jana991
17.02.05,15:13
Viete mi niekto poradiť ako zasielate elektronické výkazy do SP. Neviem ako vytvoriť tie dva súbory, a to výkaz poistného skoncovkou dokumentu. xml s pozom konfirmačný súbor s koncovkou dokumentu .txt

Vytvára mi to akurát súbor s koncovkou .txt ,ale je v tom riadny chaos.
blazru
17.02.05,14:43
Janka pouzivam tiez MRP a tento problem nemam. Napise ti po vyexportovani, ze boli subory vygenerovane bez chyby? Pozreraj kam ich ukladas! Aku verziu MRP mas? Ja 4,20(004)
lenkak
17.02.05,16:24
Postup:

Po spustení programu Mzdy a personalistika za predpokladu, že je vypočítané poistné organizácie, sa zvolí v menu Výstupy - Výkaz pre poisťovne, vyberie sa tlačová zostava Export výkazu pre Soc. poisťovňu a klikne sa na tlačítko - Do Súboru. Zobrazí sa dialógové okno Uložiť ako. Potvrdením Uložiť bude odštartovaný proces generovania súborov. V prípade, že v dialógovom okne Uložiť ako sa nezmenila pripravená cesta ani názov súboru, budú súbory uložené do podadresára Export\DataXX, kde XX zodpovedá poradovému číslu firmy v zozname firiem. Pripravený názov súboru je SPVykaz_mmyyyy.xml, kde mm je výplatný mesiac a yyyy je výplatný rok.

Príklad: Program Mzdy a personalistika je nainštalovaný v priečinku C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK). Exportované údaje sú údaje firmy č.15. Výplatné obdobie je 1/2005. Po spustení funkcie Export výkazu pre Soc. poisťovňu, za predpokladu, že pripravená cesta a ani názov súboru neboli modifikované, budú v priečinku

C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\Export\Data15

vytvorené súbory SPVykaz_012005.xml a SPVykaz_012005.txt. Súbor SPVykaz_012005.xml je výkaz poistného a súbor SPVykaz_012005.txt je konfirmačný súbor.

Teraz sú údaje pripravené na export. V prípade, že je program Mzdy a personalistika nainštalovaný na jednom PC a pripojenie k internetu je na inom PC, sa môžu nakopírovať vyexportované súbory na disketu a preniesť na počítač, kde je pripojenie k internetu.
Dúfam, že je to dosť zrozumiteľné.
Zuzka
17.02.05,18:12
Lenka, neustále rozmýšľam, že či si mám kúpiť mzdy z MRP-Win, alebo nejaký iný. Mám totiž MRP-DOS. Ale Ty ma tuším presvedčíš, že áno. Ovládaš ho perfektne :p Ak sa rozhodnem preň, tak Ťa budem určite bombardovať a otravovať :D:D:D
lenkak
17.02.05,18:23
Lenka, neustále rozmýšľam, že či si mám kúpiť mzdy z MRP-Win, alebo nejaký iný. Mám totiž MRP-DOS. Ale Ty ma tuším presvedčíš, že áno. Ovládaš ho perfektne :p Ak sa rozhodnem preň, tak Ťa budem určite bombardovať a otravovať :D:D:D
Uvedené beriem na vedomie a ukladám si Ťa do pamäte... . Ale vážne, ja keď viem, rada pomôžem. A nie vždy viem, niečo si prečítam okolo toho, skúsim, !pohrám sa s tým a keď sa presvedčím ako by to išlo, tak až potom odpoviem.
Zuzka
17.02.05,18:26
Vidieť, že sa vyznáš, tu nemáš konkurenciu, si tu jednička s * pre MRP, ... a ďakujem .... :) Ak sa rozhodnem, tak ma máš na krku :D :D :D
lenkak
17.02.05,18:33
Zuzka, ja neviem či ja dneska zaspím, ale asi nie, lebo toľko chvály nestrovím ani za mesiac. Ďakujem a bude mi potešením ak Ti niekedy pomôžem a poradím.

