padro
01.09.07,15:03
Dobry den, chcem nakupovat elektroniku z polska a nasledne predavat v eshope, podla zakona o odpadoch budem teda asi posudzovany ako dovozca. Tovar, ktory chcem nakupovat spada do kategorie 9.30SK/kg. Jedno zariadenie ma okolo 100g, takze to je menej ako 1Sk na zariadenie. Neviem ako je teda treba uvadzat cenu. Mozem uviest len cenu konecneu aj to fakturovat len ako konecny cenu, alebo musim aj uvadzat ze recykl. poplatok je 1SK? Dakujem za odpovede.
ekopo
02.09.07,05:18
Správne a prehľadné by malo byť: recyklačný poplatok uvedený ako samostatná položka.
padro
02.09.07,10:05
no zda sa mi to smiesne. kedze to vychadza asi 1Sk. A hrozia nejake sankcie ak by bola len konecna cena uvedena?
Zoltán Kovács
02.09.07,10:10
Správne a prehľadné by malo byť: recyklačný poplatok uvedený ako samostatná položka.

Videl som už aj nasledujúcu formuláciu:
Cena obsahuje poplatok na recykláciu.
ekopo
02.09.07,11:44
Doporučujem ešte preštudovať tému rozoberanú na porade:
www.porada.sk/t5523-p2-registracia-do-recyklacnaho-fondu.html resp. vyhľadať ďaľšie a ešte kliknúť na www.recfond.sk/ pretože dovozca má viac povinností, na a treba si prinajmenšom 3x prečítať aj zákon o odpadoch.
padro
02.09.07,18:45
no budem sa musiet asi registrovat do nejakeho zdruzenia, ale stale nie je jasne ci je to treba uvadzat na fakture, podla toho co som zatial precital, tak asi nie je povinnost tento poplatok fakturovat. Pretoze ja tovar doveziem z polska, takze budem vlastne prvy kto bude rec. platit. Ine je ak by som ja tovar niekomu predal a fakturoval by som aj poplatok, tak ten kto by odo mna nakupoval by ho uz asi fakturovat mal. Neviem ci som to teda spravne pochopil:)
Lubica26
02.09.07,19:05
Ahoj Padro,

ten poplatok sa zapocitava do celkovej sumy vyrobku,s tym, ze sa na koniec, na blociku, uvedie poznamka, ze ten poplatok je v takej a takej cene zahrnuty uz v cene vyrobku. Zakaznik s tym musi byt informovany, s tym som sa uz stretla.
Samozrejme, ze sa musis zaregistrovat.

Inak viac o recyklacnom fonde najdes na www.recfond.sk

Daj vediet ako si to poriesil(a).
padro
02.09.07,19:14
no v piatok dostanem ziv. list, tak je toho este dost co musim pozistovat, este ze ma na to znamy upozornil, som ani nevedel ze je taka povinnost. je este nieco co by ma mohlo prekvapit pri dovoze elektroniky? ide o dovoz Fm transmitterov(vysielacov). Dufam ze sa tam neplatia aj autorske poplatky alebo nieco take,... dakujem za rady.
padro
04.09.07,12:28
tak uz tomu prestavam rozumiet, napisali mi z rec. fondu ze tie vyrobky nepodliehaju rec. poplatkom. takze sa to nevztahuje na vsetku elektroniku?
KvetkaK
28.02.08,06:56
Ahojte, tiež mi nieje moc jasné, či aj my musíme platiť do recyklačného fondu. Dovážame nejaké cukrovinky a hmotnosť papierových obalov nieje až taká vysoká. Na stránke recyklačného fondu, som sa niečo dočítala že za papier sa plati až od 10t. Vie sa mi niekto k tomu vyjadriť, kto má s tým skúsenosť alebo poradiť nejakú firmu čo by to za nás odvádzala a či sa nás vôbec týka táto povinnosť?
Ďakujem za každú radu. Pekný deň.
KvetkaK
28.02.08,09:33
Posúvam.....
KvetkaK
03.03.08,07:52
Ahojte, tiež mi nieje moc jasné, či aj my musíme platiť do recyklačného fondu. Dovážame nejaké cukrovinky a hmotnosť papierových obalov nieje až taká vysoká. Na stránke recyklačného fondu, som sa niečo dočítala že za papier sa plati až od 10t. Vie sa mi niekto k tomu vyjadriť, kto má s tým skúsenosť alebo poradiť nejakú firmu čo by to za nás odvádzala a či sa nás vôbec týka táto povinnosť?
Ďakujem za každú radu. Pekný deň.
Ešte raz si posúvam .....