ikovacikova
31.08.07,08:08
Ahojte,
aktivácia a zapojenie internetu stálo 4.200,- Sk. Mesačne poplatky činia 357,- Sk. Môžem si toto všetko zahrnúť do výdavkov v jednoduchom účtovníctve?
Iveta
ZuzanaP
31.08.07,06:14
Ak je internet na podnikanie na dosahovanie príjmu, tak si výdavky môžeš uplatniť.
evinka33
15.08.09,09:14
SZČO - neplatca DPH prevádzkuje malú trafiku. Môže si dať do VOZD faktúry od T-Mobilu za telefón (nemá však na faktúrach uvedené IČO), a zároveň chce do výdavkov aj faktúry od Orangu za internet + za kúpu nového telefónu kvôli internetu- na týchto fa už má svoje IČO. Môže si uplatňovať celé sumy na faktúrach?
Ďakujem za rady.
Lianka
16.08.09,18:10
Ak internet pouziva preukazatelne na ucely svojho podnikania (vie si to obhajit pri danovej kontrole), tak ano. Ak ma vsak internet doma, zvazila by som len uplatnenie urcitej casti ako danovy vydavok. Podobne s mobilom. Ak si vie obhajit 100% vyuzivanie mobilu na podnikanie, tak budis. Ak nie, tak by som 100% do danovych vydavkov neodporucala uctovat.

Faktury, o ktorych uctujes, musia mat vsetky nalezitosti, aj ICO. ICO nema, lebo telefon je vedeny u prevadzkovatela telefonnej siete na fyzicku osobu - obcana. Ak chce tento obcan vyuzivat sluzby ako podnikatel, musi urobit zmenu u prevadzkovatela telefonne siete, a potom bude mat faktury aj s ICO.