Ináč ja som mzdy začínala DOS-ovskou verziou. Ale odvtedy sú tam určite poriadne zmeny. Ale môžeš sa ma spýtať na DOS-ovskú verziu. Možno Ti budem vedieť odpovedať. Ak keď nie, určite sa niekto nájde, kto Ti bude vedieť odpovedať. Veď na to tu sme, aj mne Porada dáva strašne veľa.
Zuzka
17.02.05,18:39
Lenka s MRP-DOS nemám problémy. Myslím, že ho ovládam celkom slušne. Poznám ho od r. 1993, čiže je to nejaká doba. Ale, čo som pozerala MRP-WIN, tak neviem, nejako sa mi to nevidí, tak preto stále zvažujem či zostať verná MRP alebo to zmeniť. A práve preto tie Tvoje príspevky čítam, lebo ten program poznám. Mám JU-DOS, ale PU som zamenila asi 8 rokov dozadu za Proluc. Na PU mi vadí HK, že je najprv obrat na strane MD a potom na strane D ale aj iné veci. PU by som už nezamenila určite.
lenkak
17.02.05,18:58
MRP WIN je zložitý program hlavne pre toho, kto málo pracuje s Windowsom. Pri ňom hrá Windows veľmi dôležitú rolu. Ale keď hovoríš, že ovládaš DOS-ovské verzie, tak pracuj s tými. Veď kvôli Windowsu nemusíš meniť program. Pokiaľ viem, stále fungujú aj Dosovské verzie, sú upgrady, malo by to fungovať. Ja pracujem aj s JU,PU pod Windowsom, ja som si na ne zvykla. A som rada, že vôbec mám MRP, (pri mojom šéfovi to vyzeralo blede), ja som začínala s JU a peňažný denník som si sama spravila aj s funkciami v tabuľkovom editore (OpenOffice - program, ktorý sa dá ztiahnúť z Internetu). Je to síce malá firmička, JU, bez DPH, faktúry len hotovostné, jeden zamestnanec. Je to firma mojej maminy a ešte stále jej robím účtovníctvo v tomto tabuľkovom editore. A nemám problém. Pre ňu by sa neoplatilo kúpiť si PC a ešte aj softvér. Ale to som sa rozkecala. Takže keď si zvyknutá na niečo a si s tým spokojná, ovládaš to, zostaň pri tom.
Ale rozhodnúť sa musíš sama. Prajem Ti veľa úspechov.
jana991
18.02.05,06:03
Ahoj Leni, veľmi moc dik za radu, robím to prvý krát, ale mne to vyhadzuje nejakú tú chybu, nehovorí ti to niečo? A hlavne ak vieš, tak čo s tým. Lebo v súbore txt je asi toto:

MRP Mzdy a personalistika pre MS Windows
4.20 (004)
MRP - Company s.r.o.
690548
5083


A je to všetko, nejako sa mi to nezdá.

A tá chyba príše toto:

XML súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.xml" bol vytvorený
XSD validátor nie je nainštalovný alebo je poškodený
Viac informácií získate použitím validátora na internetovej adrese http://apps.gotdotnet.com/xmltools/xsdvalidator/Default.aspx
Konfirmačný súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.txt" bol vytvorený bez chyby
lenkak
18.02.05,15:21
Program Ti má vypísať takúto hlášku:
1.XML súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.xml" bol vytvorený

Vytvorený XML súbor zodpovedá XSD schéme

Konfirmačný súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.txt" bol vytvorený bez chyby.

Ten textový súbor je OK. Ešte sa na to bližšie pozriem.
-----------------------------------------------
Už som sa pozrela a niečo som aj našla:

Máš nainštalovaný service pack2?

