lady14
02.09.07,12:02
Akú knihu ste naposledy čítali?:cool: A máte čas na knihy? Alebo viac sedíme už pri PC a tak sa vzdelávame?No ja mám tiež pri posteli zbierku časopisov a kníh čo chcem prečítať.No ked ma už nejaký román zaujme tak čítam do noci. A hlavne aspoň chvíľu žijem životom niekoho iného a prídem na iné myšlienky. Knihu chytím do ruky hlavne vtedy keď mám nejaký problém a potrebujem prepnúť. No a potom sú to také psychologické..ako Nekonečná energia,Sila pozitívneho myslenia a iné:)
Kazu
02.09.07,11:33
Čítam všetko čo sa mi dostane do ruky. Ale moje srdcové sú historické knihy a cestopisy od akéhokoľvek autora. Teraz čítam o Sumeroch od Zamarovského. "Boľačky" si liečim napr. Zguriškou.
silviao
02.09.07,14:32
Ja mám rada knihy zo súčastnosti,milujem knihy Táni Vasilkovej-Keleovej prečítala som všetky aj dva razy,aj Nagyovú-Džerengovú mám rada-proste to čo sa odhráva tu u nás.:)
Jana2004
02.09.07,15:31
Teraz som dočítala Evu Urbaníkovú "Všetko alebo nič", je to príjemné čítanie, na jeden dych. Odporúčam.
wagner
02.09.07,15:35
Dočítala som od Louise L.Hayovej Miluj svoj život, teraz čítam pokračovanie Láska sa rodí v tebe. Veľmi zaujínavé čítanie. Predtým som čítala od Doreen Virtue PhD Léčení s Andely. Vrele odporúčam.
lenkak
02.09.07,15:53
Ja zbožňujem knihy, aj keď málokedy sa k nim dostanem. Ale keď už, tak potom čítam do noci. Tiež prichádzam na iné myšlienky.
klarissa
02.09.07,16:47
Ja zasa zbožňujem detektívky, ale teraz si dcéra požičala Škandály rodu
Habsburgovcov tak čítam aj tú. Bez knihy totožto neviem zaspať, prečitam
pár stránok a už aj spím.:)
lady14
02.09.07,19:16
Evu Urbaníkovú som videla v kníhkupectve,ale som si myslela ,žeto asi nič moc nebude.Vasilková to je presne moje čítanie na ubolenú dušu. A ajLéčení s Andelmi to mám doma i keď som to celé neprečítala.NO raz povedala jedna jasnovidka na prednáške,že každá kniha Ti príde do cesty keď si na ňu pripravená,vieš ju pochopiť alebo ju práve potrebuješ..a to som už zistila aj ja. Numerológiu som obchádzala ,ale raz mi prišla do ruky a a od vtedy ma to zaujíma.
anmary
03.09.07,09:08
Tiež mi málokedy vyjde čas na knihu. No minulý týždeň som čítala od Petry Nagyovej-Džerengovej Za to mi zaplatíš. Musím povedať, že mi pri čítaní behali zimomriavky po chrbte.
Gabi03
03.09.07,09:41
Boha a veda
Hlava XXII

a priebežne magazíny. Odoberám Geo a na oddych tie ženské. Veď to poznáte. :D
Johanka
03.09.07,14:24
Momentálne mám rozčítané : Evgenij Vladimirovič Ščadilov - Očista tlustého střeva ;) .
Doporučujem hlavne pred spaním, určite Vás prejde plienenie chladničky vo večerných hodinách ....
mambi
04.09.07,05:39
všetky od Vasilkovej, Džerengovej, práve čítam Hamzovú Láska s nami zatočí, ale tiež sa mi páčili všetky od Gillerovej...
Dav
04.09.07,05:47
Betty McDonaldová : Vejce a já. Jej knihy môžem čítať kedykoľvek, najviac, keď je smutno v dušičke...
Kuzelnicka
04.09.07,06:21
Momentálne mám rozčítané : Evgenij Vladimirovič Ščadilov - Očista tlustého střeva ;) .
Doporučujem hlavne pred spaním, určite Vás prejde plienenie chladničky vo večerných hodinách ....

Ja citavam nieco podobne ale pred nedelnajsim obedom:D
Kazu
04.09.07,06:44
Momentálne mám rozčítané : Evgenij Vladimirovič Ščadilov - Očista tlustého střeva ;) .
Doporučujem hlavne pred spaním, určite Vás prejde plienenie chladničky vo večerných hodinách ....
Nuž, súdiac podľa nadpisu, prešla by mi chuť aj na obed :D
cactus
04.09.07,09:35
Knihy čítam hlavne večer, pred spaním. Časopisy počas dňa. Tak to mám zaužívané. Inak čítam veľa, veľa, veľa.... Doma mám celú knižnicu. Rôzne žánry. Len romantické mi veľmi nejdú - Steelová a pod., a scifi ma už prešli...
lady14
04.09.07,21:26
mne sa páčai všetky slovenslé autorky čo píšu zo súčasnosti.aj Vôňa kamiliek je dobrá kniha,len autorka mi vypadla z hlavy, a som rada .,že aj na Slovensku máme dobré spisovatelky. A neviete niekto kde by sa dali uverjňovať básne ,alebo kam poslať?
mambi
05.09.07,10:11
mne sa páčai všetky slovenslé autorky čo píšu zo súčasnosti.aj Vôňa kamiliek je dobrá kniha,len autorka mi vypadla z hlavy, a som rada .,že aj na Slovensku máme dobré spisovatelky. A neviete niekto kde by sa dali uverjňovať básne ,alebo kam poslať?

Mala si na mysli asi Vôňa karameliek - Mária Hamzová.
lady14
05.09.07,20:19
áno máš pravdu Vôňa karameliek akosi som si to zmýlila,lebo tú som už dávnejšie čítala
AlaNR
11.09.07,08:18
Mala si na mysli asi Vôňa karameliek - Mária Hamzová.

