magdalena_hc
29.08.07,19:52
Dobrý večer,
potrebovala by sme pomoc: Pred 5 rokmi sa priateľ spolu s rodinou presťahovali do Čiech. Pri všetkých povinnostiach zabudli zaplatiť faktúru za telefón. Teraz po piatich rokoch im prišlo vyrovnanie, kde za 500Sk vznikla suma 12 000Sk, ktorú bolo treba zaplatiť. Samozrejme, že tak vykonali, aby nenastali žiadne problémy. Peniaze mali vyplatiť na zadanú adresu pod určené variabilné číslo. Vyplatili 12 000SK! Teraz po pol roku im prišiel list, kde im oznámili, že vzhľadom na neplatenia sa začína exekúcia že majú poslať zoznam nehnuteľností a všetkého v domácnosti do 5 dní. Ako máme pokračovať ak zaplatili sumu 12 000Sk a i napriek tomu sa toto stalo?

Chcem sa ešte spýtať podľa čoho exekútor určuje výšku určitej veci? napr: Obstarávacia cena PC je 25 000Sk. PC sa používa 4 roky. Na akú hodnotu ju ohodnotí exekútor. Čo všetko má na to vplyv? Ďakujem, prosím, čím najskôr mi napíšte. potrebujeme to súrne vedieť. ĎAKUJEM
Zita5
29.08.07,17:55
Čo najskôr sa spojiť s exekútorom na osobné jednanie a dohodnúť si postup s predložením potvrdenia o zaplatení čiastky 12 000 Sk .Trovy Vás neminú možno v tej najnižšej výške 10%, ale treba preukázať že to je zaplatené .

Netreba to všetko ingnorovať .
cloe
29.08.07,17:56
Ja si myslím, že ak má doklad o úhrade tých 12 000,-- a tento im predloží, musia to uznať. Prevdepodobne to nemali spárované podľa variabilného symbolu.
betka
29.08.07,18:11
Súhlasím s Cloe:

nevieme, či je priateľ podnikateľ:
1. ak áno, a zaplatil v hotovosti, doklad nájde v účtovníctve, ak cez BU, tak to výpis jednoznačne dokazuje.
2. ak nie, a zaplatil cez účet, a nemá ho, vypýtajte si doklad od banky, zaplatíte poplatok, kt. za to stojí, banky archivujú 10 rokov.
Ak v hotovosti, hľadajte doklad, a my dúfame, že neskončil v koši.

A ešte ma zaujíma, upomienky Vám nezaslali? Nech Vám predložia ako dôkaz, že ste boli upovedomí o tom, že nemáte uhradený svoj závazok...
magdalena_hc
30.08.07,11:12
Ďakujem za pomoc, ..už sme sa spojili s právnikom, ktorý nám pomôže a podstúpi ďalšie kroky, požiada o zastavenie exekúcie. ĎAKUJEM VÁM a potvrdenie o zaplatení sme už našli;-)
magdalena_hc
30.08.07,11:13
a ešte nie, žiadne výzvy o zaplatení respektíve o nezaplatení nechodili.