Výkaz pre Sociálnu poisťovňu je ukladaný do XML súboru. Formát súboru XML je popísaný schémou v tzv. XSD súbore. Správnosť XML súboru je možné overiť validáciou oproti XSD schéme. Aplikácia MRP Mzdy a personalistika prevádza validáciu XML súboru len v prípade, že je na počítači nainštalovaný MSXML4 SP2. Ak máš legálny Windows nachádza na inštalačnom CD, keď nie je na Cd dá sa aj objednať a s Microsoftu Ti ho pošlú zadarmo. Či máš Service Pack 2 si vieš pozrieť: stlačíš tl. start, kurzorom sa nastavíš na "My Computer" a pravím tl. myši klikneš na Properites (vlastnosti, je to posledná ponuka). Otvorí sa Ti tabuľka o systémových vlastnostiach. Ak v nej nenájdeš názov Service pack 2, nemáš ho inštalovaný.
Po overení správnosti XML súboru je možné XML súbor spolu s konfirmačným súborom odoslať prostredníctvom internetovej stránky https://podatelna.socpoist.sk/.

XSD Validator
V prípade, že na počítači nie je nainštalovaný MSXML4 SP2 je možné overiť správnosť vygenerovaného XML súboru validátorom na internetovej stránke:
http://apps.gotdotnet.com/xmltools/xsdvalidator/
Do poľa "Schema document" je potrebné uviesť cestu a názov XSD súboru. Pre jeho nájdenie na disku je možné použiť tlačítko "Choose". XSD súbor je uložený v priečinku DataSpol a jeho názov je SPVykazPoist_EZU_v2.4.1.xsd. V prípade, že aplikácia MRP Mzdy a personalistika je nainštalovaná v implicitnej ceste, úplná cesta XSD súboru je:
C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\DataSpol\SPVykazPoist_EZU_v2.4.1.xsd
Do poľa "XML document" potrebné uviesť cestu a názov validovaného XML súboru. Pre jeho nájdenie na disku je opäť možné použiť tlačítko "Choose".
Ak je zadaný XML a XSD súbor správne, po kliknutí na tlačítko "Submit" prebehne validácia súboru. V prípade, že je vygenerovaný XML súbor bez chyby zobrazí sa správa Validated OK.

Takže ak nemáš service pack2, nič iné Ti nezostáva, len spraviť to podľa tohto návodu.
Dúfam, že si s tým poradíš, a keď nie daj mi vedieť, spolu niečo vymyslíme.
lenkak
19.02.05,14:27
Zabudla som Ti včera napísať že jedná sa o Windows XP, ja som podľa tvojej hlášky usúdila, že máš Windows XP, alebo 2000. (v anglickej verzii), Tento Service pack 2 nájdeš iba vo Windowse XP.
lenkak
22.02.05,11:58
Janka chcem sa Ťa len opýtať už si skúšala poslať výkazy elektronicky?
Valika
12.09.05,10:11
Začala som posielať výkazy do SP elektronicky doteraz som ich manuálne nahadzovala na stránke SP cez internet. Teraz mi vypisuje hlášku :
"Varovanie: Konfirmačný súbor: XML súbor nesedí s konf. súborom. Chyba bude dočasne potlačená."
Ako to viem dať do poriadku? Dakujem veľmi pekne.
Denda
12.09.05,10:14
Začala som posielať výkazy do SP elektronicky doteraz som ich manuálne nahadzovala na stránke SP cez internet. Teraz mi vypisuje hlášku :
"Varovanie: Konfirmačný súbor: XML súbor nesedí s konf. súborom. Chyba bude dočasne potlačená."
Ako to viem dať do poriadku? Dakujem veľmi pekne.Pravdepodobne ste nenahodili do kolonky XML súbor správny výkaz z export súboru.
Mne sa to stalo,keď som tam vložila textový súbor.
Valika
12.09.05,10:34
Do jednej kolonky som dala xml súbor a do 2 txt súbor, to som dala správne.Telefonovala som do SP a pani mi povedala, že to mám vybaviť s programátorom, začal počkám na Vaše názory. Vdaka.
Valika
12.09.05,10:36
Denda Vám to robí MRP dobre? Nemáte také hlášky po zaslaní výkazu do SP?
Denda
12.09.05,10:41
Program MRP Vám pri exporte do súboru ohlásil, čo píše Lenkak v príspevku č.11 o hlásení?
Valika
12.09.05,10:46
Nemám tam vypísané :

Vytvorený XML súbor zodpovedá XSD schéme
ostatné mám.
Denda
12.09.05,10:50
Ešte si overte,či máte nainštalovaný Servis pack. Znova postup v príspevku č.11 od Lenkak.:)
Valika
12.09.05,10:53
Service pack 2 tam mám
Denda
12.09.05,11:08
Akú verziu programu máte?
Valika
12.09.05,11:17
Verzia 4.40 (006) multi nedávno som ju stiahla.
Denda
12.09.05,11:24
Pri odosielaní výkazu do Sociálnej poisťovne cez internet sa zobrazí nasledovné varovanie: Konfirmačný súbor: XML súbor nesedí s konf. súborom. Chyba bude dočasne potlačená.

