Majka
17.02.05,15:49
SZCO mal zivnost od 1/04 do 3/04 od aprila 04 pozastavil zivnost, za 1.Q nemal ziadne prijmy z §6 cize by vykazal nulovy zaklad dane.

popritom je zamestany na TPP kde poziadal o rocne zuctovanie dane z §5
je to ok?

Ma podat nulove DP ako sZCO?

moc krat dakujem.
Vladimír Ozimý
17.02.05,15:00
Ak bol od začiatku zamestnaný a popri tom mal živnosť podľa mna treba podať daňové priznanie je tu subeh SZČO a pracovného pomeru.
Majka
17.02.05,15:01
amestnany bol od 8.3. cize par dni mal subezne zivnost aktivnu a aj TPP ale prijmy vydavky ziadne. doplati zdrav.poistenie to je vsetko.
Vladimír Ozimý
17.02.05,15:59
NO v paragrafe 32 ods 3 pism b je napisane ine druhy prijmov podla paragrafu 6-8, takze ak nepoberal, potom ak mu zamestnavatel urobi zuctovanie, nemal by byt problem. Ale v com vidim problem je ze danove priznanie je povinny podat ten kto vytvara danovu stratu. To jest nemal prijmy ale ako zivnostnik si platil odvody do fondov atd. tak vytvaral danovu stratu a preto by mal podat danove priznanie. No je to o uhle pohladu.
Majka
18.02.05,06:47
dakujem, tie odvody musi zohladnit v DP vsak? nasu mzdarku pozdial o rocne uzctovanie,ta mu ho urobila. teraz vyklopil ze on mal zivnost za to obdobie a ci si ma podat dan.priznanie. no asi taka praca..... :( kedze pozastavil zivnost, musel si vyrovnat zavazky voci soc. poistovni a to bolo cca 6000.- aj za minule roky. tak tu sumu musi zahrnut do DP vsak? cize vytovri stratu
Susan
18.02.05,07:44
Podla mna je potrebne si vyziadat od zamesnavatela potvrdenie o prijme a budes si podavat danove priznanie.
Majka
18.02.05,07:46
nejdena sa o mna susan.

necitala si komplet o com som pisala.
Vladimír Ozimý
18.02.05,08:32
Presne to je to o čom som hovoril a o čom hovori zakon, paragraf 32 ods 1, kde s a okrem ineho pise: Danove priznanie je povinny podat danovnik ktory nedosiahel zdanitelne prijmy za zdanovacie obdobie nepresiahli 50% sumy podľa paragraf11ods 1(zo sumy 80832), ale vykazuje daňovu stratu. takze mne logicky vychadza z toho ze kazda SZCO, ktora nema sice prijem, vykazuje stratu, pokial ma aktivnu zivnost.
Susan
18.02.05,08:40
Majka, je mozne, ze som nedocitala cely prispevok, lebo ked vidim, ze je niekto SZCO, tak v kazdom pripade si musi podavat danove priznanie aj ked len nulove, alebo aj ked mal zo zivnosti stratu. Ja by som postupovala nadalej tak, ako som vyssie uviedla:-)) Napr. ak mal otvoreny ucet v banke, su tak uz poplatky a uroky!
Majka
18.02.05,08:56
ucet nemal, zruseny, proste pozastavil zivnost, vysporiadal zavazky voci socialnej poistovni, ucet zrusil .