Adaka
31.08.07,19:21
kupili sme škodu 105 bez pásov na zadných sedadlách a mám deti 4r. a 5r. kúpili sme im sedáky . Ako ich mám prepravovať . Dík
ekopo
31.08.07,18:01
riešenie možno nájdeš tu http://www.telecom.gov.sk/index/index.php
ritzo
31.08.07,18:05
kupili sme škodu 105 bez pásov na zadných sedadlách a mám deti 4r. a 5r. kúpili sme im sedáky . Ako ich mám prepravovať . Dík


Nariadenie vlády SR č. 554/2006 Z.z. o povinnom používaní bezpečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadení vo vozidlách určitých kategórií sa vzťahuje na vozidlá, ktorých sedadlá sú vybavené bezpečnostným pásom, a ktoré sú určené na prevádzku v premávke na pozemných komunikáciách, ako to uvádza § 1 nariadenia.
Ostatné vozidlá (ktoré nie sú typovo schválené a vybavené bezpečnostnými pásmi) nie sú v režime citovaného nariadenia. V nich sú osoby prepravované aj naďalej v súlade s dikciou zákona č. 315/1996 Z.z. o premávke na pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov, napr. § 5 ods. 3.
Adaka
31.08.07,18:07
ritzo tak môžem alebo nie
ekopo
31.08.07,18:09
ritzo, keby som mohol oceniť, tak ocením, ale v hobby to nejde.

pre adaka: môžeš
misomiso
31.08.07,18:44
riešenie možno nájdeš tu http://www.telecom.gov.sk/index/index.php

pripadne skor tu: http://www.bleskovky.sk/cl/10/170559/Toto-je-Matusko---anjelik-z-auta-smrti

Ide o to, ci ches iba dodrzat zakon alebo chranit deti. Tie sedaky ste kupovali uplne zbytocne, tie sluzia na to, aby deti, ktore su priputane pasom mali spravnu vysku - aby im pas nesiel cez krk. Ten link, ktory som prilepil vyssie hovori o tom, ze sa v skode aku mate Vy zabili obaja rodicia (nie vlastnou vinou) iba dieta prezilo prakticky bez zranenia vdaka sedacke. Samozrejme - niekto by mohol namietat - aky vyznam ma pre dieta zivot, ked mu zahynu obaja rodicia? No - je to vec nazoru ale ja si myslim, ze aj pre take dieta moze byt zivot pri troche stastia uzasny.

Ja sam poznam iny pribeh - o nic veselsi. Vsetci dospeli v aute prezili s beznymi zraneniami, iba dieta, ktore nebolo v sedacke je mrtve. PRI VSETKEJ UCTE K INEMU NAZORU MUSIM POVEDAT, ZE VY UCTOVNICI TU NA PORADE STE ALE DIVNY NAROD. PUSTILI STE SA DO MNA VSETCI ZA TO, ZE SOM SA PRIZNAL, ZE OBCAS (TAM, KDE JE TO BEZPECNE) PORUSUJEM DOPRAVNE PREDPISY. ALE AKO TAK POZERAM, VAM IDE IBA O DODRZANIE PREDPISU (UZ SOM TO TU PISAL - PROFESIONALNA DEFORMACIA UCTOVNIKOV) A BEZPECNOST VASA, A V TOMTO PRIPADE AJ VASICH DETI JE VAM UKRADNUTA.

JE NAOZAJ TAKY PROBLEM NAMONTOVAT DO S 105 VZADU PASY? JE TO PAR STO KORUN. MYSLIM, ZE VASE DETI SI TO ZASLUZIA.
Adaka
31.08.07,18:50
to bolo dosť ostré. Ja si idem pre auto v nedeľu a nemám kde nechať deti , ide hlavne o cestu predávajúci a náš dom. tak sorry . len aby sme nemuseli platiť pokutu keby čosi ale dík
ekopo
31.08.07,18:57
No ostré bolo, a hlavne ma zarazilo : cit. VY UCTOVNICI TU NA PORADE STE ALE DIVNY NAROD a potom PUSTILI STE SA DO MNA VSETCI a to som myslím si nevytrhol z kontexu.
misomiso
31.08.07,19:32
to bolo dosť ostré.

...a to som sa este velmi ovladal.

Ak je to len pre tu jednu cestu, tak drzim palce, pretoze nahoda vie byt blbec. (V opacnom pripade by sa asi tazko nasiel niekto, kto by tipoval Jackpot v Loto).

