luebchenko
17.02.05,15:05
Minule som dostala od klienta zaujímavú otázku - aká je primeraná daň pri 3.mil obrate, resp. či je cca 250.tis. Sk dane "dosť" na to, aby to bolo pre DU v poriadku, takpovediac "nenápadné", "netrčiace" a tak. Čo vy na to?
Miro77
17.02.05,14:22
Podľa toho z akej oblasti.

Napríklad pri autobazáre je veľký obrat peňazí, ale malý zisk. Detto pri realitnej kancelárii.
Pri krčme, či reštaurácii môže byť veľký zisk a malý obrat.
Daňováci v tom majú asi lepší prehľad.:D
luebchenko
17.02.05,14:29
:D poradenstvo :D bez komentára :D
luebchenko
18.02.05,09:02
Nie je tu nikto kto by účtoval podobnú firmu s bližšie nešpecifikovaným poradenstvom, a prípadne už mal kontrolu z DU na daň z príjmov?
Vladimír Ozimý
18.02.05,09:07
Včera som pozeral jednu reláciu a tam sa presne vyjadrovali k primeranemu zisku. Ked ty dosiahnes lubovolny zisk v konkurencnom prostredi, tak je to len tvoja sikovnost a nikto ti nemoze kecat do vysky zisku. Primerany zisk je pojem ktory sa vyuziva na sledovanie monopolneho postavenia niektorych firiem. To jest pokial nevyda protimonopolny urad k danej firme ze ma dominantne postavenie na trhu, tak sa neda ani sledovat primerany zisk.
ZuzanaA
18.02.05,09:15
Včera som pozeral jednu reláciu a tam sa presne vyjadrovali k primeranemu zisku. Ked ty dosiahnes lubovolny zisk v konkurencnom prostredi, tak je to len tvoja sikovnost a nikto ti nemoze kecat do vysky zisku. Primerany zisk je pojem ktory sa vyuziva na sledovanie monopolneho postavenia niektorych firiem. To jest pokial nevyda protimonopolny urad k danej firme ze ma dominantne postavenie na trhu, tak sa neda ani sledovat primerany zisk.
........zoberme si taký Slovnaft.......
Vladimír Ozimý
18.02.05,09:25
Presne tak to je čistý príklad dominantného postavenia, čo vyhlasil aj protimonopolny urad
luebchenko
18.02.05,09:26
Včera som pozeral jednu reláciu a tam sa presne vyjadrovali k primeranemu zisku. Ked ty dosiahnes lubovolny zisk v konkurencnom prostredi, tak je to len tvoja sikovnost a nikto ti nemoze kecat do vysky zisku. Primerany zisk je pojem ktory sa vyuziva na sledovanie monopolneho postavenia niektorych firiem. To jest pokial nevyda protimonopolny urad k danej firme ze ma dominantne postavenie na trhu, tak sa neda ani sledovat primerany zisk.
Ja som to nemyslela tak oficiálne, cez odborný výklad termínu! Tu ide len o to, aby sa výška dane (zisku) nevymykala z akéhosi "obvyklého priemeru", aby to DU oči neklalo a tak :D. Je mi jasné, že keď sú doklady OK tak ma všetci môžu... ale klient nechce vytŕčať! :D Tu sú v nákladoch hlavne služobné cesty v zahraničí a jedna mzda.
Braňo
18.02.05,09:26
Myslím, že v prípade Slovnaftu ide o veľmi neprimeraný zisk. Zvlášť v tejto dobe. Za rok 2004 dosiahol Slovnaft netto zisk 10,09 miliardy. To pri tržbách 85,17 mld. sa mi zdá dosť veľa. (11,85 %).
ricij
18.02.05,09:33
........zoberme si taký Slovnaft.......Však na neho myslel....
Primeraný zisk, hm, z makropohľadu je zisk firiem 11% z tržieb, t.j. americký priemer za všetky firmy. Ale jasné, silne to závisí od typu firmy, postavenia na trhu, veľkosti a mnoho iného.
ricij
18.02.05,09:41
Myslím, že v prípade Slovnaftu ide o veľmi neprimeraný zisk. Zvlášť v tejto dobe. Za rok 2004 dosiahol Slovnaft netto zisk 10,09 miliardy. To pri tržbách 85,17 mld. sa mi zdá dosť veľa. (11,85 %).Áno, pri výrobných firmách by sa mal zisk pohybovať okolo piatich 5% z tržieb.
luebchenko
18.02.05,09:41
Však na neho myslel....
Primeraný zisk, hm, z makropohľadu je zisk firiem 11% z tržieb, t.j. americký priemer za všetky firmy.Oj, tak to by mal ešte trošku niečo vynaložiť na chod firmy, zatiaľ sme na 40% z výnosov. Hovoríš o zisku, nie o dani?!
ricij
18.02.05,09:43
40% z výnosov, tak to je biznis. Aj pri službách dosť. Hovorím o zisku, nie o dani.