viera_j
31.08.07,08:33
Dobrý deň, kvôli uznaniu prvej kvalifikačnej skúške potrebujem pomôcť vypočítať dĺžku pedagogickej praxe.
Takže, od septembra 1998 do juna 1999 som mala dohodu na strednej drevarskej skole,
od septembra 1999 do juna 2000 tiez ta ista dohoda,
v posledny augustovy tyzden 2002 som nastupila na obchodnu akademiu, odkial som az v septembri 2003 odisla na matersku. Spat som nastupila v septembri 2005 a som tam az doteraz.
Medzitym som mala miesto uctovnicky, takze to nie je padagogicka prax. Neviem, ci to mam pocitat presne na dni, na mesiace, alebo ako.
Ak by ste mi niekto vedel poradit, bola by som vam velmi vdacna.
Dakujem
Viera
007gituska
31.08.07,06:37
na čo potrebujete dlžku pedagogickej praxe.?
prvá kvalifikačná skúška - započítava sa vysokoškolské vzdelanie napr. aj ekonomické.
potrebujete však splniť osobitný kvalifikačný predpoklad = pedagogické minimum. pokiaľ ho nemáte splnené v súlade so zákonom o práci vo verejnom záujme vám môže zamestnávateľ určiť dokedy túto podmienku splnlíte.
Wlada
31.08.07,06:51
Ak si dobre pamätám-pracovala som v školstve, dĺžka predagogickej praxe je potrebná pri zaradení do vyššiej platovej triedy až po splnení podmienky 5 rokov predagogickej praxe , t.j. z PT 10 do PT 11. Zo skúsenosti viem, že sa prax počítala na dni.
viera_j
31.08.07,07:02
Mam EU v Bratislave, mam pedagogicke vzdelanie, a potrebujem 5 rokov pedagogickej praxe, inej mam uz vyse 7 rokov, ale pedagogicka je len priama pedagogicka cinnost a som niekde na hranici, neviem, odkedy mi maju uznat prvu kvalifikacnu skusku, ktoru uz mam urobenu, ale cakam na zvysenie platu a kazdy mesiac mi v praci tvrdia nieco ine. . .
Dakujem
007gituska
02.09.07,06:24
prvá kvalifikačná skúška sa započítava ukončením VŠ vzdelania. zápočet praxe závisí na zamestnávateľovi /má určené kritéria a možnosti krátenia praxe/. osobitný kvalifikačný predpoklad je potrebné ukončiť v dohodnutom, resp. určenom termíne. ak sa dohodnú podmienky splnenia osobitného kvalifikačného predpokladu, do konca dohodnutej doby sa zamestnanec posudzuje akoby mal splnené všetky podmienky.