Mambi, prosím Ťa, dobrá je to knižka. Idú Vianoce a treba sa predzásobiť...
Je to také niečo ako Vasilková alebo Nagyová?
mambi
11.09.07,15:40
Mambi, prosím Ťa, dobrá je to knižka. Idú Vianoce a treba sa predzásobiť...
Je to také niečo ako Vasilková alebo Nagyová?

áno, Hamzová píše niečo ako Vasilková, ale myslím, že ešte lepšie. Vôňu karameliek som síce ešte nečítala, ale chystám sa na ňu. Vždy, keď si idem kúpiť knižku, väčšinou si prečítam recenzie na martinuse, a podľa toho sa rozhodnem.;)
AlaNR
12.09.07,07:39
Takže sa vydávam na lov.

Mimochodom aj Vasilková vydala alebo vydáva novú knihu. Dnes ráno ju predstavovala v telke, ale neviem, o čom to bude, lebo som v tej dobe už pracovala.
mambi
12.09.07,10:05
Takže sa vydávam na lov.

Mimochodom aj Vasilková vydala alebo vydáva novú knihu. Dnes ráno ju predstavovala v telke, ale neviem, o čom to bude, lebo som v tej dobe už pracovala.

áno, už som niečo začula.... žiaľ tiež neviem nič bližšie. V decembri vydáva novú knihu aj Gillerová - Neodchádzaj.
Ináč aj spisovateľka, tiež slovenská Boková je dobrá, zatiaľ má 2 knižky, a tiež vraj stoja za prečítanie. Som rada, že aj slovenské spisovateľky sú u nás úspešné.
Daj vedieť, čo si "ulovila".
AlaNR
12.09.07,12:38
Už je to aj na nete. Volá sa to Dúhový most...

Kliknite sem: http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/vyber_knih/katalog/data-tituly-D-DUH-Duhovy_most.html
mambi
12.09.07,16:20
Už je to aj na nete. Volá sa to Dúhový most...

Kliknite sem: http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/vyber_knih/katalog/data-tituly-D-DUH-Duhovy_most.html

Dúhový most som čítala asi tak pred 2 týždňami. Priznám sa, že som čakala trošku viac....
Marianna01
15.09.07,17:01
Ja čítam absolútne všetko - od encyklopédie, cez detektívky, romány, historické, zo súčasnosti, sci-fi, fantasy, jediné, čo mi moc nejde, sú love story. Ale ke´d už fakt nič nie je - a mám také romantické kamarátky, ktorých 80% knižnice sú práve love story (zvyšných 20% som už prečítala), občas si požičiam aj takú. Našťastie sa ma snažia ušetriť od Daniele Steelovej a ešte nejakej ďalšej podobnej chrličky románov, takže dostávam skôr historické s nejakou romantickou zápletkou, prípadne detektívku, ktorá končí dvojitým happy endom - aj sa šťastne vyrieši nejaká tá vražda a ešte sa aj hlavní hrdinovia do seba bezhlavo zamilujú. Je už samozrejmosťou, že obaja sú absolútne prototypy svojich pohlaví, ona krásna, vysoko inteligentná, múdra, rozvážna, najlepšie blondína, ktorá zvláda vždy každú situáciu, ale v prítomnosti JEHO zásadne prichádza o svoju zvyčajnú duchaprítomnosť a neraz aj o dobrú výchovu. On je určite trošku starší - asi tak štyridsiatnik, čiže už veľa dosiahol, má skvelý biznis, kde zarába milióny zdvihnutím telefónu. Samozrejme má skvelú postavu, najlepšie aspoň o hlavu a pol vyšší ako ONA, vytrénovaný, vyšportovaný, aj keď do telocvične zásadne nechodí, lebo nie je plejboj. Má vážny problém dôverovať akejkoľvek žene, pretože v minulosti sa už veľmi sklamal a len ťažko "púšťa chlpy". No ale všetko samozrejme končí tým obligátnym - milujem ťa až za hrob... ;)
Ofélia
15.09.07,23:49
Ja chodím do knižnice takže knihy som už prestala kupovať. Keď je dobrá kniha tak večer o 19 hod. keď začnem čítať do cca 2-3 ráno ju dočítam, jednoducho nezaspím pokiaľ sa nedozviem záver knihy. Najviac ma ale zaujímajú knihy zo súčastného rodinného života, tým mam ale namysly, ženy ktoré sa necítia v manželstve napríklad pochopené napr. Gashiová Hanife
Ty si moja bolesť alebo, Upalena za živa od Souad, naposledy som čítala Corinne Hofmannová - Biela Masajka, žena ktorá žila v Kene čítala som dve časti knihy, druhá bol návrat z Kene, ale nepochopím také ženy, ktoré sa vzdajú blahobytu a odídu do slamenného domu ..... to treba čítať, teraz čítam od Tess Gerritsenovej Hriešnik ( koniec som čakala iný) , Donna Leonová Pokojný spánok (dobrá), oddychovky Kat Martinová - Zamatová neha a Delia Parrová - Zaľúbený advokát. teraz musím čakať do stredy kým bude knižnica otvorená, aby som sa zásobila knihami. No zistila som v knižnici že ženy na dôchodku obľubujú také tie romantické - sexi knihy raz mi odporučila jedna pani že sú také ľahké, no aj boli sami sex, už od začiatku to iskrilo a sama hmhm, bože až mi s nich bolo teplo....:):) Nikdy by som nepovedala že to čo ja nazvem erotikou, staršie ženy ľahkou romantikou. Od vtedy si po tej panej neberiem knihy asi by som potom bola stále v posteli :)
AlaNR
09.10.07,06:20
Včera som si požičala z knižnice knižku od Márie Hamzovej - Bozk nad kytičkou frézií.
Začala som ju čítať asi tak o pol jedenástej večer a nemohla som sa od nej odtrhnúť, až kým som ju spokojná o pol štvrtej dočítala.
Pre mňa to bol super romantický príbeh, okorenený kriminálnou a mysterióznou zápletkou, aj som sa dokonca chvíľu bála:eek: ...aj som si poplakala...:mee: (skoro stále...:D )
Baby, ak sa vám páčia romantické veci, vrelo doporučujem ...;)
Gabi03
09.10.07,06:44
Ja momentálne čítam od Balzaca, Otec Goriot. Naposledy som ju čítala na strednej škole ako povinnú literatúru a aj som zabudla, aká je to dobrá kniha.
Gabi03
09.10.07,06:48
Ja čítam absolútne všetko - od encyklopédie, cez detektívky, romány, historické, zo súčasnosti, sci-fi, fantasy, jediné, čo mi moc nejde, sú love story. Ale ke´d už fakt nič nie je - a mám také romantické kamarátky, ktorých 80% knižnice sú práve love story (zvyšných 20% som už prečítala), občas si požičiam aj takú. Našťastie sa ma snažia ušetriť od Daniele Steelovej a ešte nejakej ďalšej podobnej chrličky románov, takže dostávam skôr historické s nejakou romantickou zápletkou, prípadne detektívku, ktorá končí dvojitým happy endom - aj sa šťastne vyrieši nejaká tá vražda a ešte sa aj hlavní hrdinovia do seba bezhlavo zamilujú. Je už samozrejmosťou, že obaja sú absolútne prototypy svojich pohlaví, ona krásna, vysoko inteligentná, múdra, rozvážna, najlepšie blondína, ktorá zvláda vždy každú situáciu, ale v prítomnosti JEHO zásadne prichádza o svoju zvyčajnú duchaprítomnosť a neraz aj o dobrú výchovu. On je určite trošku starší - asi tak štyridsiatnik, čiže už veľa dosiahol, má skvelý biznis, kde zarába milióny zdvihnutím telefónu. Samozrejme má skvelú postavu, najlepšie aspoň o hlavu a pol vyšší ako ONA, vytrénovaný, vyšportovaný, aj keď do telocvične zásadne nechodí, lebo nie je plejboj. Má vážny problém dôverovať akejkoľvek žene, pretože v minulosti sa už veľmi sklamal a len ťažko "púšťa chlpy". No ale všetko samozrejme končí tým obligátnym - milujem ťa až za hrob... ;)

