ramari
30.08.07,19:41
dobry vecer poradaci,


prosim ak by mi niekto vedel poradit, velmi mi to pomoze.
vseobecna zdravotna poistovna mi dorucila vyzvu na uhradenie pohladavky za zdravotne poistenie uplatnene v dedickom konani.
ide o to ze moja mamina je uz 2 roky zosnula, a zdedila som po nej polovicu 1 izb. bytu, a tak ako dedicke mi prislo, ze mam uhradit pohladavku vo vyske 175.292,-sk ze mama neplatila poistne kym zila za 7 rokov. suma je rozdelena na 3 casti
dlzne poistne 35.383,-
trovy konania 40,-
poplatok z omeskaia 139.869.-
prosim poradte mi, aku mam dat ziadost o zrusenie poplatku z omeskania. poistne a trovy uhradim, ved co uz niekde si poziciam , ale140 tis. no tak na to pracujem cely rok. dakujem
Melnick
30.08.07,18:08
Milá ramari je mi úprimne ľúto ,v akej situácii si sa ocitla.
Cez google si daj do vyhľadávača :" žiadosť o odpustenie penále"
máš tam tlačivo. Konaj rýchlo. Verím,že sa k Tvojmu problému vyjadrí niekto kompetentnejší ako som ja .
Želám ,aby to pre Teba dopadlo výborne.:)



Do pozornosti Ti dávam aj tento link :
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-44076.html
Zoltán Kovács
30.08.07,18:21
Ale generálny pardon sa vzťahuje len na Sociálnu poisťovňu, a v zadaní ide o Všeob.ZP.
Melnick
30.08.07,18:25
Ja momentálne viem ešte o GP pre neplatičov koncesionárskych poplatkov.
Je možné ,že aj ZP pripravujú niečo , no nezačula som.:cool:

Pre smith: misomiso píše ,že v médiách niečo o pripravovanom GP pre ZP zahliadol, nepíše ,že už je .:)
Zoltán Kovács
30.08.07,18:27
Ja momentálne viem ešte o GP pre neplatičov koncesionárskych poplatkov.
Je možné ,že aj ZP pripravujú niečo , no nezačula som.:cool:

Myslíš si, že p.minister Valetovič bude mať takú odvahu ako Tomanová?!?
Melnick
30.08.07,18:29
mimotemy Nechcem ťahať sem politiku, ale keďže ich odvolávania sú fraškou, tak by tú odvahu aj mohol nájsť.;)
Mimochodom SP vraj získala GP dosť financií od neplatičov.:cool:
misomiso
30.08.07,19:10
Ale generálny pardon sa vzťahuje len na Sociálnu poisťovňu, a v zadaní ide o Všeob.ZP.

Aha - tak pardon, nepozorne som cital. Uz som to vymazal.
Zoltán Kovács
30.08.07,19:13
Aha - tak pardon, nepozorne som cital. Uz som to vymazal.

mimotemyNemusel si.
ramari
31.08.07,07:55
dakujem vam vsetkym za reakcie a odpovede, aspon nejaka ulava na mojej dusicke, ste super. je fajn, ze existuju poradaci.:) ozvem sa ako to dopadlo
Marta V
31.08.07,11:05
ramari, a mamina nebola v tom období nikde zamestnaná, alebo nebola dôchodkyna? Možno by stačilo zdokladovať niektoré obdobia potvrdením o zamestnaní.
Kolejová
31.08.07,11:13
Skús preveriť či je ten nedoplatok opodstatnený. Možno len mama bola zle prihlásená alebo odhlásená na VšZP. Možno bola nezamestnaná evidovaná na UPSVaR a neoznámila to na VšZP. Oni vedia hneď vyčísliť penále.

L.
Emwa
31.08.07,11:37
Doporucujem najprv preverit, ci ten dlh je skutocny. Z vlastnej skusenosti
poviem, moja dcera bola SZCO, po par rokoch zrusila zivnost, odhlasila sa z poistovne ako SZCO, nasla si zamestnanie, odkial jej platili zdrav.poistenie.
Po dvoch rokoch prisla vyzva od exekutora, skoro na infarkt. A to v zdrav.poistovni sa s nou nechceli ani bavit, nakolko zalezitost ma uz exekutor,
a ze dcera urobila chybu, a neodhlasila sa. Mala jedno stastie, ze si nechala potvrdit kopiu odhlasky SZCO, inac jej nepomoze svatena voda a bola by platila. Mozem vam povedat, ze sa to tahalo skoro styri mesiace, nez sa to dalo do poriadku.
Takze u r c i t e si overte opravnenost dlzoby, inac drzim palce, nech sa
vam podari vybavit.