveň Porady tam, kde je, odpovedajú na otázky erudovane, dodržiavajúc pravidlá - viď tému "Etiketa Porady", ale všetko má svoje hranice!
Si pomerne mladý člen, posurfuj trochu viac po Porade, klikni na mená členov, ktorí Ťa nejakým spôsobom zaujali, či podráždili a mrkni na históriu ich príspevkov, možno Ťa zaujmú po inej stránke.

Pre ostatných:
Porada nie je o tom, aby sme sa teraz trieštili na tábory. Ide tu o to, aby sa udržala jej úroveň aspoň v akých - takých dimenziách. Znechucovať ľudí, ktorí jej dodávajú typický punc, by bola ozaj veľká škoda.
uko
23.02.05,11:38
aj ja sa chcem spytat k hlaseniu, cast III. riadok 5. mam zaznacit aj mesiac pocas ktoreho bol zamestnanec PN?
Jozef Mihál
23.02.05,12:03
Podľa môjho názoru je to jedno, skôr áno.
Emma
23.02.05,13:28
Veľmi som sa tešila,keď som objavila Poradu,ale odteraz sa budem báť požiadať o radu,aby ma niekto nesfúkol ,že znižujem jej úroveň.Vopred sa ospravedlňujem.A Vladan neprehodnocuj svoje účinkovanie na Porade,lebo si super.
Jozef Mihál
23.02.05,13:54
Emma, klídek. Je tu asi tak 3500 členov, ktorí žiadajú o rady a sú v pohode. Ale žiaľ máme tu 2-3 expertov, vďaka ktorým sa tu diskutuje i tak, ako sa diskutuje - viď vyššie.
ingi
23.02.05,14:15
Emma, Emma, prečo tak konfrontačne?

Vieš vôbec o čo tu ide???

Nikto by niekomu nevyčítal jeho vedomosti a spôsob komunikácie na Porade, keby práve ten dotyčný niekedy v minulosti neurazil práve Vladan, ktorú vyzývaš k zotrvaniu a ona je práve tým členom, ktorý má zásluhu na úrovni Porady, ktorú spomínam. A keby práve tento člen práve včera nezadal duplicitne otázku, na ktorú mu bolo už odpovedané ďalším členom, ktorého sa to samozrejme oprávnene dotklo.

V tomto a v žiadnom inom duchu som nepísala svoj príspevok...
Jara
23.02.05,14:23
myslím, že je zbytočné sypať si popol na hlavu. Niekedy sa človek rád ponaťahuje a snaží dokázať, že má pravdu a tak je to v poriadku, pretože myslím,že je to práve o tom, že za dobrú vec sa treba vedieť aj pobiť. Ale je potrebné priznať aj chybu a sudný človek ak prebehne všetky témy porady 1 deň a 2 deň a tie isté problémy sa opakujú a tí istí ľudia sa pýtajú to isté, tak niečo v poriadku nebude. Narážam presne na slečnu T. ktorá skutočne nebola terčom kritiky neopodstatnene a som presvedčená, že ani tú kritiku dodnes nepochopila... Prečo ale práve tí druhí sa boja? Ľudia, porada je :D suuuuuuuuuuuuppppppppppppeeeeeeerrrrr......:eek:
evuša
23.02.05,15:08
Babenky, nebudete veriť, ale daňové úrady začínajú robiť tzv. konzultačné dni k jednotlivým daniam. Dnes som bola na konzultačnom dni práve k štvrťročným a ročnému hláseniu. Teda do r. č. 1 sa dávajú aj dohodári, nakoľko im bola zrazená daň. Ak máte napr. z dôvodu ročného zúčtovania dane preplatok na dani, tento si môžete odpočítavať postupne počas jednotlivých mesiacov až do konca r. 2005 z daňovej povinnosti.Ale nesmiete uvádzať mínusový rozdiel do r. č. 5 tam uvediete 0 až dovtedy, kým sa vám celý preplatok nevráti. Ak vznikne preplatok na dani z dôvodu vyplatenia daňového bonusu v riadku 5 uvediete 0 a v riadku C sumu bonusu, ktorú žiadate od ddaňového úradu vrátiť. Tento Vám bude vrátený na základe žiadosti. Upozornili nás, že hlásenia je potrebné dávať vždy do 30 dní po skončení štvrťroka. Nie do konca následujúceho mesiaca, lebo napr. za II. Q sa hlásenie musí podať do 30. 7. Ak to podáte 31. 7. máte istú pokutu vo výške 2000 Sk. Ak napr. nevyplatíte do 30. 6. mzdy a neodvediete daň napíšete do štvrťročného hlásenia nuly a po vyplatení mzdy podáte opravné hlásenie. Pokuty za podanie opravného hlásenia nie sú. Ak zamestnávateľ prestane zamestnávať zamestnancov, musí sa odhlásiť z registra a nepodáva hlásenia. Ale ak sa neodhlási, musí podávať nulové hlásenia. Za nesplnenie povinnosti je pokuta 5.000 Sk. Pomohlo? Dúfam, že niekomu áno. Ešte nás upozorňovali, že nesmieme v r. 2005 odpočítavať odpočítateľnú položku na DDP. Tá sa môže odpočítavať až v ročnom zúčtovaní dane. Kto si to odpočítal v mzdách za január musí doplatiť daň - ináč pokuta.
Emma
23.02.05,18:53
To som rada!Neviem ako by som to bez Porady zvládla.A dnes určite nezaspím-tak som závidela všetkým,keď na ich príspevky reagoval pán Mihál.A aj môj príspevok čítal a napísal mi!!!Pre mňa je zatiaľ ako Charlie(ten od Anjelov).
MIRKA
23.02.05,20:10
evuša, pekne si nám to tu rozbalila:) ďakujeme