Marianna, s tebou súhlasím v tom, že tie romantické nemusím. Rada som ich čítala, keď som bola v puberte. Byť zamilovaný, čo mohlo byť vtedy dôležitejšie... :D Teraz si ich prečítam vtedy, keď mám v práci stres a ako oddychovka je to dobré čítanie, keď nemusím nad tým rozmýšľať.
Ale k tej Steelovej. Mám doma od nej knihu, teraz ma nenapadne jej názov, ale nie je to tá typická "romantická" kniha. Príbeh je autobiografický, resp. o jej rodine. Hlavná postava je jej vlastný syn, ktorý trpí maniodepresiou. Je to písané samozrejme jej štýlom, ale nie je to o tých krásnych blondýnkach a svalnatých modrookých mužoch. Ak budeš chcieť, môžem ti doplniť názov.
lorelei
09.10.07,07:27
Zo sucastnosti odporucam aj knihy od Maxima E. Matkina, krasne opisuje vnutorne opisy roznych ludi, klobuk dolu. Je to z bezneho zivota, vybrone knihy, zluskla som ich na posedenie.:)
Katka91
20.10.07,10:01
Ja som si nedávno prečítala knihu od Milana Ferka Veľkomoravské záhady. Veľmi zaujímavé čítanie o histórii Veľkej Moravy. Čítal niekto z Vás niečo od historika Pavla Dvořáka? Páčili sa mi jeho tel. programy, uvažujem že si kúpim aj nejakú knižku. Včera som dočítala od Paola Coelha Piatu horu, môžem doporučiť. Aj Alchymistu. Takúto literatúru môžem. Poteší na duši.
HUPKA64
29.11.07,18:49
Času je málo, ale keď človek chce, alebo čítanie potrebuje, tak si ho nájde.

Ja nielen rada čítam, ale aj píšem. Som síce len amater, ale niekoľkým ľuďom sa moje príbehy páčili. Píšem z nášho prostredia, či už históriu, alebo súčasnosť.

Dúfam, že to nie je proti pravidlám, ak zverejním adresu webu, kde zverejňujem svoju tvorbu. Romantici každého veku sa možno potešia.

www.hupka.estranky.cz (http://www.hupka.estranky.cz), alebo www.vasahupka.com (http://www.vasahupka.com)

A čo čítam ja? Tiež Kelleovú, ale hlavne čítam tvorbu začínajúcich autorov.

Veľa z nich píše pekne, škoda že na verejnosť sa z toho dostane málo.
HUPKA64
29.11.07,19:00
mne sa páčai všetky slovenslé autorky čo píšu zo súčasnosti.aj Vôňa kamiliek je dobrá kniha,len autorka mi vypadla z hlavy, a som rada .,že aj na Slovensku máme dobré spisovatelky. A neviete niekto kde by sa dali uverjňovať básne ,alebo kam poslať?


Svoju tvorbu môžeš zverejniť na www.enigma.sk (http://www.enigma.sk), stačí sa zaregistrovať

a potom do oddelenia "Kope vás múza" môžeš písať čo chceš,

alebo do časopisu LET, adresa www.casopislet.sk (http://www.casopislet.sk) Podporujú talenty.

Ak by si chcela, budem rada, ak ich zverejníš aj na mojej stránke, chodí tam denne niekoľko desiatok čitateľov, potešia sa malej zmene.
lenkak
29.11.07,19:26
Dúfam, že to nie je proti pravidlám, ak zverejním adresu webu, kde zverejňujem svoju tvorbu. Romantici každého veku sa možno potešia.

www.hupka.estranky.cz (http://www.hupka.estranky.cz), alebo www.vasahupka.com (http://www.vasahupka.com)

A čo čítam ja? Tiež Kelleovú, ale hlavne čítam tvorbu začínajúcich autorov.

Veľa z nich píše pekne, škoda že na verejnosť sa z toho dostane málo.

Ja nie som veľmi na romány, Kelleovú čítam, ale na Steelovky vôbec nie. Rada si prečítam niečo z tvojej tvorby, málokto zverejňuje na nete svoju tvorbu.
HUPKA64
29.11.07,20:04
Ani by som nepovedala. Veľa ľudí má svoje stránky, len sú neznámi.

