Simaa
30.08.07,20:29
Zdravím všetkých.
Začínam podnikať (masérske služby). Chcem pracovať popri škole, takže rátam s malými tržbami a poskytujem len jeden druh služby. Chcem oddialiť kúpu RP, keďže je to zatiaľ podľa mňa zbytočný výdavok a mala by som v nej len jednu položku. Dočítala som sa, že ako riešenie môžem vystavovať faktúru a k nej PPD s rovnakým dátumom.

Otázka znie:
Môžem si doma pripraviť FA so všetkými mojimi údajmi, s naúčtovanou 1 hodinou masáže, ale bez dátumu. Tieto mať pripravené v masérni (samozrejme dvojmo) a v prípade potreby na ne ručne dopísať dátum a použiť ich spolu s PPD?:rolleyes:

Mám živnosť, nie som platcom DPH
Aljok
30.08.07,19:35
Nepatria masérske služby medzi služby prispievajúce k telesnej pohode? Ak áno, tak musíš mať ERP. Pozri sem : http://www.porada.sk/368261-post3.html
Simaa
31.08.07,05:55
Viem, že mám povinnosť mať ERP. Poradíte mi, či existuje reálna možnosť, fungovať aj bez nej? Zdá sa mi hlúpe mať ju kvôli jednej položke a buďme realisti, známi odo mňa papier nebudú chcieť. Potrebujem si kryť chrbát pre prípad kontroly a nových "neznámych" klientov.

Inak ďakujem.
Nesi
01.09.07,18:18
Bohužiaľ bezpodmienečne musíš mať ERP.
Simaa
02.09.07,15:27
Viete mi poradiť, kde zohnať používané ERP?
lenkak
02.09.07,16:09
skús si zadať sem na Poradu príspevok formou Inzercie.
Simaa
03.09.07,06:26
Dobre, skúsim. Ešte jedna otázka. Keď si prenajmem priestory, ktoré už boli používané na masérske služby, musím sa ohlásiť na hygiene? (ja už skúšku z hygieny mám) Alebo stačí, ak už priestor kontrolou prešiel v minulosti?
Simaa
03.09.07,06:38
Dobre, skúsim.
Viete mi povedať, či už raz skontrolovaný priestor hygienou, musím znovu nahlásiť, ak si ho prenajmem? (ja skúšku z hygieny mám)
lenkak
03.09.07,17:49
Ak priestory boli kontrolované pod inou firmou, a ty si nastúpila ako nová firma, tak treba si ohlásiť hygienu.
Simaa
05.09.07,12:35
Všetkým ďakujem za rady. Už zháňam registračku a prenajímam priestory :-)