Sociálna poisťovňa požaduje okrem výkazu XML aj tzv. konfirmačný súbor. Program Mzdy a personalistika vygeneruje oba súbory v tom istom adresári (priečinku), ich názov je zhodný, odlišujú sa len príponou súboru. Výkaz má príponu .xml a konfirmačný súbor .txt. Uvedené varovanie sa zobrazí ak pri odosielaní výkazu bol uvedený nesprávny, alebo žiaden názov konfirmačného súboru.

Zdroj: mrp /otázky a odpovede/.
Valika
12.09.05,11:32
Mne pri samotnom odosielaní nič nehlásilo, aj ked si po čase pozriem dokument je výkaz akceptovaný len hore je zoznam chýb a to mi tam vypísalo,čo som uviedla v predch.príspevku. Neviem kde hladať chybu už mi to urobilo 2.mesiac.
pingino
12.09.05,11:37
Neviem ako vytvoriť tie dva súbory, a to výkaz poistného skoncovkou dokumentu. xml s pozom konfirmačný súbor s koncovkou dokumentu .txt Vytvára mi to akurát súbor s koncovkou .txt ,ale je v tom riadny chaos.
Tipujem, ze v operacnom systeme mate zapnutu volbu "skryvat pripony suborov znamych typov"



XML súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.xml" bol vytvorený

Konfirmačný súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.txt" bol vytvorený bez chyby
Toto je rozhodujuce, vykaz aj konfirmacny subor boli vytvorene v poriadku.



XSD validátor nie je nainštalovný alebo je poškodený

Toto nevadi, program len nevykona taku kontrolu vykazu, aku vykona socialna poistovna pri prijati vykazu. Aktualna verzia miezd dokonca prevadza validaciu vykazu volitelne, pricom standardne je validacia vypnuta, takze s touto spravou sa v nej nestretnete.
Denda
12.09.05,11:45
Mne pri samotnom odosielaní nič nehlásilo, aj ked si po čase pozriem dokument je výkaz akceptovaný len hore je zoznam chýb a to mi tam vypísalo,čo som uviedla v predch.príspevku. Neviem kde hladať chybu už mi to urobilo 2.mesiac.Asi sa nerozumieme. Program MRP najprv odosiela tieto dva typy súborov vo Vašom počítači do samostatného súboru export /program files/mrp/mzdy/export.
Môžete prosím Vás napísať kroky, ktoré vykonávate v soc.podatelni pri odosielaní súborov?
pingino
12.09.05,11:58
"Varovanie: Konfirmačný súbor: XML súbor nesedí s konf. súborom. Chyba bude dočasne potlačená."
Ja som sa s touto chybou stretol len vtedy ked som omylom zadal len nazov suboru s vykazom a nezadal som nazov konfirmacneho suboru.

BTW: Tuto chybu uz socialna poistovna "potlaca" uspesne uz rok a pol, myslim, ze ju teda mozete pokojne ignorovat.
Valika
12.09.05,12:12
Viem že výkaz mi akceptovali ale chcela som to odstrániť.Momentálne sa neviem dostať na stránku SP aby som sa pozrela ako mi vypíše chyby dnes.Ešte sa ozvem. Zatiaľ vdaka.
sadex
31.05.06,07:04
Ako to je s elektronickými registračnými listami?
Dufam, ze nie som mimo temy.
v MRP som ziadnu takuto funkciu zatial nenasla...?
Zoltán Kovács
31.05.06,07:12
Ako to je s elektronickými registračnými listami?
Dufam, ze nie som mimo temy.
v MRP som ziadnu takuto funkciu zatial nenasla...?