a ako fungujú také konzultačné dni? predpokladám osobne. a majú rozpis dní kedy čo?
evuša
23.02.05,20:28
No bolo to niečo ako školenie. Daňový úrad mi poslal pozvánku na konzultačný deň, tam nás oboznámili, ako chcú mať vyplnené štvrťročné a ročné hlásenia a potom nás upozornili, aké najčastejšie chyby sa robia pri vypĺňaní hlásení. Na záver bola diskusia, kde sme ich pekne potrápili. A vraj budú robiť aj k dani z príjmu FO. Toto bolo k dani zo závislej činnosti. Určite tam pôjdem. Píšte otázky, nech sa zapotia. Potom tu hodím odpovede.
Heni
23.02.05,20:46
evuša, pod ktorý DU patríš?
evuša
23.02.05,20:46
Michalovce.
MIRKA
23.02.05,20:58
no musím sa na také aj u nás opýtať.
evuša
23.02.05,21:14
Ak sa toto ujme bude to super. Veď mi chceme robiť dobre, oni chcú aby sme robili dobre a spoločne to snáď aj dokážeme. Naši daňováci vlastne začali robiť konzultačné dni kôli tomu, že ak sa vyskytli nejaké nedostatky, museli naháňať daňové subjekty aby im to opravili a tým si vlastne sami pridávali robotu.
Bubika
24.02.05,06:52
aj BA III. má konzultačné dni k týmto veciam. Jedno, tuším práve k hláseniu a RZPD bolo 21. 2. 2005 (nebola som tam, lebo som sa to dočítala až deň po u nich na nástenke) a ďalšie bude 28. 2. 2005 k dani z príjmu. Bohužiaľ neviem o kolkej to začína.
babetka
24.02.05,06:55
Dnes som bola na DÚ KE I. a tam tiež mali povešané oznámenia o konzultačných dňoch.
Evaman
24.02.05,07:12
Babetka a nevieš konkrétne dátumy a časy?
babetka
24.02.05,07:22
Neviem, bolo tam napísané, že pre nové subjekty a preto som sa nad tým nepozastavila, ale bol tam ešte jeden papier vyvesený na nástenke a ten si neviem spomenúť čo to bolo, ale nezaujalo ma to. Mrzí ma.
Janca
24.02.05,07:24
Ja iden na nas DU v Prievidzi dnes s DPH vykazom, podla telefonickeho zistenia tiez vraj mame nejake info na informacne dni vyvesene, ale dnes su vsetci na skoleni, tak volajte tam zajtra alebo osobne kto moze.
Evaman
24.02.05,07:26
Babetke aj tak Ti dikičko, pôjdem si to pozisťovať. Keď zistím , hodim to tu aj pre ostatných Košičanov.
bea
24.02.05,07:35
myslím, že je zbytočné sypať si popol na hlavu. Niekedy sa človek rád ponaťahuje a snaží dokázať, že má pravdu a tak je to v poriadku, pretože myslím,že je to práve o tom, že za dobrú vec sa treba vedieť aj pobiť. Ale je potrebné priznať aj chybu a sudný človek ak prebehne všetky témy porady 1 deň a 2 deň a tie isté problémy sa opakujú a tí istí ľudia sa pýtajú to isté, tak niečo v poriadku nebude. Narážam presne na slečnu T. ktorá skutočne nebola terčom kritiky neopodstatnene a som presvedčená, že ani tú kritiku dodnes nepochopila... Prečo ale práve tí druhí sa boja? Ľudia, porada je :D suuuuuuuuuuuuppppppppppppeeeeeeerrrrr......:eek:
Ja som už začala uvažovať o tom, že tá sl. T. to robí úmyslene, aby tu bolo "vzrušo". To predsa normálne ani nie je možné!
Inak všetky otázky na Porade sú v poriadku a človek ozaj nemusí všetkému rozumieť!
Jozef Mihál
24.02.05,07:43
To som rada!Neviem ako by som to bez Porady zvládla.A dnes určite nezaspím-tak som závidela všetkým,keď na ich príspevky reagoval pán Mihál.A aj môj príspevok čítal a napísal mi!!!Pre mňa je zatiaľ ako Charlie(ten od Anjelov).Emma, ešte raz klídek, beriete to moc vážne.
Ja sa "pohybujem" hlavne v porade "Mzdové účto" a v poslednom čase pre istotu len v "mojich" témach, takže asi preto sme sa ešte "nestretli".
evuša
24.02.05,17:21
Oni to fakt robia pre začínajúce subjekty. Ale pri tempe akým menia zákony sme tak trochu vždy všetky začiatočníčky a svedčí o tom aj táto porada, že dosť toho nevieme. No a keď nás chcú zadara poučiť prečo to nevyužiť? Oplatí sa tam ísť. Dokážu Vám vyriešiť nejeden problém, nakoľko oni majú pokyny z ÚDR ako postupovať práve pri problémových veciach.