Petosev
31.08.07,11:36
Zdravim všetkých,

prosím Vás o pomoc pri nasledovnej otázke.

Pri leasingu osobného vozidla, je kúpna cena /t.j. cena odkupu vozidla na konci leasingu/ súčasťou vstupnej ceny tohto majetku pre účely odpisovania podľa par. 26, ods. 8 zákona? Je táto kúpna cena, samozrejme bez DPH, súčasťou istiny, t.j. sumy dohodnutých platieb znížených o nerealizované finančné náklady?

Keďže ale na kúpnu cenu prenajímateľ zvlášť vystaví faktúru, potom ak dobre uvažujem, nie je kúpna cena súčasť záväzku, ktorý evidujem voči prenajímateľovi. Ten je evidovaný len čisto vo výške obstarávacej ceny zistenej u prenajímateľa. Správne?
ivuska1
01.09.07,13:40
Kúpna cena je súčasťou vstupnej ceny na účely odpisovanie prenajatého majetku.
pochemi
03.09.07,06:05
Ak v roku 2004 nezaúčtovala kolegyňa odkupnú cenu ako súčasť vstupnej ceny
auta, tento náklad je v roku 2007 pri ukiončení leasingu nedaňový? Ďakujem
detektív
10.09.07,11:38
JA mám zase iný problém. Zaradili sme úžitkové auto do majetku firmy v hodnote ktorá sa skladá s ceny obstarania leasingu+vopred dohodnutá kúpna cena. Auto bolo na leasing.-3 roky. Po roku sa firma rozhodla auto odkúpiť a tak nám leasingová spoločnosť zaslala faktúru vo výške ktorá sa rovnala sume zostatku istiny.
A teraz máme tento problém. VOPRED DOHODNUTÁ KÚPNA CENA nám zostala na účte 474 lebo k tomu nám faktúru nezaslali.
Čo stým????????

Detektív
Johanka
10.09.07,11:56
Faktúru na kúpnu cenu predmetu leasingu ste mali zaúčtovať 474/321. Neviem čo všetko Vám ešte vyfaktúrovali - nejaké poplatky súvisiace s predčasným ukončením zmluvy, ....
detektív
10.09.07,12:53
Zaslali nám tieto faktúry:náhrada finančného výnosu
kúpna cena /zostatok istiny/
administratívny poplatok za predčasný odpredaj

No nieviem či som to správne vysvetlila, ale faktúru na voprad dohodnutú cenu nám nezaslali a presne v tejto hodnote máme zostatok na účte 474.