daily26
31.08.07,09:26
Dobry den. Potreboval by som radu. Zakladame si sro. Mame spisanu spoločensku zmluvu. Aj ked som si pred ziadostou o zivnostensky list bol na urade odkonzultovat predmety podnikania, museli sme nakoniec 1 vyskrtnut a jeden pozmenit. Teraz je ale nesulad medzi spolocneskou zmluvou a medzi ZIvnsotenskym listom.

Viem ze s takto podanymi listinami moj pokus o zapis do OR neprejde. Ako tomu zabranit? Mam predstavu ze by sa dal teraz este spisat dodatok k zmluve, ktory by sa prilozil k spolocenskej zmluve. Neviem ci sa to ale takto da vyriesit a neviem ako sa takyto dodatok pise.

Radili mi napisat uplne novu spolocneksu zmluvu, ale to mi pride chore, kedze kopia ktoru uz ma zivnostenky urad bude ina.

Dakujem za akukolvek radu.
dalibor
atka4
31.08.07,07:33
Volila by som spôsob Dodatku k existujúcej spoločenskej zmluve, kde budú všetky zmeny, ktoré nastali, tiež treba podpisy notársky overiť.
daily26
31.08.07,07:36
Dakujem za rychlu odpoved. Viete mi niekto aj poradit ako taky dodatok ma vyzerat? Co vsetko ma obsahovat? Nejaky vzorovy dodatok....
daily26
31.08.07,07:53
Hm a vidim tu este jedne problem. V splocenskej zmluve mam napisane:

clanok 23
Zmeny a doplnky spoločenskej zmluvy
1.O zmenách a doplnkoch spoločenskej zmluvy rozhoduje valné zhromaždenie.

cize bude mat vobeec takyto dodatok k zmluve pravnu ak ten dodatok nespiseme v ramci valneho zhromazdenia? V ktorej faze vzniku SRO sa vlastne robi prve valne zhromazdenie?
Dáša_
31.08.07,09:05
Na sud ale aj tak musí ísť kompletné znenie spoločenskej zmluvy. Takže ja by som radila prepísať.
atka4
31.08.07,09:33
Mali by ste to podľa mňa urobiť nasledovne:
1. Zvolať Valnú hromadu - Pozvánka
2. Prezenčná listina, Zápisnica..........
3. Vypracovať Dodatok č. 1 k SZ - podpisy overiť
4. Vypracovať Úplné znenie SZ v znení Dodatku č. 1, overiť podpisy konateľov

Pozn. k prísp. 5.
1. SZ je vážny právny dokument, je to zakladateľská listina spoločnosti, ktorú nie je možné len tak zmeniť. Už tobôž nie, ak už bola podkladom pre inú právnu inštanciu, ako bol zaiste Živnostenský úrad, kde už táto figuruje ako úradný doklad.
2. Ak by bola vypracovaná nová SZ svojvoľnou opravou toho, čo nám "nesedí", overenie podpisov by už prdesa nebolo možné antidatovať...

Je to síce zdĺhavé riešenie, ale ... najme právne čisté.
Môj názor
daily26
31.08.07,10:38
Cize u notara budem overovat aj ten dodatok a aj novu prepracovanu spolocensku zmluvu? Nestaci na sud odniest zmluvu+dodatok?

Kolko kopii potom z coho potrebujem? Predpokladam, ze ak je nutne prepracovanie spolocenskej zmluvy, tak nemusim robit a notarsky overovat az 6x dodatok.

Kolko mi teda radite vyrobit a notarsky overit zmluv ak kolko dodatkov?

Nerad by som vsetky uspory nechal na overovanie podpisov )))

Dakujem
atka4
31.08.07,12:21
Cize u notara budem overovat aj ten dodatok a aj novu prepracovanu spolocensku zmluvu-áno?
Nestaci na sud odniest zmluvu+dodatok - nie, musí byť aj nové-ÚPLNÉ ZNENIE SZ-§3 zákona 530/2003 a iné

Kolko kopii potom z coho potrebujem - listiny, ktoré sa ukladajú aj do zbierky listín je potrebné predložiť overené 2x

Predpokladam, ze ak je nutne prepracovanie spolocenskej zmluvy, tak nemusim robit a notarsky overovat az 6x dodatok. To, čo predkladáte do OR musíte overiť, to, čo ostáva pre spoločníkov a archív spoločnosti je na Vašom uvážení, či to je nutné najmä vzhľadom na neskoršie eventuálne problémy, ktoré by mohli nastať - min. ešte 1 ks by som overila do archívu spoločnosti rozhodnite sa pre lacnejšiu verziu - overenie podpisu, alebo listiny - PRE ARCHÍV
(všetky náklady znáša spoločnosť - aj keď mi je jasné, že na to treba "vyrobiť" peniažky a pri zakladaní spol. ešte vyrobené nie sú:( )

Kolko mi teda radite vyrobit a notarsky overit zmluv ak kolko dodatkov?
Vo vašom prípade, keďže ide o prvozápis spoločnosti podľa mňa potrebujete predložiť:
1. SZ - pôvodná - 2x
2. Dodatok č. 1. k SZ - 2x
3. Úplné znenie SZ v znení Dodatku č. 1. - 2x
4. Zápisnica z VZ pojednávajúca o zmene - 1 x
5. Živnostenský list - overená kópia - 2x
6. Vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladov spoločníkov 2 x

Nerad by som vsetky uspory nechal na overovanie podpisov ))) Odporúčam preveriť, čo u vás stojí overenie podpisu a listiny u notára a napr. na obecnom, miestnom úrade (na úradoch sú zvyčajne lacnejší )

/V Ke na úradoch podpis 30,- strana 50,- /
Pozrite si aj stránku www.orsr.sk (http://www.orsr.sk), nájdete tam aj ten zákon aj modelové situácie čo a ako.

Dakujem
Prajem veľa zdaru
atka4
31.08.07,18:54
Prajem veľa zdaru
V odpovedi som sa nezamieravala na všetky potrebné prílohy, ktoré je potrebné ešte predložiť, ako napr.
- výpisy z Registra trestov konateľov
- podpisové vzory konateľov
- súhlas majiteľov s uvedením daného sídla ako sídla v OR
....podľa okolností a špecifík Vašej s.r.o.
(znalecké posudky-ohodnotenie nepeňažných vkladov spoločníkov a pod. )