Ja som celkom neznáma autorka, ale moju tvorbu poznajú v ČR, v Kanade.
Nijaké vydavateľstvo aj tak moje príbehy nezverejní, tak prečo ich nechávať len v mojej hlave, alebo v zásuvke. Nech tu po mne niečo ostane.

Steelovú nečítam, my žijeme inak a preto ma jej príbehy neoslovujú, zdajú sa mi ako z iného sveta.
Mám rada príbehy zo Slovenska, len na nich nie je vždy čas. Keď mám rozpísaný svoj príbeh, na iné sa nedokážem sústrediť.

Môj román "Roman a Júlia" čaká na dokončenie, tak dúfam, že sa mi ho podarí dokončiť ešte toho roku.
abel
29.11.07,22:36
Kto má rád cestopisy, výborné sú napr. od Ivana Bulíka 4 svety,4 návraty, Afriky. A kto ich nemá rád, po ich prečítaní si ich obľúbi. Úžasné čítanie jedným dychom, máte pocit, že ste tam s ním. Tu sú úryvky.
http://www.ivanbulik.sk/4svety.htm
Liptáčik
29.11.07,23:04
Ja som čítavala kedysi. Dnes striedam dni na chalupe a dni doma, takže sa dostanem občas k časopisom a toť asi vsjo. Ale popravde som jednu knihu čítala dnes. Kuchárku. Hľadala som inšpiráciu na inú polievku ako sú tie, ktoré mám bežne v sortimente.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Bionda
09.04.08,08:09
Zase sa vrátim k téme knihy. Myslím si, že je škoda, že ľudia už menej čítajú a viac si napr. požičiavajú dvd a radšej si pozrú film.
Rada by som odporučila zopár dobrých kníh, ktoré som už síce čítala aj dávnejšie, ale nedávno pri presťahovávaní sa mi zase dostali do ruky a vybavili sa mi, aké dobré sú
takže uvedeniem aspoň pár:

Sophiina voľba W. Styron
Pamäti gejše Artur Golden
Detvianska nátura Ľ. Zelienka
Odkaz Templ. rytierov Steve Berry
Dievčatko z krajiny drakov 3. diely Muška & Igor Molitor veľmi dobre sa číta
Nesmrteľný Turms - Mika Waltari o etruskoch mojej obľúbenej téme :D autor tiež napísal Egypťan Sinuhe
Šaman a kniha Liečiteľ
to aspoň pár možno niekoho inšpirujem , je jasné, že je ich plno každý má svoj žáner, ale niekedy aj po inom siahnuť nie je zlé :)
Pekné čítanie.
Mariana42
09.04.08,08:30
Kuchárku. Hľadala som inšpiráciu na inú polievku ako sú tie, ktoré mám bežne v sortimente.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Viem že to je mimo témy, ale skús túto polievku: Mexická
pór nakrájať na krúžky, čerstvú červenú papriku na pásiky. Trošku osmažiť na oliv. oleji. Pridať lahôdkovú kukuricu/konzerva/ + 1 masox a soľ. Uvariť . Potom pridať roztlačený cesnak a asi 1 pol. lyžicu kukur. škrobu/zamiešať v studenej vode/ na zahustenie , ešte trošku povariť . Pred podávaním pridať sladkú smotanu a štiplavú papriku. U nás to každý ľúbi.

Ináč - rada čítam, a čítam vždy také knihy, ktoré ma naladia na pozitívne myšlienky a pomáhajú vyriešiť problém , ktorý sa mi vyskytne. Inokedy , keď mám nudné dni alebo dni bez zážitkov, tak nájdem niečo také čo mi dodáva energiu. V poslednej dobe mám málo času na čítanie , a vačšinou čítam úryvky z mojich obľúbených románov.


M.
betka631
09.04.08,08:47
Ja tiež veľmi veľa a rada čítam.Snažila som sa vzťah k čítaniu vypestovať i u mojich deti. Podarilo sa mi to len u dcéry a musím povedať, že hoci ma 17 rokov tak je vášnivejšia čitateľka ako ja.Samozrejme ak spomenie v škole, že veľa číta tak sa veľmi spolužiaci čudujú a nechápu ako niekto môže rád čítať knihy.
Pred rokmi som rada čítala od Daniel Steel, ale teraz ma už neoslovuje.
Mám rada historické knihy a knihy ako:
Souad - Upálená za živa
Leila -Vydatá proti svojej vôli
Khady-Zmrzačená
Sabine Dardennová-Mala som 12 rokov,...
Hanife Gashiová-Ty si moja bolesť
Corinne Hofmannová-Biela Masajka, Návrat z Afriky

A tiež veľmi rada čítam knihy od Patricie Cornwellovej
littleboy
09.04.08,10:28
Odkedy som "bez prípravy" prestupil z vegetného študentského života do úlohy živitela rodiny, neprecital som do konca ani jednu knihu!. Takze ked uz mám prečítany .týždeň a pochytí ma túžba po literatúre tak si vyberiem nejakú oblubenú knihu, ktoru som už prečítal viac krát, len tak si ju otvorim a začítam sa kde mi oko padne. Najčastejšie je to Zámok od F. Kafku.
Bionda
09.04.08,11:37
Odkedy som "bez prípravy" prestupil z vegetného študentského života do úlohy živitela rodiny, neprecital som do konca ani jednu knihu!. Takze ked uz mám prečítany .týždeň a pochytí ma túžba po literatúre tak si vyberiem nejakú oblubenú knihu, ktoru som už prečítal viac krát, len tak si ju otvorim a začítam sa kde mi oko padne. Najčastejšie je to Zámok od F. Kafku.
väčšinou miesto spánku :D
betka631
13.04.08,17:23
A veľmi dobrá kniha:

Dale Carnegie-Ako sa zbaviť starostí a začať žiť.

