M&D
31.08.07,11:49
Dobry den,
vie mi niekto poradit svojimi skusenostami ohladom prepravy. V prislusnom zakone o socialnej pomoci su dve moznosti ako si tieto vydavky kompenzovat a to v §64 sumou 900,- Sk mesacne a osoba, ktora prepravu vykonava nemusi mat opravnenie, alebo podla §62 kde sa prispevok na prepravu poskytuje na zaklade preukazanych vydavkov, pravnickou osobou , alebo fyz.osobou, ktora ma opravnenie na vykonavanie prepravy obcou, alebo subjektom, ktory poskytuje socialnu pomoc podla tohto zakona tu to moze byt do vysky max. 2750,- Sk mesacne. Ako mam tomu rozumiet? Rozmyslam totiz, ze by som si doplnila zivnost o obcasnu prepravu a st. mame by som mesacne fakturovala naklady na prepravu (vzhladom k tomu, ze 900,- Sk je naozaj smiesna suma, ktora ani zdaleka nestaci na naklady ktore mesacne na jej prepravu mam). Pripadne by som si s nou ako podnikatel uzavrela zmluvu o preprave kde by boli napisane podmienky ako aj sadzba za km. Vie mi niekto poradit ci toto moje rozmyslanie je vobec spravne...Mozem si doplnit zivnost o prepravu ci by som si musela zriadit taxi sluzbu?
DAKUJEM Mirka