celofan
30.08.07,07:43
Dobrý den,

ako mam postupovat, ked pri beznej reklamaci obuvy nedodrzali lehotu 30dni?
V danom obchode som sa osobne zastavil po 32-dni, vybavil som si kvoli tomu dovolenku, lenze v obchode mi povedali, ze oni to poslali do laboratorie do Nemecka a ze si to mam riesit s nimi.Na moju argumentaciu, ze kupno-predajnou zmluvou to mam riesit s nimi a oni to maju riesit so mnou...nakoniec moja hadka vyspela az k tomu, ze som chcel zavolat policiu, nakolko mi odsudzili moj majetok, kedze mi ho ani nevyreklamovali, ani nedali odpoved a ani nevratili tovar.Dnes je uz od toho vyse 66 dni a stale nemam svoj tovar!

Ako mozem postupovat pri rieseni?Ako mozem argumentovat?
Plati tato 30-dnova doba aj v Rakusku?
Pripadne nemate niekto nemecke znenie tohto zakonu?(ako dokaz,kedze v danom obchode v Parndorfe nikto nevedel ani len anglicky)

velmi pekne Vam dakujem
JAJA11
30.08.07,05:47
Dobrý den,

ako mam postupovat, ked pri beznej reklamaci obuvy nedodrzali lehotu 30dni?
V danom obchode som sa osobne zastavil po 32-dni, vybavil som si kvoli tomu dovolenku, lenze v obchode mi povedali, ze oni to poslali do laboratorie do Nemecka a ze si to mam riesit s nimi.Na moju argumentaciu, ze kupno-predajnou zmluvou to mam riesit s nimi a oni to maju riesit so mnou...nakoniec moja hadka vyspela az k tomu, ze som chcel zavolat policiu, nakolko mi odsudzili moj majetok, kedze mi ho ani nevyreklamovali, ani nedali odpoved a ani nevratili tovar.Dnes je uz od toho vyse 66 dni a stale nemam svoj tovar!

Ako mozem postupovat pri rieseni?Ako mozem argumentovat?
Plati tato 30-dnova doba aj v Rakusku?
Pripadne nemate niekto nemecke znenie tohto zakonu?(ako dokaz,kedze v danom obchode v Parndorfe nikto nevedel ani len anglicky)

velmi pekne Vam dakujem

Podľa mňa, ak Vám do 30 dní neopravili reklamovaný výrobok, sú povinní Vám vrátiť celú sumu a to hneď. Asi sa treba obrátiť na obchodnú inšpekciu. :eek:
josh
30.08.07,06:04
Predpokladam, ze tovar si kupil v rakusku, takze by si si mal nastudovat rakuske zakony. To co plati u nas, nemusi u nich.
Takze ta 30-dnova lehota nemusi byt v rakusku vobec. Zbytocne sa ohanas nasim zakonom, neplati tam.
celofan
30.08.07,06:26
Ten zakon o 30 dnovom vybaveni reklamacie plati aj v Nemecku, dokonca tam plati za kazdne omeskanie su este aj penale.
Snazim sa teda zistit, ci taky zakon plati aj v Rakusku, no nedari sa mi.Neviete niekto poradit?

Len pre informaciu, vychdazdal som z toho, ze ked som tiez v Parndorfe, v inom obchode reklamoval tovar, po 30 dnoch mi ihned a bez slova vratili peniaze, vedomi si toho, ze viac casu uz nemaju!
Tovar mal 15dni pouzivania a hned sa potrhal, jednalo sa o kopacky.

Teraz sa vsak naozaj jedna len o to, ci nejaky podobny zakon plati aj v Rakusku,hm?