Ak môžem tak menší úryvok: Trápili ma problémy, že nemám ani na topánky, kým som nestretol toho, čo išiel aj bez nôh.
DanielaSL
13.04.08,17:27
A veľmi dobrá kniha:

Dale Carnegie-Ako sa zbaviť starostí a začať žiť.

Ak môžem tak menší úryvok: Trápili ma problémy, že nemám ani na topánky, kým som nestretol toho, čo išiel aj bez nôh.

Betka to je tá..kde sa píše o lodných komôrkach?
icemonika
13.04.08,20:03
Ja nielen rada čítam, ale aj píšem. Som síce len amater, ale niekoľkým ľuďom sa moje príbehy páčili. Píšem z nášho prostredia, či už históriu, alebo súčasnosť.

Nechcem byť zlá, ale myslíš si, že píšeš dobre?
Len môj názor: Čo sa týka konštrukcie viet, sú príliš umelé, neuverila som dialógom. Literatúra vychádza zo skutočnosti, ale na druhej strane, to čo sa v živote môže skutočne stať, v umeleckej literatúre môže vyznieť nereálne. A to je to najdôležitejšie pri texte.Ty musíš presvedčiť čitateľa, že číta niečo, čo sa skutočne stalo.

Ak ti môžem poradiť Kelleova, Stilova.... a podobne autorky v kruhoch literárnej vedy sú považované za gýč a mnohí literárny vedci ich uvádzajú ako príklad zlej literatúry. Skús si prečítať niečo skutočne UMELECKÉ!!!
icemonika
13.04.08,20:17
Zaráža ma, že väčšina z vás číta autorky ako Vasilková, Steelová...
Študujem slovenský jazyk a literatúru a tieto autorky sú to najhoršie vo svete, čo môže byť v rámci literatúry, ani sa nezaraďujú medzi umeleckú literatúru. A najlepšie je ako píšete, že máme na slovensku také dobré autorky...:mee::mee::mee:

Skúste si prečítať niečo čo je najlepšie kvalitou, nie kvantitou predaných kníh.
Napríklad:
Práve vyšla na slovensku kniha Ireny Brežnej - Na slepačích krídlach, pričom autorka je považovaná mnohými za jednu z 10 najlepších súčasných autorov na slovensku.
Ak môžem odporúčať tiež Stanislav Rakús doslova génius,ktorý je považovaný za kapacitu na slovensku,teraz mu vyšla kniha v L.C.A.
Marek Vadas - Liečiteľ - najlepšia kniha roka 2007

Skúste si prečítať;);)
A ak siahate po recenziách, tak určite nie po tých ktoré predávajú knihy...odporúčam ROMBOID


Veľa príjemného čítania
Monika
kukučka
13.04.08,20:31
Zaráža ma, že väčšina z vás číta autorky ako Vasilková, Steelová...
Študujem slovenský jazyk a literatúru a tieto autorky sú to najhoršie vo svete, čo môže byť v rámci literatúry, ani sa nezaraďujú medzi umeleckú literatúru. A najlepšie je ako píšete, že máme na slovensku také dobré autorky...:mee::mee::mee:

Skúste si prečítať niečo čo je najlepšie kvalitou, nie kvantitou predaných kníh.
Napríklad:
Práve vyšla na slovensku kniha Ireny Brežnej - Na slepačích krídlach, pričom autorka je považovaná mnohými za jednu z 10 najlepších súčasných autorov na slovensku.
Ak môžem odporúčať tiež Stanislav Rakús doslova génius,ktorý je považovaný za kapacitu na slovensku,teraz mu vyšla kniha v L.C.A.
Marek Vadas - Liečiteľ - najlepšia kniha roka 2007

Skúste si prečítať;);)
A ak siahate po recenziách, tak určite nie po tých ktoré predávajú knihy...odporúčam ROMBOID


Veľa príjemného čítania
Monika

nie celkom mimotemy ;) to na slovensku myslíš vážne, alebo sa ti podarili tri rovnaké preklepy? :eek:
DanielaSL
14.04.08,07:19
Zaráža ma, že väčšina z vás číta autorky ako Vasilková, Steelová...
Študujem slovenský jazyk a literatúru a tieto autorky sú to najhoršie vo svete, čo môže byť v rámci literatúry, ani sa nezaraďujú medzi umeleckú literatúru. A najlepšie je ako píšete, že máme na slovensku také dobré autorky...:mee::mee::mee:

Skúste si prečítať niečo čo je najlepšie kvalitou, nie kvantitou predaných kníh.
Napríklad:
Práve vyšla na slovensku kniha Ireny Brežnej - Na slepačích krídlach, pričom autorka je považovaná mnohými za jednu z 10 najlepších súčasných autorov na slovensku.
Ak môžem odporúčať tiež Stanislav Rakús doslova génius,ktorý je považovaný za kapacitu na slovensku,teraz mu vyšla kniha v L.C.A.
Marek Vadas - Liečiteľ - najlepšia kniha roka 2007

Skúste si prečítať;);)
A ak siahate po recenziách, tak určite nie po tých ktoré predávajú knihy...odporúčam ROMBOID


Veľa príjemného čítania
Monika

No môj skromný názor je, že je každého osobná vec čo a prečo to číta. Asi je na Slovensku veľa podľa teba neinteligentných , keď čítajú gýče , ktoré sa tak dobre predávajú od našich slovenských autoriek....
Hádam je to na každom aký žáner si vyberie a čo mu vyhovuje a čo považuje za dobrú knihu.
icemonika
16.04.08,22:59
Jasné, že na Slovensku sa píše veľké, nemyslela som to nijak expresionistický a nie je to ani preklep. V tom momente som to pokladala za bezpredmetné, veď všetci vedia, ako sa to má písať, aspoň v prípade názvov krajín.
Ale ak ti išlo len o to, aby si ma na niečom nachytala, podarilo sa ti to. Nabudúce si na to budem dávať pozor.
Ďakujem za upozornenie.
icemonika
16.04.08,23:13
No môj skromný názor je, že je každého osobná vec čo a prečo to číta. Asi je na Slovensku veľa podľa teba neinteligentných , keď čítajú gýče , ktoré sa tak dobre predávajú od našich slovenských autoriek....
Hádam je to na každom aký žáner si vyberie a čo mu vyhovuje a čo považuje za dobrú knihu.

