gabikao
01.09.07,06:52
Ahojte. Prosim, poradte, kupili sme stary tehlovy byt(dom postaveny v 46 z dierovej tehly - 50mury, nezatepleny a asi ani nebude tak skoro) a nevieme, ako zateplovat. Je na prizemi, pod nim pivnice, nad nim iba temperovany nepouzivany byt. Mame samostatne plyn.kurenie a plastaky. Chystame sa znizit stropy sadrokartonom - maju 2,90 vysku a asi to znizime na 2,60.Mame medzi to aj nieco vlozit? Uz som si tu citala, ze sklena vata drzi vlhkost a polystyren sa odparuje - ten dame mozno v pivniciach, aby nesla zima odspodu. Tak co poradite?
5-ko
02.09.07,19:15
Ahojte. Prosim, poradte, kupili sme stary tehlovy byt(dom postaveny v 46 z dierovej tehly - 50mury, nezatepleny a asi ani nebude tak skoro) a nevieme, ako zateplovat. Je na prizemi, pod nim pivnice, nad nim iba temperovany nepouzivany byt. Mame samostatne plyn.kurenie a plastaky. Chystame sa znizit stropy sadrokartonom - maju 2,90 vysku a asi to znizime na 2,60.Mame medzi to aj nieco vlozit? Uz som si tu citala, ze sklena vata drzi vlhkost a polystyren sa odparuje - ten dame mozno v pivniciach, aby nesla zima odspodu. Tak co poradite?


Ak dobre citam tak si sami hospodarite s energiami a tym padom vam to neni jedno, co je spravne. Vysoke stropy su nadherne, horsie je to uz s vykurenim takeho priestoru, samozrejme zalezi aj na velkosti izieb aby to nevyzeralo smiesne :-)

1.Ako najschodnejsie vidim zateplenie stropu zo strany pivnic. Vzdy treba zateplovat zo strany chladu! Material by som pouzil kamennu vlnu ktora je nehorlava co je v pivnici podstatne.

2.Zateplenie vaseho stropu od susedov by bolo obdobne.

3. Podstatne je ale zateplenie stien....ktore tvori asi aj navacsiu plochu...najvacsi unik tepla. Podla situacie by sa mozno dalo riesit aj individualne ale po konzultacii s architektom. Ak nie tak minimalne pouzit odrazivu AL. foliu za radiatory.

Moj nazor! :-)
gabikao
03.09.07,15:37
Dakujem za odpoved. Folia je uz ze radiatormi, to s tou vatou skusime - susedia nas snad pustia do pivnic. Este raz d.
5-ko
03.09.07,16:35
Dakujem za odpoved. Folia je uz ze radiatormi, to s tou vatou skusime - susedia nas snad pustia do pivnic. Este raz d.

Susedom spomente ze vase zateplenie setri aj ich peniaze, lebo eliminujete aj ich sekundarne straty tepla k vam. :cool: