Matka
17.02.05,14:45
juj asi mam problem. nedavala som mzdy pocas roka do evidencie zavazkov....chcem sa spytat, musia by t mzdy v evidencii zavazkov, alebo staci, ak mam zvlast evidenciu?
Matka
17.02.05,13:51
nikto neporadi?
Ľuba
17.02.05,13:55
No, neviem, čo je to zvláštna evidencia (evidencia miezd ?), v každom prípade by sa asi mali objaviť vo výkaze o majetku a záväzkoch.
Matka
17.02.05,13:59
cize musia. uf! vediem si evidenciu miezd v programe OLYMP - co je mzdovy program. nestacilo by, keby som do zavazkov rucne pridala sumu miezd za rok 2004 a evidenciu miezd (z olympu) len prilozila k zavazkom, alebo je treba dopodrobna rozpisat mzdy za jednotlive mesiace a presne datumovo aj zaradit?
Ľuba
17.02.05,14:02
Neviem, ako funguje Olymp, ale ešte by som tam dala aj záväzky voči poisťovniam a DÚ, prípadne iným inštitúciám, ak majú zamestnanci nejaké zrážky. Ja osobne to evidujem v knihe zaväzkov z každej výplaty (resp. program mi to pri zaúčtovaní miezd zaeviduje sám).
Matka
17.02.05,14:06
Ľubka a myslis teda ze to musim teraz spatne vsetko zaradit medzi zavazky?polozkovite?alebo bude teda stacit ak spravim napr. za mesiac januar bol zavazok mzdy+poistovne+DU napr. 100 000 a na toto miesto si v evidencii zavazkov (v sanone pripnem prilohu z Olympu, kde bude presne do podrobna vycislene mzdy, poist., DU...+sumar?)
Ľuba
17.02.05,14:11
Povedala by som, že tak, aby si pri prípadnej kontrole vedela vysvetliť, čo tá suma vo výkaze znamená. Možno, že by im stačila aj ta príloha z Olympu, ale určite by som to urobila aspoň za každý mesiac zvlášť.
Matka
17.02.05,14:14
ved tak som to myslela za kazdy mesiac zvlast. dakujem pekne za radu, idem sa do toho pustit
Ľuba
17.02.05,14:20
Podľa postupov účtovania pre JÚ a zákona o účtovníctve §15 ods.4 c) až g) má kniha záväzkov obsahovať najmä údaje o ... záväzkoch dane z príjmov, ... záväzkoch voči Sociálnej a príslušnej zdravotnej poisťovni. Takže, takto.
Matka
17.02.05,14:23
takze rozpisat dopodrobna....dakujem
marcelaStanakova
18.02.05,07:13
Tak ja napríklad mzdy nedávam zvlášť do záväzkov. Ale v ALFE kde spracovávam účtovníctvo v peňažnom denníku sa špecifikujú mzdy, odvody atď a tie sa potom ukážu vo výkaze o majetkoch a záväzkoch tak si myslím, že je to vporiadku.
Neviem v akom programe účtuješ, ale myslím že to už teraz člení skoro každý.
Matka
18.02.05,08:58
Tak ja napríklad mzdy nedávam zvlášť do záväzkov. Ale v ALFE kde spracovávam účtovníctvo v peňažnom denníku sa špecifikujú mzdy, odvody atď a tie sa potom ukážu vo výkaze o majetkoch a záväzkoch tak si myslím, že je to vporiadku.
Neviem v akom programe účtuješ, ale myslím že to už teraz člení skoro každý.
ved prave ja uctujem tiez v alfe. Tiez v penaznom denniku clenim vydavky na mzdy do kolonky MZDY. ale zaskocilo ma, ze to musi obsahovatevidencia zavazkov, ze to vyplyva zo zakona. som z toho mierne zmatena, lebo neviem, ci to treba v alfe mat normalne aj v zavazkoch a potom z penazneho dennika priradit platbu k danemu zavazku... co myslis?
blazru
18.02.05,16:23
Tiež ma zaujal tento problem, pretože ani ja nedavam mzdy zvlášť do záväzkov, a neviem či je to spravne. Účtujem v JÚ v programe MRP. V programe Mzdy a personalistika je možnosť vyexportovať dáta priamo do peňažneho denníka, nie do ostatných záväzkov. Prosím poradiť.