SAIVI
31.08.07,17:36
Dobry den.
Vie mi niekto poradiť.... učtujem v jednoduchom účtovnictve podnikatela, ktorý prevadzkuje pohostinstvo-má tržby z predaja tovaru, ma tržby z prevadzkovania automatov-percentuálny podiel, ktoré ma umiestnené v pohostinstve a má tržby z prenájmu nehnutelnosti.Stal sa platcom DPH a má povinnosť kratit dan na vstupe koeficientom.

Povinnosť krátit dan sa týka aj DPH na vstupe s nákupov tovaru ktorý predáva v pohostinstve :confused: , alebo kráti koeficientom len DPH z energii, PHM,sluzieb a nákupov ktoré sa týkaju aj príjmov s DPH aj príjmov bez DPH? .... toto mi vobec nie je jasné...:mad:

Z výdavkov, ktoré sa týkajú jednoznačne len prenajímaných nehnutelností DPH neuplanuje vobec?... ak som to dobre pochopila
KEJKA
31.08.07,16:57
dobre si pochopila, nový zákon o DPH 222/2004 upravuje tieto povinnosti tak, že každú faktúru alebo bloček ERP zaradíš do jednej z troch skupín, podľa toho, na čo ten-ktorý nákup použiješ.
Tovar teda môžeš dať plný nárok na odpočítanie, tam kde sú IBA služby na výstupe oslobodené (nájom), tam si dáš na vstupe nulový nárok a tretia skupina sú tie "aj_aj" nákupy, ktoré idú do krátenia koeficientom
koeficient si určíš podla dosiahnutých tržieb /mimo témy/