Ivdi
30.08.07,20:02
Dobrý večer poraďáci. Dá sa v programe Alfa urobiť záloha len peňažného denníka, pohľadávok, závazkov a evidencie DPH. Robím účtovníctvo podnikateľovi, ktorý si sklady robí sám. Doniesol mi USB kľúč, kde ich mal nahraté, ale ja som si ho zabudla skopírovať do počítača. Mesiac som nahodila v mojom počítači, údaje zazálohovala, účtovníctvo na USB prepísala. Keď si on USB skopíruje sklady mu zmiznú. Ako z toho vyjsť, aby som nemusela zasa mesiac robiť odznovu. Ďakujem za každú radu.
LubenaK
30.08.07,18:37
V Alfe sa jednotlivo zálohovať údaje nedajú. Vždy ide len o celú databázu. Samostatne sa dá exportovať iba Fakturácia, číselník partnerov, dlhodobý majetok, jazdy. Pretože sklad sa samostatne nedá exportovať, tak je to zložité. Ak chce mať Tvoj klient aj účtovníctvo, tak by si mal vytvoriť ešte jednu databázu, v ktorej má účtovníctvo a v druhej bude pokračovať v sklade. Potrebuje súrne mať celé účtovníctvo u seba, veď mu všetky výstupy robíš Ty. To mu nestačí? Inak sa to dá robiť iba tak, že by ste boli prepojený v sieti a robili doklady v jednej databáze. On v sklade a Ty účtovníctvo.
Ivdi
30.08.07,18:55
Tento mesiac už končím, ide mu to robiť manželka. Keby mal teda vytvorené 2 firmy, kde by mal v jednej účtovnictvo v druhej sklad ako sa to prejaví pri prechode do nového roka. Dala by sa to tam upraviť, aby to bolo všetko v jednom? Ďakujem
Manual
30.08.07,18:56
Dobrý večer poraďáci. Dá sa v programe Alfa urobiť záloha len peňažného denníka, pohľadávok, závazkov a evidencie DPH. Robím účtovníctvo podnikateľovi, ktorý si sklady robí sám. Doniesol mi USB kľúč, kde ich mal nahraté, ale ja som si ho zabudla skopírovať do počítača. Mesiac som nahodila v mojom počítači, údaje zazálohovala, účtovníctvo na USB prepísala. Keď si on USB skopíruje sklady mu zmiznú. Ako z toho vyjsť, aby som nemusela zasa mesiac robiť odznovu. Ďakujem za každú radu.
Prv Alfa robila zálohy aj pod DOS. Otvor Total Commander a najdi na C disku súbor Alfa, otvor ho, potom Archív a tam niekde by mala byť zálohovaná firma a aj záloha. A ako sa tam budeš preklikávať, v ľavo dolu sa ti bude zobrazovať cesta. Na disku budeš mať viac záloh, tak na obnovenie dat si vyber tú ktorá je vytvorená pred tým ako si to prepísala. možno je to napísané komplikovane ale malo by sa to dať obnoviť. Alebo k tomu zavolaj niekoho čo sa v tomto viac vyzná.
Ivdi
30.08.07,19:05
Ale manual, ak to urobím tak ako vravíš, tak sa mi síce obnoví sklad, ale údaje, ktoré som teraz nahrala tam nebudú. Ak tomu dobre rozumiem.Obnovia sa mi údaje, ktoré som tam mala predtým.
Manual
30.08.07,19:16
Dostaneš sa na stav v účtovníctve ako celku aké bolo k datumu z ktorého budeš obnovovať. Jednotlivé časti sa nedajú vybrať. A nie je už nikde záloha skladu čo potrebuješ ? Ani u neho ?
LubenaK
31.08.07,06:40
Ak chceš preklápať dáta do nového roku a aby bolo všetko spolu, to sa nedá. Musíš si vybrať, ktorá databáza bude "pokračovateľom" a do nej dohrať počiatočné stavy z tej druhej databázy. Možno bude najjednoduchšie pokračovať v sklade a dohrať PS za účtovníctvo.
mondes
08.04.13,21:43
Ahojte, neviem, či som vo vhodnej téme, ale vhodnejšiu som nenašla. Prosím Vás, ak ukončíte rok, robíte si aj nejakú zálohu účtovníctva na CD? Je to povinnosť, alebo prípadnej kontrole stačia len vytlačené zostavy? Vďaka.
Ivenka
09.04.13,04:05
Určite si robím zálohu na počítači - Archív ale tak isto aj na USB..istota je istota.