Mne absolútne nevadí, ak niekto číta spomínané autorky. Ale ak to považuje za dobrú alebo kvalitnú literatúru, to je zarážajúce.
Ako oddychová literatúra je to príjemné, nenáročné čítanie. Ale oddychovať sa dá aj pri náročnejšej literatúre, ktorá okrem relaxu môže priniesť aj umelecký zážitok. Ja nikomu nevnucujem, čo ma čítať, len som chcela odporúčať knihy, ktoré zaujali mňa...možno by sa páčili aj vám.

:):):)
Simonab
17.04.08,08:13
Krajina anjelov: Evelyn Elsaesser Valarinová. Veľmi pekná knižočka, oplatí sa prečítať.
Gabi03
17.04.08,08:47
Božena Němcová: Babička
Bionda
17.04.08,16:05
Ja si prečítam mnoho vecí, myslím si tiež je na každom aký typ kníh mu imponuje a pri akej si oddýchne, ja mám občas rozččítané naraz aj dve-tri knihy, veľa záleží ako som na tom, nakoľko určite mi dáte za pravdu, že niektoré knihy sú tak náročné- štýlovo, že uvanený človek nerozumie čo číta- teda aspoň to platí o mne.
Ešte pridám pár typov možno pre niekoho :
Dr. T.L.Rampa Tretie oko
Richard Bach - Jonathan Livingston Racek ( v češtine) veľmi chutná knižočka možno sa v nej niektorí nájdete :)

Inak prajem pekné čítanie každému, kto má chuť čítať, nech to je čokoľvek :D
bezradná
17.04.08,17:28
Božena Němcová: Babička
To je moje najobľúbenejšie čítanie z detstva, rannej mladosti a aj súčasnosti. Vďaka za tip, idem si ju pohľadať. Ja strááášne rada čítam, väčšinou krimi romány.:cool:
Simonab
17.04.08,17:32
Tiež mám rozčítaných viacero kníh naraz, a záleží od toho aký som mala deň, podľa toho aj výber knižky, ktorých už mám riadnu kopu pri posteli:D.
Momentálne mám rozčítanú Tibetskú knihu o živote a smrti, potom od Milana Rýzla: Parapsychologie, a aj ľahšie čítanie Barbara De Angelis: Tajomstvá o mužoch, ktoré by mala poznať každá žena. Najnovšie som si kúpila takú milú knižočku od Luise L. Hayovej: Miluj svoj život
A ešte jednu nesmiem zabudnúť tú si čítam aj viackrát Štyridsiatka na krku:D.
No a veľa veľa iných hlavne knižky od Vojtecha Zamarovského, ľahšie sa čítajú ako iné historické, vie ma upútať, jednoducho je super.
betka631
19.04.08,15:39
Betka to je tá..kde sa píše o lodných komôrkach?


Ano, píše sa tam o lodných komôrkach - život v "denných priehradkách"
DanielaSL
19.04.08,15:48
Ano, píše sa tam o lodných komôrkach - život v "denných priehradkách"
Tak to som raz čítala v nemocnici - požičala mi ju manželka pána, ktorý ju redakčne upravil a veľmi mi tá kniha pomohla. Odvtedy sa riadim aj ja "lodnými komôrkami". :);)
beba13
19.04.08,16:37
Aj ja rada čítam, ked začnem čítať a je kniha zaujímavá tak dokážem čítať dlho do noci a tiež uprednostním knihu pred PC. Momentálne moje obľúbené spisovateľky sú Jude Deverauxová, Patrícia Cornwellová a Tess Gerritsenová, ale nepohrdnem ani inými spisovateľmi.
Dav
19.04.08,17:23
Obdobie daňových priznaní som zvládla s Geraldom Durrellom a Joanou Chmielewskou. Teraz som povyťahovala z domácej knižnice Mongomeryovú (Anna).
Olivia6
22.05.08,11:03
Moje top knihy:
A. Dumas - Gróf Monte Cristo (to je to najúžasnejšie, čo som čítala)
Richard Bach - Iluze, Příručka mesiáše, Čajka Jonathan Livingston
Sir Arthur Conan Doyle - všetko o Sherlockovi Holmesovi
Peter Hoeg - Cit slečny Smilly pre sneh
Leonard Mlodinow - Eukleidovo okno
Knihy od Thomasa Moora (Kniha o duši atď.)
John Irving
Oscar Wilde - Portrét Doriana Graya
A často siaham po knihe Františka Chorvátha a Juraja Orlíka - Lexikón slušného správania ;) (aby som vedela ako byť bez trapasov nech som kdekoľvek) :)
jarosenka
22.05.08,18:03
Teraz som povyťahovala z domácej knižnice Mongomeryovú (Anna).
Super, asi si ju aj ja prečítam znova. Kedysi som ju doslova hltala. Tiež patrím k tým fanatikom, ktorí sú schopní čítať celú noc, len aby sa dozvedeli, ako to skončí.
A moje viackrát čítané:
Agatha Christie - asi všetko
Figuli - Tri gaštanové kone
Dreiser - Americká tragédia
Hašek - Švejk
Najnovšie sme aj s kolegyňou objavili Deti píšu Bohu a to je taká kniha, že vám občas až srdce zovrie - také je to úprimné a milé.
misomiso
15.06.08,18:17
Citali ste uz:

Gari Kasparov: "Jak život napodobuje sach"?
Leggy
15.06.08,18:31
Citali ste uz:

Gari Kasparov: "Jak život napodobuje sach"?
necitala,ale uz len ten nazov ma zaujal,takze v najblizsej dobe si to urcite precitam.
a naj knihy pre mna su:
Expedicie na strechu sveta od Reinholda Messnera-dobyvanie Everestu,tragedie a zazitky s tym spojene
Vsetko od sestier Bronteovych
uzastna je obrovska encklopedia Ocean
misomiso
15.06.08,18:34
necitala,ale uz len ten nazov ma zaujal,takze v najblizsej dobe si to urcite precitam.


