Romana
17.02.05,12:36
Chcem sa len ujistiť, zamestnanec má manželku na rodičovskej dovolenke, ale v roku 2004 jej zaslali na bežný účet odstupné (až po roku, tá firma je nejaká divná). Odstupné zarátam do príjmu manželky, takže nezdaniteľná časť bude: 80.832 - odstupné = x, a x uplatním ako zníženie ZD. Myslím správne?

a ešte niečo, vôbec nemá o tom potvrdenie, len výpis z účtu, že jej tie peniaze tam prišli. Stačí ak mi doloží ten výpis????
Romana
17.02.05,12:57
nikto? nič?
Jana Motyčková
21.02.05,08:30
Potvrdenie by mala mat. Mala by si vyziadat potvrdenie o prijme za rok 2004 od pravneho nastupcu firmy. Ak to bolo vyplatene v januari 2004 mohol to byt este prijem za rok 2003. Nedostala aspon vyplatnu pasku? Ak nedonesie ziaden doklad, konzultovala by som to s DÚ - aby nahodou nevznikol nedoplatok na dani. Kedze je uz po 15.2.2005 malo by byt robene danove priznanie a nie rocne zuctovanie. Rocne zuctovanie sa moze robit vtedy ak do 15.2. poziada a predlozi vsetky doklady. Ak nie - musi byt danove priznanie.
silveco
21.02.05,11:31
Je odstupné vyplatené zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru v roku 2005 danovým nákladom zamestnávatela? a je povinnost z odstupného odvádzat všetky fondy??,,vdaka,,,,,,,
Romana
14.03.05,07:01
Potvrdenie by mala mat. Mala by si vyziadat potvrdenie o prijme za rok 2004 od pravneho nastupcu firmy. Ak to bolo vyplatene v januari 2004 mohol to byt este prijem za rok 2003. Nedostala aspon vyplatnu pasku? Ak nedonesie ziaden doklad, konzultovala by som to s DÚ - aby nahodou nevznikol nedoplatok na dani. Kedze je uz po 15.2.2005 malo by byt robene danove priznanie a nie rocne zuctovanie. Rocne zuctovanie sa moze robit vtedy ak do 15.2. poziada a predlozi vsetky doklady. Ak nie - musi byt danove priznanie.


potrvdenie mi nakoniec priniesol, takže som znížila nezdnaniteľnú časť na manželku o úhr podľ.potvrdenia, ale teraz sa chcem spýtať, či aj manželka máj podať daňové prizananie, celý rok poberala rodičovský príspevok+má toto potvrdenie kde úhr je 48.234 a zrazené preddavky 9.165, môže si uplatniť nedzaniteľnú časť a tým pádom požiadať o vrátenie preplatku 9.165 aj keď vlastne celý rok nepracovala????

ďakujem
Jana Motyčková
14.03.05,08:53
Musí si urobiť ročné zúčtovanie dane alebo daňové priznanie. Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku.