barana
01.09.07,22:37
Som SZCO. Okrem inych prijmov zo zivnosti, fakturujem kazdy mesiac aj prevadzkovanie kina obcianskemu zdruzeniu, ktore je jeho prevadzkovatelom.
Je mozne od 1.9. nadalej vykonavat tuto pracu na zivnost? (bola by som rada keby mozem..:) )

V pripade, ze to nie je mozne, ako to bude s mojimi odvodmi, ked budem musiet byt zamestnancom?(zaroven zostanem aj SZCO).
Ako SZCO platim do ZP od 1.7.2007 1312,- a do SP 2846,-


Este jedna otazka. V kine pracuje 5 brigadnikov. Obcianske zdruzenie ma s nimi dohody o vykonani prace (2) a studenske dohody (3). Neoplati sa mu, aby ich zamestnavalo na TPP, kedze priemerne zarobia za mesiac 2000,- Pracuju u nas cely rok.
Neda sa nejak obist, aby sme ich nemuseli zamestnat na TPP?
Resp,ake prisne kontroly hrozia obcianskemu zdruzeniu?
barana
03.09.07,10:07
naozaj mi nikto neporadi? :eek:
vikinka
03.09.07,10:15
Od 1.9.2007 môžeš uzatvoriť na túto činnosť dohodu o pracovnej činnosti,predpokladám že rozsah hodín bude najviac 10 týždenne.
To či sa táto tvoja činnosť dá považovať za závislú,je tažko definovať nakoľko neviem v čom spočíva prevázdkovanie.Ak napr.konáš podľa pokynov zamestnávateľa,jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa tak určite sa jedná o závislú činnosť.
jajko50
03.09.07,11:30
[quote=barana;522041]Som SZCO. Okrem inych prijmov zo zivnosti, fakturujem kazdy mesiac aj prevadzkovanie kina obcianskemu zdruzeniu, ktore je jeho prevadzkovatelom.
Je mozne od 1.9. nadalej vykonavat tuto pracu na zivnost? (bola by som rada keby mozem..:) )


Je to asi trochu nezrozumitelne napísané--kto je vlastne prevádzkovatel?
barana
03.09.07,12:23
Mesto je vlastnikom a ako spravcu kina urcilo obcianske zdruzenie. Obcianskemu zdruzeniu ja ako SZCO fakturujem kazdy mesiac prevadzkovanie kina (v naplni mojej prace je celkove riadenie kina, programovanie ...).

Podla toho co ste napisali "Ak napr.konáš podľa pokynov zamestnávateľa,jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa tak určite sa jedná o závislú činnosť", mi vychadza, ze budem musiet mat TTP alebo dohodu o pracovnej cinnosti.
V com takato dohoda spociva? A ako teda budem platit odvody ked som zostanem zaroven SZCO?