Mna dostala nie len Tvoja otazka, ale aj odpovede ostatnych. Kazdy radi, ako sa vysomarit zo zakonov, ale nikto nenapisal, ze kazde dieta si zasluzi sedacku s bezpecnostnym pasom. Mozete mi aj zakazat pristup na Poradu, ak Vas to uraza, ale ja si tentoraz stojim za tym, co som napisal.
katarina.j
31.08.07,19:38
Ľudia, ale uznajme, že misomiso má pravdu, ale fakt...
Halli
31.08.07,19:52
to bolo dosť ostré. Ja si idem pre auto v nedeľu a nemám kde nechať deti , ide hlavne o cestu predávajúci a náš dom. tak sorry . len aby sme nemuseli platiť pokutu keby čosi ale dík

Adaka, zrejme si to nemyslela, tak ako to tu celé vypálilo, ale aj misomiso vie o cestách svoje ;) a ja neviem.... ale asi by som na prvu jazdu s autom, ktoré nemám odskúšané a nemám ho takpovediac " v rukách" ozaj tie deti ani nebrala... :confused:
Adaka
01.09.07,05:28
Bože ľudia ja chcem len vedieť či mám trepať tie autosedačky autobusom aby som ich podom mohla použiť v aute na spiatočnej ceste NIČ VIAC. dík
willma
01.09.07,06:48
Keď nie sú pásy na zadných sedadlách, tak sú ti sedáky zbytočné, nemáš ich ako upevniť. Skutočne radšej deti nechaj doma pod niekoho dohľadom. A zisti si možnosť namontovania bezpečnostných pásov.
bepo
01.09.07,08:56
pripadne skor tu: http://www.bleskovky.sk/cl/10/170559/Toto-je-Matusko---anjelik-z-auta-smrti
Ja sam poznam iny pribeh - o nic veselsi. Vsetci dospeli v aute prezili s beznymi zraneniami, iba dieta, ktore nebolo v sedacke je mrtve. PRI VSETKEJ UCTE K INEMU NAZORU MUSIM POVEDAT, ZE VY UCTOVNICI TU NA PORADE STE ALE DIVNY NAROD. PUSTILI STE SA DO MNA VSETCI ZA TO, ZE SOM SA PRIZNAL, ZE OBCAS (TAM, KDE JE TO BEZPECNE) PORUSUJEM DOPRAVNE PREDPISY. ALE AKO TAK POZERAM, VAM IDE IBA O DODRZANIE PREDPISU (UZ SOM TO TU PISAL - PROFESIONALNA DEFORMACIA UCTOVNIKOV) A BEZPECNOST VASA, A V TOMTO PRIPADE AJ VASICH DETI JE VAM UKRADNUTA.
Tú nehodu som videl na vlastné oči a stala sa trochu inak ako to opisujú v článku pretože sa zrazila S120 a Octavia, keď som prišiel na tú križovatku ešte sadal prach na cestu z poľa kam vyleteli tie autá - všetci si myslia že majú situáciu pod kontrolou a môžu porušovať dopr predpisy, ono to zväčša vychádza len príde náhoda a vtedy to dodržovanie príde vhod, aj keď teraz nebola prisúdená vina vodičovi Octavie pretože sa stretol so S120 ktorú mu posunuli do jeho smeru ale ak by v križovatke nešiel 120 ale 60 tak by tú S120 nezostreil do poľa,možno by sa ani nenabúrali ale neboli by mŕtvy.
misomiso
01.09.07,09:19
...ale ak by v križovatke nešiel 120 ale 60 tak by tú S120 nezostreil do poľa,možno by sa ani nenabúrali ale neboli by mŕtvy.

To sa stalo v obci? Lebo ak nie, preco spominas 60?
ritzo
01.09.07,12:28
ritzo tak môžem alebo nie

ano mozes kedze v uvedenom nariadeni vlady su neni citovane vozidla ktore nie su typovo schvalene cize nemaju v zadu bezp.pas riadi sa takato preprava osob podla zakona č.315/1996 Z.z. kde sa hovori,ze osoba s vyskou mensou ako 150 cm alebo mladsia ako 12 rokov nesmie byt prepravovana na mieste vedla vodica s vynimkou ked take osoby pouzivaju schvaleny a pre ne urceny bezp.system ktory musia pouzit aj vzadu ale len v pripade ze je vozidlo takym systemom vybavene cize tvoje auto pasy vzadu nema takze vzadu take osoby prepravovat mozes.