Elektronické registračné listy v MRP ani ja som nenašiel. Já mám stiahnutý RL zo SP vo formáte pdf. Perfektne sa dá vyplňať a tlačit.
sadex
31.05.06,07:19
To áno, ale papierový RL je potrebné fyzicky nosiť do soc. poisťovne, elektronická podateľna by mala byť pohodlnejšia, a sumarizáciu stačí odnášať do poisťovne na koci mesiaca, malo by to byť jednoduchšie.
lenkak
31.05.06,18:42
Skús dať požiadavku priamo na MRP. Možno sa tým budú aj zaoberať.
Zoltán Kovács
02.06.06,10:20
Skús dať požiadavku priamo na MRP. Možno sa tým budú aj zaoberať.

Dal som požiadavku na MRP.Tu je ich odpoveď:

"Bohužial , program zatiaľ tieto tlačivá neobsahuje, kolega programátor to má v požiadavkách, takže zapracované to zrejme bude, ale záväzný termín Vám neviem povedať.
Pekný deň
MRP-COMPANY,s.r.o.
Vičanová Marianna"
lenkak
02.06.06,16:57
Aspoň, že o tom vedia. Zatiaľ len postarom.
MIRKA111
26.06.07,10:47
V novej aktualizácii to je, ale neviem to nájisť? Vie niekto, kde to mám presne hľadať. mám MRP win.
pingino
27.06.07,10:12
V novej aktualizácii to je, ale neviem to nájisť? Vie niekto, kde to mám presne hľadať. mám MRP win.

Hladala si zle, od verzie 4.91 je vo Win mzdach aj export registracnych listov.
Vystupy -> Poistne -> Export - reg. list hromadny.
MIRKA111
27.06.07,10:25
To tam nieje žiadny jednotlivý? Dá sa to nejako pozrieť, ako to vyzerá po exportovaní?
Monika Kováčová
27.06.07,16:39
dá. Na stránke www.socpoist.sk, dokumenty prehľad.
sylva
03.07.07,13:07
Prepáčte,ale ja stále neviem tiež nájsť,kde ten RL VYTVORÍM.Export som si našla... Ďakujem.
Antonia1
03.07.07,14:17
Prepáčte,ale ja stále neviem tiež nájsť,kde ten RL VYTVORÍM.Export som si našla... Ďakujem.
musíš najskôr pridať nový pracovný pomer nového zamestnanca a potom
poistné/export - reg. list hromadný/ do súboru/ program ponukne tabuľku
výkaz vystavil, dátum vystavenia, IČZ, dátum od -do, indentifikáciu - vyplníš/OK/ uložiť do súboru/ program ponúkne meno zamestnaca,rodné číslo. typ reg.listu, začiatok poist. a ukonč./zruš. poist.,môžeš tu aj opravovať/pokračovať vytvorí sa XML súbor, konfirmačný súbor .txt
a potom posielaš tak isto ako mesačný výkaz.
sylva
04.07.07,05:40
Antonia 1 - VELIKÁNSKA VĎAKA!!!!! Ja som robila tú chybu, že som nešla do SÚBORU.Program používam týždeň,takže sa ešte trápim.Ale pýtam sa skutočne až vtedy,keď vyskúšam niekoľko možností a neviem ako ďalej.Takže ešte raz - veľmi pekne ďakujem a želám pekný deň aj tým, ktorí s Tebou súhlasili (ermon,lenkak).
lenkak
04.07.07,17:09
sylva
sme tu od toho, aby sme si navzájom pomáhali, takže nabudúce kľudne napíš aj skôr a netráp sa zbytočne. Nájdeš si tu kopec vecí, napr. v súhrne:
http://www.porada.sk/t24753-mrp-mzdy-suhrn-otazok.html
MIRKA111
10.07.07,11:00
Ako ho exportujem ak má zamestnanec absenciu? Dáva mi prázdny formulár.
Anja111
26.08.08,18:19
musíš najskôr pridať nový pracovný pomer nového zamestnanca a potom
poistné/export - reg. list hromadný/ do súboru/ program ponukne tabuľku
výkaz vystavil, dátum vystavenia, IČZ, dátum od -do, indentifikáciu - vyplníš/OK/ uložiť do súboru/ program ponúkne meno zamestnaca,rodné číslo. typ reg.listu, začiatok poist. a ukonč./zruš. poist.,môžeš tu aj opravovať/pokračovať vytvorí sa XML súbor, konfirmačný súbor .txt
a potom posielaš tak isto ako mesačný výkaz.
Skúšam, ale nedarí sa mi... Ako nadefinujem "zrušenie prihlásenia"? Keď dám "opraviť", tak to nereaguje. Nedajú sa urobiť žiadne zmeny. Čo robím zle? Vopred ďakujem za každú radu.
lenkak
26.08.08,18:26
toto sa tuším nedalo urobiť ani manuálne na stránke sp, aspoň pred mesiacom zrušenie prihlášky mi nešlo. Tak som potom dala klasické odhlásenie tým istým dátumom ako som prihlasovala.
Anja111
26.08.08,18:28
Ďakujem veľmi pekne. Aspom, že nerobím chybu ja. Takže to skúsim s odhláškou...
pingino
28.08.08,19:53
Takže to skúsim s odhláškou...

