joiner
17.02.05,13:00
Dobry den,


Prosim Vas poradte mi. Ako SZCO ( nemam zamestnancov ) som podpisal zmluvu o DDP. Prispevky na DDP som platil z podnikatelskeho uctu, ale uctoval som to ako nedanovy vydavok. Teraz vsak neviem kam mam v DP B napisat sumu odpocitatelnu ako prispevok na DDP.

Niekto mi poradil, ze to mam dat ako naklad a uctovat ako POISTNE. Neviem co teraz, mam to preuctovat, alebo to niekam dopisat ?

A este jedna vec:
Manzelka bola:
1-8 materska ( teda poberala rp 3780 )
9-10 urad prace
10-12 zivnost
ku tomu vsetkemu jej este zamestnavatel vyplatil odstupne ked ju po materskej vyhodil :-(

a teraz problem. Celkova suma jej prijmov je cca 47 000 ( nemam to presne zratane ) kolko mam na nu vlastne odpocitatelnu polozku ? Mam vraj zaratat aj prijmy z uradu prace ?

Dakujem velmi pekne za rady....
Vladimír Ozimý
17.02.05,12:34
príjmy z úradu prace sú oslobodené od dane podla paragrafu 9, a odpocitatelna položka je 80832-47000 rozdiel.
joiner
17.02.05,17:29
Dik, ale stale neviem ci vlastne prispevok z uradu prace patri do vlastneho prijmu manzelky alebo nie ?
Na danovom urade mi na to nevedeli odpovedat. Ja uz neviem kde sa to da dozvediet ked danovy urad na toto nevie odpovedat...

Pomozte prosim....

Palo
joiner
17.02.05,17:30
Dik,


ale stale neviem ci sa rata prispevok z UP do vlastnych prijmov, alebo nie. Niekto tvrdi, ze ano, niekto tvrdi ze nie....

Prosim pomozte mi
Dakujem
JFJD
18.02.05,06:20
Mne zasa na DÚ povedali,že podpora v nezamestnanosti sa odrátava od 80 832 ( dokonca mi povedali,že aj PN-ka sa ráta do príjmov, tak že sa tiež odrátava ) a to ma už tak zmagorili, že radšej ešte chvíľu počkám. Vo včerajšom denníku SME mali dačo otom písať, ale nestihla som si ho kúpiť. Zdravím všetkých.
alexxandra
19.02.05,06:40
podpora v nezamestnanosti sa z hladiska manzelky samozrejme nedani, ale z hladiska manzela JE to prijem manzelky a do prijmu sa zaratava. Hovorili to na skoleni :-) A taktiez sa do manzelkinho prijmu rataju aj vsetky ine prijmy, ktore su sice oslobodene, ale su prijmom, napriklad: Prijem z predaja nehnutelnosti, z prenajmu, uroky na vkladnych knizkach a ine uroky, prijem z predaja dlhopisov a inych cennych papierov, vsetky penazne aj nepenazne vyhry, teda nie iba tie vyhry,m ktore sa dania, ale aj ked vyhrala 100,-Sk styri rohy na bingu ;-))) a to uz ozaj neviem,ako chcu dokazat :-).

Do prijmu nejdu statne davky, ako je napriklad rodicovsky prispevok a riadna materska a pridavky na dieta.
alexxandra
19.02.05,06:44
aha,a DDP. Cez rok by si ho mal uctovat ako vydavok neovplyvnujuci zaklad dane a vykazat zisk bez DDP. Pretoze nejde do nakladov automaticky, ale az po splneni urcitych podmienok. Cize najprv ho davas ako osobnu spotrebu a ked overis, ze mas narok, tak cez danove priznanie to das ako pripocitatelnu polozku, ktora znizuje zaklad dane, na riadok 42 .
joiner
20.02.05,19:09
Aha,

dakujem velmi pekne, akurat mi vyslo, ze vdaka "blbemu" uradu prace mi teraz danova povinnost presiahla 20 000 a mozem sa pripravit na sponzoring danoveho uradu.....

Na DDP mozem tusim odpisat za rok 2004 10% prijmov nie ?
Nike
20.02.05,20:34
Aha,

dakujem velmi pekne, akurat mi vyslo, ze vdaka "blbemu" uradu prace mi teraz danova povinnost presiahla 20 000 a mozem sa pripravit na sponzoring danoveho uradu.....

Na DDP mozem tusim odpisat za rok 2004 10% prijmov nie ?Prechodné ustanovenia ZDP
35) Na účely vyčíslenia základu dane podľa § 5 a 6
tohto zákona možno v zdaňovacom období roka 2004

odpočítať príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie,

ktorý zaplatí daňovník s príjmami podľa § 5 alebo

§ 6 v roku 2004, a to najviac vo výške a spôsobom podľa

zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení

neskorších predpisov.

A to je max. 24000,- Sk za rok.