Janurka
30.08.07,16:30
prosím o pomoc pri nasledovnom probléme: pri účtovaní faktúr potvrdím, že chcem zaúčtovať do účtovn. denníka. Program teda otvorí účtov. denník, ale tu sú v políčkach MD a D vypísané aj čísla účtov, ktoré musím prepisovať, lebo nezodpovedajú číslam, na ktoré ja potrebujem účtovať. Neviete, či sa nedá niečo urobiť pre to, aby políčka MD, D a políčko "text" boli prázdne? A ešte: pri vypisovaní viacerých riadkov mi po dokončení automaticky naskočí predchádzajúci s mínusovou položkou, čiže zase musím prácne prepisovať. Predpokladala by som, že po editácii jedného riadku ten nasledujúci bude prázdny. Ďakujem.
Zoltán Kovács
30.08.07,16:29
lenkak
30.08.07,17:38
MRP Ti píše predkontácie z posledných zápisov, napr po poslednej prijatej faktúre Ti nastaví zápis, ktorý si účtovala tú predch. fa. Takisto aj pri VF.
Potom stačí prepísať len to čo chceš zmeniť.
Lion Topoľčany
30.08.07,18:05
Súhlasím s lenkak. Aj ja robím v MRP, dá sa povedať, že tento moment je jeho
nevýhoda. Ale nič nie je dokonalé, treba si len zvyknúť na systém.
Janurka
31.08.07,06:37
Srdečná vďaka za odpovede. Myslela som si, že to tak funguje, ale predsa v kútiku duše som dúfala, že sa s tým dá niečo robiť. Želám všetkým krásny deň!
lenkak
31.08.07,18:16
poprípade si nastav predkontácie, bude sa Ti potom ľahšie orientovať v zápisoch. Pre Teba je podstatné si zapamätať čo práve účtuješ.
jež
19.03.08,14:43
prosím vás nájdem niekde - leasing v PU v MRP ? Ďakujem
lenkak
19.03.08,18:49
a čo k tomu potrebuješ bližšie?
jež
20.03.08,07:26
Začínajúca s.r.o. ide kupovať auto na leasing. A ja začínajúca účtovníčka neviem ako to budem vlastne učtovať.
Ďakujem.
hydroplan
20.03.08,07:57
keď si dám výstupy vo faktúrach napr. prijatých , už som zadávala úhradu tak prečo mi vypisuje že neuhradené...???neviemm
Marína
20.03.08,07:58
lenkak
20.03.08,19:13
keď si dám výstupy vo faktúrach napr. prijatých , už som zadávala úhradu tak prečo mi vypisuje že neuhradené...???neviemm

aj na priamo v riadku zápisu faktúry máš zobrazené že neuhradená? Ak áno, potom si zle urobila úhradu.
Zoltán Kovács
20.03.08,19:33
Skontroluj si aj dátum vo výstupe, do ktorého má zobrazovať úhrady.