akozuchova
17.02.05,11:23
Môžem sa spýtať ako sa zadávajú do money s3 zrážky na DDP? Nejak mi to nie je jasné...:(
Ľuba
17.02.05,11:00
1. Treba vložiť adresu príslušnej DDP do adresára aj s číslom BÚ.
2. Otvoriť kartu zamestnanca, záložka mzdy a dole platby. Do políčka poisťovňa DDP vytiahnuť tú adresu z adresára. Ak chcete zadávať odvod precentom, tak zaškrtnúť políčko vedľa popisu odvod za zamestnanca a zadať percento, ak sumou, tak do ďalšieho políčka zadať konkrétnu sumu. Dtto pre zamestnávateľa, ak prispieva.
akozuchova
17.02.05,11:15
To som urobila, ale nevidím to v mzde. Ešte niečo s tým musím urobiť?
Ľuba
17.02.05,11:17
Na karte mzdy - vyúčtovanie za zamestnanca pod klasickými odvodmi, dtto v záložke za zamestnávateľa. :p
ricij
17.02.05,11:19
Súhlas s Ľubou. Malo by sa Vám to ukázať medzi ostatnými odvodmi, no toto je ešte po starom - teda takto to malo byť ešte v minulom roku. Od tohto sa to má vykonať iba raz ročne pri ročnom zúčtovaní. Teda by som tento odvod zapísal, ak ide už o tohto ročnú výplatu medzi zrážky.
Ľuba
17.02.05,11:26
Súhlas s Ľubou. Malo by sa Vám to ukázať medzi ostatnými odvodmi, no toto je ešte po starom - teda takto to malo byť ešte v minulom roku. Od tohto sa to má vykonať iba raz ročne pri ročnom zúčtovaní. Teda by som tento odvod zapísal, ak ide už o tohto ročnú výplatu medzi zrážky.

Čo sa týka DDP, mometálne nie som príliš v obraze (nemám takých zamestnancov), ale ak sa to naozaj považuje za odpočítateľnú čiastku až pri RZ, tak by som to tiež asi dávala ako zrážky. :p
akozuchova
17.02.05,11:33
ďakujem, už je to ok ;)