habibti
30.08.07,11:10
zdravim vsetkych, citala som dost zaujmavu knihu a okrem ineho sa tam dost vyzdvihuje aloe a aminokyseliny ako doplnok sucasnej stravy.
Mate prosim nejake skusenosti?
duves
30.08.07,11:57
Aminokyseliny su potrebne ako stavebna latka na vytvorenie proteinov, t.j. bielkovin. Niektore si ludske telo vie vyrobit, ine nie.
V beznej strave, ktora nie je jednoznacne zamerana na napr.veganstvo ich ma dostatok. Doplnky vo forme tabletiek iba ak by sa jednalo o vytrvalostne ci pravidelne silove sporty. Pri sporte dochadza ku katabolizmu, kedy sa svalova sucast rozpada a telo si z aminokyselin hradi ciastocne energeticky prijem.
maik
30.08.07,16:50
Aloe nemá len aminokyseliny, odroda Barbadensis Miller ma spolu 200 bioaktivnych látok, preto je tak účinná pri liečbe rôznych ochoreni - alergii, ekzemov, astmy,... až po nádorove ochorenia, medzi inym, viaže na seba rakovinotvorne bunky, tie, ktore su napadnute pretvara na neškodne, je učinna hlavne pri chemoterapii, to čo sa poškodi - kostna dreň, zaživaci trakt, celkovy imun.system, aloe dava do poriadku. O aloe je cela študia, hlavne z lekárskeho prostredia, zrozumiteľna aj pre laikov. Ak chcete vedieť viac, napište.
agromaster
25.09.07,06:54
V nasej rodine mame prakticke skusenosti z uzivania Aloe Vera Gelu na vnutorne uzivanie od jednej americkej spolocnosti, ale neuvediem jej nazov, aby to nebola reklama. Dcera mala atopicky ekzem, syn akne a astmu, manzelka si momentalne liecy cysty, svokre pomohlo aloe pri osteoporoze, jej sestre pri rakovine hrubeho creva a psoriaze. Svokrovi travenie a moja mama si teraz lieci vysoky krvny tlak. Tych firiem, co predavaju ciste aloe vera je strasne vela, ale iba zopar z nich predava skutocnu kvalitu.
Martina V
28.04.08,05:50
V nasej rodine mame prakticke skusenosti z uzivania Aloe Vera Gelu na vnutorne uzivanie od jednej americkej spolocnosti, ale neuvediem jej nazov, aby to nebola reklama. Dcera mala atopicky ekzem, syn akne a astmu, manzelka si momentalne liecy cysty, svokre pomohlo aloe pri osteoporoze, jej sestre pri rakovine hrubeho creva a psoriaze. Svokrovi travenie a moja mama si teraz lieci vysoky krvny tlak. Tych firiem, co predavaju ciste aloe vera je strasne vela, ale iba zopar z nich predava skutocnu kvalitu.
Dobrý deň, čítala som Váš príspevok ohľadne aloe vera výrobkov. Mám atopický ekzém a odhodľala som sa vyskúšať aloe vera. Mám jednu vyhliadnutú firmu s ktorou už mám aj skúsenosti s detstva, keď mi mamka dávala tieto výrobky. Chcela by som sa opýtať s ktorou firmou máte skúsenosti Vy, len aby som vedela že aj tá moja vyhliadnutá firma patrí medzi tie čo majú skudočne dobrú kvalitu.
Za odpoveď veľmi pekne ĎAKUJEM
Prajem príjemný deň

S pozdravom Martina Vassová
Martina V
28.04.08,10:35
NAAN Ďakujem za rýchlu odpoveď na moju otázku. Ináč som Vám nevedela odpovedať iba takto. Aj ja som myslela na túto firmu.
Ešte raz ĎAKUEJEM
S pozdravom Martina
Olivia6
28.04.08,15:46
Osobne mám skúsenosť s aloe vera injekciami...pekelne štípu, lebo sú vyrobené ako olej a pichajú sa do svalu, berú sa pár týždňov a krásne prečistia telo a zlepšia jeho stav, nech sa jedná o akýkoľvek neduh (mne konkrétne na vaječníkové cysty)...ale problém bol s dodávkou, mala som ich z Ukrajiny, u nás neboli (pred 3-4 rokmi) k dispozícii.