Reflekt
30.08.07,08:34
Dobry den,

mam taky problem a nikde neviem najst ziadne uspokojujuce informacie. Chcel by som si dat na svoj portal clanky, rozne zaujimavosti zo sveta ale aj z domova, ako myslim tym zo sveta vedy atechniky, pocitacov a podobne. No chcel by som sa preto opytat, co treba dodrziavat pri odkopirovania clanku z inej stranky napr. zive.sk. Ci sa to vobec da a ak ano, akym sposobom, aby to bolo stale legalne. Ci tam staci dat na konci clanku zdroj: www.nieco.sk alebo sa to vobec nesmie. Velmi by som to potreboval vediet. Dakujem.
Leila2006
30.08.07,06:54
Ak používaš doslovne celé články, musíš mať súhlas autora. Nestačí len uviesť zdroj. Väčšinou to býva aj uvedené, že bez súhlasu autora zverejňovanie článkov alebo častí nie je povolené. Ak robíš len nejaké rešerše z viacerých zdrojov, tak netreba.
Braňo
30.08.07,06:54
"Kopírovať" články je možné iba s vopred udeleným súhlasom autora. Bez tohto súhlasu sa jedná o porušovanie autorských práv.
Richard
30.08.07,07:07
jediné čo môžeš je citovať niečo z článku, nesmie to byť však veľkého rozsahu a MUSÍŠ uviesť zdroj, či autora.
Reflekt
30.08.07,07:47
Aha, to znamena ze od kazdej stranky musim mat suhlas na okopirovanie clanku. To ma teda moc nepotesilo :) Dakujem za tak rychle odpovede.