odhlaska a storno prihlasky nie je to iste


Ako nadefinujem "zrušenie prihlásenia"? Keď dám "opraviť", tak to nereaguje. Nedajú sa urobiť žiadne zmeny. Čo robím zle?

1) Vystupy -> Poistne, Export - reg. list hromadny,
2) tlacitko "Do suboru"
3) v dialogovom okne "Hromadny reg. list zamestnancov" tlacitko "Pridat"
4) v policku "Meno priezvisko" kliknes na tlacitko "..." a vyberies zamestnanca zo zoznamu
5) v policku "Typ reg. listu" vyberies zrusenie
6) v policku "Zaciatok" uvedies datum ku ktoremu mal byt zamestnanec povodne prihlaseny
7) v policku "Koniec" uvedies datum stornovania
8) tlacitko Ulozit
Anja111
29.08.08,05:19
odhlaska a storno prihlasky nie je to iste



1) Vystupy -> Poistne, Export - reg. list hromadny,
2) tlacitko "Do suboru"
3) v dialogovom okne "Hromadny reg. list zamestnancov" tlacitko "Pridat"
4) v policku "Meno priezvisko" kliknes na tlacitko "..." a vyberies zamestnanca zo zoznamu
5) v policku "Typ reg. listu" vyberies zrusenie
6) v policku "Zaciatok" uvedies datum ku ktoremu mal byt zamestnanec povodne prihlaseny
7) v policku "Koniec" uvedies datum stornovania
8) tlacitko Ulozit

Presne takto som to skúšala, ale nedarilo sa mi to uložiť... Nakoniec som to odoslala cez EZU - Manuálny vstup. Ďakujem za reakciu.
pingino
29.08.08,06:25
Presne takto som to skúšala, ale nedarilo sa mi to uložiť...

Zobrazila sa ti nejaka chyba?
Anja111
29.08.08,06:33
Zobrazila sa ti nejaka chyba?
Nie.
lenkak
29.08.08,18:00
Riadok zapísalo, ale nedal sa vôbec uložiť, ale teraz som to skúsila znovu a už to už išlo. Nemohlo to byť, že vtedy som nemala najnovšiu verziu?
Anja111
30.08.08,06:06
Ja mám verziu 5.21.005
akynka
31.03.09,04:19
Nooo a aj sa chcem len opýtať... stačí ak do Sociálky zašlem výpis z DP poštou alebo to je nutné osobne? Tam je vždy tak veľa ľudí :-/
Anja111
31.03.09,04:30
Nooo a aj sa chcem len opýtať... stačí ak do Sociálky zašlem výpis z DP poštou alebo to je nutné osobne? Tam je vždy tak veľa ľudí :-/
Stačí zaslať poštou.
akynka
01.04.09,11:57
Ďakujem :)
€€€
03.08.09,11:32
Prosím vás veľmi pekne, mám jednu otázku: dalo by sa do FORM studia eXpress 2009 importovať XML súbor exportovaný z MRP-DOS? Či by sa tak to tlačivo dalo vyplniť, že by sa tie hodnoty nahodené v mzdách dosadili do formulára pre Soc. poist., aby sa do neho nemuseli vypisovať manuálne.
Viete, nie som lenivý, to len tá zaneprázdnenosť... ;)

