slonica
29.08.07,19:56
Dobrý večer. zaujímalo by ma, či sa niekto stretol s takýmto postupom pri SL.
Zamestnanec má pracovnú dobu od 7.00 do 11.00 h. a pokračuje od 14.00 do 18.00h. Zamestnávateľ mu pri takejto pracovnej dobe neposkytuje stravenky. Postupuje správne? Je to obhájitelné?
inuš
29.08.07,18:05
Podľa môjho názoru Zteľ nepostupuje správne. Zamestnanec odpracuje za celý den 4+4 hod. = 8 hod. To znamená že znci majú nárok na stravné lístky, lebo za 1 pracovný den odpracujú viac ako 4 hodiny, aj ked sa pracovná doba delí na 2 x. Napr. v škole tak robia upratovačky, ktoré ráno pripravia triedy na vyučovanie a potom upratujú až poobede, ked sú triedy prázdne a tiež majú nárok na stravné lístky. :rolleyes:
Paula
29.08.07,18:18
Keby sa dalo "trhaním" prac. času na márne kúsky vyhnúť povinnosti zabezpečiť svojim ľuďom stravovanie, tak by to špekulanti iste zneužili - lebo zamestnávatelia sú takí aj onakí.
slonica
29.08.07,18:34
Ďakujem za odpovede a vďaka, že ste mi potvrdili moju mienku ohladom SL aj typu zamestnávateľov.
toria
11.09.07,13:11
Prosím o pomoc, hrabem sa tu už vyše hodiny a na nič som nenaďabila:
Máme zamestnankyňu, ktorej dávame 50 SK stravné lístky. 48,95 jej platíme my a ostatok zase my ale zo SF. Takže nedopláca nič. Počula som, že je v novelizácia nejaká zmena. Takže teraz neviem či to takto môžeme nechať naďalej, alebo tam mám urobiť nejakú zmenu.
Pomôžte a zhodnote či to robíme dobre.

ďakujem Vám krásne
veronikasad
11.09.07,13:24
Prosím o pomoc, hrabem sa tu už vyše hodiny a na nič som nenaďabila:
Máme zamestnankyňu, ktorej dávame 50 SK stravné lístky. 48,95 jej platíme my a ostatok zase my ale zo SF. Takže nedopláca nič. Počula som, že je v novelizácia nejaká zmena. Takže teraz neviem či to takto môžeme nechať naďalej, alebo tam mám urobiť nejakú zmenu.
Pomôžte a zhodnote či to robíme dobre.

ďakujem Vám krásne

O stravných lístkoch je už na PORADe popísané naozaj veľa. Od 1.9.2007 platí novela ZP a zamestnávateľ, ktorý prispeva formou stravovacej poukážky musí tieto zakúpiť najmenej v hodnote 67 sk /75 % z ceny stravného pri prac.ceste 5-11 hod./. Min.prísp. zamestnávateľa je 55 % z ceny poukážky, max. daňový výdavok zamestnávateľa je 48,95sk + príp. prísp. zo SF.

--------
Veronika
toria
23.10.07,06:32
A ešte otázka, musí to byť minimálne 67 korunový lístok to mi je jasné. Ale môžeme jej na deň dať dva lístky po 40,- Skk či to musí byť výslovene 67,-. Lebo chceme dávať lístky v hodnote 80 sk na deň.
Tweety
23.10.07,06:35
A ešte otázka, musí to byť minimálne 67 korunový lístok to mi je jasné. Ale môžeme jej na deň dať dva lístky po 40,- Skk či to musí byť výslovene 67,-. Lebo chceme dávať lístky v hodnote 80 sk na deň.
Môžu byť aj dva lístky po 40.-.