Ano, oplati sa kazdemu, komu v zivote o nieco ide. Ma to podtitul - Od sachovnice do spravnej rady - urobte spravny tah!
icemonika
04.07.08,18:28
Teším sa, že už je tu leto. konečne si prečítam knihy, ktoré som kúpila a budem žiť život niekoho iného.

Mimochodom odporúčam Denník Anny Frankovej.
Je to denník 12-ročného židovského dievčatka. Jej rodina sa skrýva pred Nemcami, tým že žije v starom dome, z ktorého nikdy nevychádzajú von.
Knihu vydal otec Anny, ktorá sa nezachránila a zomrela v koncentračnom tábore.
Je to výnimočný príbeh, Anna svoje emócie a pohľad dieťaťa na vojnu rozpráva svojmu denníku.
Ešli
23.07.08,05:35
Hoci som niekedy bola knihomoľ, dnes čítam hlavne večer v posteli.
Niečo si požičiam z obecnej knižnice - novšie tituly, ktoré už nekupujem. Teraz čítam opäť Zvonodrozdovo a myslím, že lepšia bola česká verzia Zvonokosy.
kudzo
23.07.08,05:42
Thomas Harris, HANIBAL - zrodenie zla

je pravda ze ten cas na knihu sa mi hlada v poslednej dobe tachsie.. ale chcel som si objednat pokracovanie Hanibal a taktiez Mlcanie jahniat od TH ale uz to maju vsade vypredane :mee:
icemonika
23.07.08,07:38
Thomas Harris, HANIBAL - zrodenie zla

je pravda ze ten cas na knihu sa mi hlada v poslednej dobe tachsie.. ale chcel som si objednat pokracovanie Hanibal a taktiez Mlcanie jahniat od TH ale uz to maju vsade vypredane :mee:

mam to v elektronickej podobe ak by ta to aspon trosku potesilo.
a poradim, ak ja neviem zohnat nejaku knihu vzdy si vyhladam stranku vydavatelstva, v ktorej vysla a tam som doteraz nasla kazdu knihu.;)
mila79
17.08.08,20:14
Kto má rád cestopisy, výborné sú napr. od Ivana Bulíka 4 svety,4 návraty, Afriky. A kto ich nemá rád, po ich prečítaní si ich obľúbi. Úžasné čítanie jedným dychom, máte pocit, že ste tam s ním. Tu sú úryvky.
http://www.ivanbulik.sk/4svety.htm


Aj ja mam rada cestopisy, clovek pri citani akoby cestoval s autorom a preziva ojedinele zazitky.:)
mila79
17.08.08,20:19
Ja tiež veľmi veľa a rada čítam.Snažila som sa vzťah k čítaniu vypestovať i u mojich deti. Podarilo sa mi to len u dcéry a musím povedať, že hoci ma 17 rokov tak je vášnivejšia čitateľka ako ja.Samozrejme ak spomenie v škole, že veľa číta tak sa veľmi spolužiaci čudujú a nechápu ako niekto môže rád čítať knihy.
Pred rokmi som rada čítala od Daniel Steel, ale teraz ma už neoslovuje.
Mám rada historické knihy a knihy ako:
Souad - Upálená za živa
Leila -Vydatá proti svojej vôli
Khady-Zmrzačená
Sabine Dardennová-Mala som 12 rokov,...
Hanife Gashiová-Ty si moja bolesť
Corinne Hofmannová-Biela Masajka, Návrat z Afriky

A tiež veľmi rada čítam knihy od Patricie Cornwellovej

Tiez si rada precitam knihy s rovnakom zanrom ako Upalena za ziva...putave citanie.
mila79
17.08.08,20:23
Odporucam pre tych, co maju rady psychologiu:Anthony Robbins-Nekonecna sila.
Mam ju doma a precitala som ju asi 10 krat.
lulu74
20.08.08,07:02
knihy, to je pekná téma. včera som do polnoci čítala nejaký ženský román v anglickom jazyku snažím sa spojiť príjemné s užitočným,mám rada historické romány a vždy sa rada vrátim k románom sestier Bronteových ako napr. Jana Eyrová. uplne skvelí sú severskí autori napr. Gulbranssen, Bjornson, Lagerlofová. som asi dosť staromodna ale mam rada staršie knihy a nedávno zosnullý Čingiz Ajtmatov ma svojimi poviedkami vždy hlboko dojme. no ak sa chcem dostať do "iného sveta" tak priznávam že som prepadla potterománii a do ktoréhokoľvek dielu Harryho Pottera sa viem úplne ponoriť a viem ich už asi naspamäť. Tzv.modernú literatúru si vyberám opatrne,jednoducho nemám rada zbytočné vulgarizmy ani v knihách ani v divadle.
magdulka
09.09.08,17:16
Rada čítam knihy, ale nemám na ne čas. Mala som volnejšie posledné tri mesiace, tak som prečítala sedem dielny román Krásna Catherine a momentálne mám v ruke už (konečne) druhý diel Ohňom a mečom od Senkiewicza. Mám veľmi rada historické romány:)
evka-janekova
10.09.08,10:32
Nedá mi to, aby som sa nepridala,

pri čítaní tejto témy som našla veľa tipov, ktoré si chystam zohnať. Kniha číslo jeden u mna je príbeh o jednej rodine, má to 5 dielov, prvý Kvety v podkroví, Lupene vo vetre, Budú aj tŕne, Ovocie minulosti, Záhrada tieňov. autorka je Virginia Andrewsová, aj ostatné jej romány su fajn.

Už som ich čítala 2 krát, a chystam sa este raz, no do knižnice nechodím uz, tak si to musím najprv zohnať. A darujem si to na Vianoce :rolleyes:
Prvý diel bol aj sflilmovaný, ale to sa nedá s knihou porovnat.
Ešte mam rada COOKOVKY (teda Robin Cook - lekárske prostredie) a ešte je fajn kniha Uteč Jane! od Joy Fieldingovej.