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
Lenka1979
03.08.09,11:48
Prosím vás veľmi pekne, mám jednu otázku: dalo by sa do FORM studia eXpress 2009 importovať XML súbor exportovaný z MRP-DOS? Či by sa tak to tlačivo dalo vyplniť, že by sa tie hodnoty nahodené v mzdách dosadili do formulára pre Soc. poist., aby sa do neho nemuseli vypisovať manuálne.
Viete, nie som lenivý, to len tá zaneprázdnenosť... ;)

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!

Veľmi pochybujem, že sa to dá, podľa mňa si aj Form studio Express chráni takéto "vpadnutia" do ich programu. Tlačivá sa vypisujú priamo tam.
A nie je jednoduchšie naimportovať to hneď do Soc. poisť.?
€€€
03.08.09,12:02
Veľmi pochybujem, že sa to dá, podľa mňa si aj Form studio Express chráni takéto "vpadnutia" do ich programu. Tlačivá sa vypisujú priamo tam.
A nie je jednoduchšie naimportovať to hneď do Soc. poisť.?
Ďakujem za odpoveď. Nuž, skúsim to tak. Ale je škoda toho, nebolo by zlé, keby to bolo kompatibilné...:rolleyes:
Lenka1979
03.08.09,12:05
Ďakujem za odpoveď. Nuž, skúsim to tak. Ale je škoda toho, nebolo by zlé, keby to bolo kompatibilné...:rolleyes:

Pokiaľ máš uzatvorenú zmluvu so sociálnou poisťovňou o zasielaní mesačných výkazov prostredníctvom "EZU" (elektr. zber údajov), myslím, že je najmenší problém poslať to takto. Ak nemáš, vypíš to vo Form studio Express, a pošli. Tiež tam bežne vypisujem hociaké tlačivá, ... ono to všetko zaberá čas, bohužiaľ je to tiež v náplni práce....;)
€€€
03.08.09,12:12
Pokiaľ máš uzatvorenú zmluvu so sociálnou poisťovňou o zasielaní mesačných výkazov prostredníctvom "EZU" (elektr. zber údajov), myslím, že je najmenší problém poslať to takto. Ak nemáš, vypíš to vo Form studio Express, a pošli. Tiež tam bežne vypisujem hociaké tlačivá, ... ono to všetko zaberá čas, bohužiaľ je to tiež v náplni práce....;)
Ahá, ok, Už tomu rozumiem. Hor sa do roboty! ;)
Vďaka, pekný deň!
Lenka1979
03.08.09,12:17
Ahá, ok, Už tomu rozumiem. Hor sa do roboty! ;)
Vďaka, pekný deň!

Tak pracuj. Ahoj:)
ani1
11.12.10,17:27
Prosím Vás poraďte mi niekto... MRP JU - píšem fa - výstupy - potrebovala by som fa z MRP dostať na USB kľúč .... skúšala som, nepodarilo sa.
Dav
11.12.10,17:43
Prosím Vás poraďte mi niekto... MRP JU - píšem fa - výstupy - potrebovala by som fa z MRP dostať na USB kľúč .... skúšala som, nepodarilo sa.
nastaviť sa na faktúru, Výstupy- Ukážka-Na hornej lište je ikonka Acrobat- červená (piata zľava) Export do PDF-potvrdiť Export- Uložiť ako...zadať cestu na kľúč.
ani1
11.12.10,18:48
nastaviť sa na faktúru, Výstupy- Ukážka-Na hornej lište je ikonka Acrobat- červená (piata zľava) Export do PDF-potvrdiť Export- Uložiť ako...zadať cestu na kľúč.

vdaka veľmi pekne, už to mám.... super