veduca SJ
30.08.07,10:35
Prosim Vas ako v skole riesite tuto situaciu? V suvislosti s novym zakonnikom prace bola stanovena cena stravneho listka minimalne na 67 Sk, prakticky mi to teraz ale vychadza tak, ze zamestnanci, ktori chodia normlane na obedy do jedalne platia inu cenu obeda - nizsiu ako ti ktori dostavaju stravne listky. Neviem co s tym.
Gabi03
30.08.07,08:45
A to vadí? :eek: :)
Dôležité je poskytnúť teplé hlavné jedlo. Ak je v nižšej cene, ZCi platia aj nižšie zaň, max. 45% z ceny jedla.
Ak nie je možnosť poskytnúť teplé jedlo, je stále možnosť poskytnúť stravné lístky - hovorme radšej o gastrolístkoch, kde ZĽ platí teraz max. 48,95 Sk, ale gastrolístok musí mať min. hodnotu 67 Sk, teda ZCi si budú doplácať ešte max. 18,05 Sk.

Myslím, že tu miešaš hrušky s jablkami. ;) :D
veduca SJ
30.08.07,08:49
OK Gabi, ja som sa pozastavila len nad tym, ze u nas bola stale rovnaka cena tak pre tych ktori sa stravovali v jedalni ako aj pre tych ktori dostavali stravne listky, ktore boli presne v cene obeda. ide o to ze sa mi tito ludia ozyvaju ze preco oni platia viac a nechcu si dat vyhovorit, ze sice zaplatia o nieco viac ako ZCi ktori sa stravuju ti, ale aj firma im viac prispeje.
Gabi03
30.08.07,08:52
No to treba vysvetliť... asi aj niekoľko krát.
Jednoducho ak platia viac, dostávajú aj gastrolístky vo väčšej hodnote, ako je hodnota jedla, ktorý podávate. (Ak som to dobre pochopila. :) )
veronikasad
30.08.07,10:12
OK Gabi, ja som sa pozastavila len nad tym, ze u nas bola stale rovnaka cena tak pre tych ktori sa stravovali v jedalni ako aj pre tych ktori dostavali stravne listky, ktore boli presne v cene obeda. ide o to ze sa mi tito ludia ozyvaju ze preco oni platia viac a nechcu si dat vyhovorit, ze sice zaplatia o nieco viac ako ZCi ktori sa stravuju ti, ale aj firma im viac prispeje.

Myslím, že zamestnancom, ktorí sa ozývajú, nič nebráni v tom, aby sa stravovali v jedálni. Potom sa nebudú cítiť ukrátení.