alex1000
31.08.07,18:06
Ahojte, Poradaci. Zelam Vam krasny predvikendovy den. Rada by som Vas poprosila o radu pri uctovani v SW Pohoda. Len prednedavnom som zacala uctovat v tomto SW a celkom mi to ide az na prijate faktury z EU a s tym spojenym samozdanenim.
Doslu fakturu z EU zauctujem na prislusne ucty, clenenie DPH dam PN. V polozke Zaznam vyberiem Vymerat dph EU a zvolim nasledovne:

predkontacia blnt (základ: 399/399, dph: 343/399), členenie dph PD nad EU

predkontacia alnt (zaklad: 399/399, dph: 399/343), clenenie dph DD nad EU

Ucet 399 sa mi vyparuje a nezostava na nom ziadny zostatok, co je zatial potesujuce. Pytam sa vsak, ci je mozne pouzivat uvedeny ucet 399 pre vyrovnanie DPH, kedze sa nenachadza v uct. osnove. Nejaky vyrovnavaci ucet asi pouzivat musim, ked chcem vytvorit tie dva interne doklady, nie?:confused::confused::confused:
Vopred dakujem za odpovede a zelam pekny vikend.
atka4
31.08.07,19:31
Ahojte, Poradaci. Zelam Vam krasny predvikendovy den. Rada by som Vas poprosila o radu pri uctovani v SW Pohoda. Len prednedavnom som zacala uctovat v tomto SW a celkom mi to ide az na prijate faktury z EU a s tym spojenym samozdanenim.
Doslu fakturu z EU zauctujem na prislusne ucty, clenenie DPH dam PN. V polozke Zaznam vyberiem Vymerat dph EU a zvolim nasledovne:

predkontacia blnt (základ: 399/399, dph: 343/399), členenie dph PD nad EU

predkontacia alnt (zaklad: 399/399, dph: 399/343), clenenie dph DD nad EU

Ucet 399 sa mi vyparuje a nezostava na nom ziadny zostatok, co je zatial potesujuce. Pytam sa vsak, ci je mozne pouzivat uvedeny ucet 399 pre vyrovnanie DPH, kedze sa nenachadza v uct. osnove. Nejaky vyrovnavaci ucet asi pouzivat musim, ked chcem vytvorit tie dva interne doklady, nie?:confused::confused::confused:
Vopred dakujem za odpovede a zelam pekny vikend.
Prikladám Usmernenie DR k účtovaniu DPH - zvýraznila som časť ohľadne zavedenia napr. účtu 399, kt. zaviedli tvorcovia SW POHODA (aj ja ho používam)
alex1000
01.09.07,17:16
Dobry vecer. Velmi pekne dakujem za odpoved a prilohu. Prestudujem a v pripade nejakych zaludnosti sa ozvem.