:D Ked sme boli pubertáčky, strasne nás drzali LOVESTORY, tie malé knižočky, ked som prišla na to, že je to stále to isté - teda sa našli, zalúbili, rozišli a zasa našli - tak som to vzdala. :D
gypsynka
01.10.08,11:23
Jasné, že na Slovensku sa píše veľké, nemyslela som to nijak expresionistický a nie je to ani preklep. V tom momente som to pokladala za bezpredmetné, veď všetci vedia, ako sa to má písať, aspoň v prípade názvov krajín.
Ale ak ti išlo len o to, aby si ma na niečom nachytala, podarilo sa ti to. Nabudúce si na to budem dávať pozor.
Ďakujem za upozornenie.
To snáď nemyslíš vážne, že si to napísala s malým "s" preto, že to pokladáš za bezpredmetné. Kto ovláda slovenský jazyk, automaticky píše tak, ako sa má písať, a nerozmýšľa nad tým, či je to bezpredmetné alebo dokonca si musí dávať pozor.
vrba
01.10.08,11:55
... súhlasím s lady14 : knihu chytím do ruky, ked mám problém... je zvláštne, že niekedy sa "túlam" v knihkupectve-čo zaujímavé máte?..kukám a kukám, potom kúpim knihu, doma ju zbežne prelistujem , odložím niekde "po ruke" , prejdú dni a možno aj viac dní :-)... a po čase príde deň D - mám problém, neviem ako ďalej... , potrebujem radu-kde som spravila chybu???....a vtedy kniha "prehovorí" - je zrazu v mojom "zornom poli" .. :-) ..
Gabi03
11.11.08,09:44
Včera som dočítala knihu Veľký Gatzby od Francis Scott Fitzgeralda. Zaujímavý príbeh zamilovaného človeka.
Bionda
18.11.08,09:35
Ja som teraz nedávno prečítala knihu Odkaz Templárskych rytierov od Steve Berry . Ak sa niekomu páčil f. Da Vinciho kod, tak je to na podobnú tému a ako detektívna, dobré či´tanie, ale úprimne musím tiež priznať, že ten začiatok bol hrozne nezáživný, ale keď som sa tým prehrýzla, začalo to gradovať a nabralo to spád:) Takže nedajte sa odradiť:)
Tiež je zaujímavé čítanie Tretie oko - Rampa (život tibeťanov) zaujímavé a pritom spisovateľ nie je tibeťan.
TatianaM
18.11.08,09:53
Ja som poslednú čítala knihu "Pomsta ženy v zrelom veku". Pre ženu v zrelom veku dobré oddychové čítanie. A ženy čo ich opustil manžel pre mladšiu možno aj trošku povzbudzujúce čítanie.
pupek IL 90
27.11.08,20:59
Precital som R. Cook-Osudný gén, momentálne cítam H.G. Konsalik-Lekar od Stalingradu a v zálohe mám cosi od Lasicu.
Citam vela,ale stále málo.Reálny zivot je obcas nuda.
lavi
29.11.08,14:32
Momentalne citam Hawkinga - Strucna historia casu a Vesmir v orechovej skrupinke

a konecne som niekde vyhrabala, ze maju Ponizenych a urazenych od Dostojevskeho, takze si asi objednam spolu so Zberatelom od Fowlesa pod stromcek:-)
lavi
29.11.08,14:34
a nedavno ma celkom dostal Pamuk Moje meno je cervena a Fowlesov Mag

vela pozitivnych recenzii som citala na spisovatelku Magdu Szabo...este som sa k nej ale nedostala
lavi
29.11.08,14:37
co sa tyka typicky zenskych spisovateliek, tak tie slovenske ako vasilkova a spol. fakt nemusim , raz som jednu mala doma...ze teda o com to je, precitala so ju za dve hodiny, nei preto, ze by bola tak napinava, ale vela veci som preskocila (nudi ma, ked viem hned na zaciatku, ako sa budu pribehy vyvijat a ako skoncia)...pre mna prvoplanove a nudne
lavi
29.11.08,14:43
Zaráža ma, že väčšina z vás číta autorky ako Vasilková, Steelová...
Študujem slovenský jazyk a literatúru a tieto autorky sú to najhoršie vo svete, čo môže byť v rámci literatúry, ani sa nezaraďujú medzi umeleckú literatúru. A najlepšie je ako píšete, že máme na slovensku také dobré autorky...:mee::mee::mee:

Skúste si prečítať niečo čo je najlepšie kvalitou, nie kvantitou predaných kníh.
Napríklad:
Práve vyšla na slovensku kniha Ireny Brežnej - Na slepačích krídlach, pričom autorka je považovaná mnohými za jednu z 10 najlepších súčasných autorov na slovensku.
Ak môžem odporúčať tiež Stanislav Rakús doslova génius,ktorý je považovaný za kapacitu na slovensku,teraz mu vyšla kniha v L.C.A.
Marek Vadas - Liečiteľ - najlepšia kniha roka 2007

Skúste si prečítať;);)
A ak siahate po recenziách, tak určite nie po tých ktoré predávajú knihy...odporúčam ROMBOID


Veľa príjemného čítania
Monika

vdaka za tipy...slovenskych autorov vobec necitam...lebo ani neviem po akom siahnut, takze si pomohla:-)
Katka91
02.12.08,07:36
Už dávno som si chcela prečítať knihu Egypťan Sinuhe, ale len pred nedávnom sa mi ho podarilo zohnať v antikvariáte. Tá knižka ma úplne dostala, skvelý štýl autora ma úúúplne preniesol do deja a chvíľami som celkom strácala pojem o čase a priestore a cestovala som po Egypte, Babylone, Kréte... No a vlani sa mi niečo podobné stalo, keď som na Vianoce dostala trilógiu Pán prsteňov, to som zase s Frodom cestovala do Mordoru:)
pupek IL 90
02.12.08,20:01
Už dávno som si chcela prečítať knihu Egypťan Sinuhe, ale len pred nedávnom sa mi ho podarilo zohnať v antikvariáte. Tá knižka ma úplne dostala, skvelý štýl autora ma úúúplne preniesol do deja a chvíľami som celkom strácala pojem o čase a priestore a cestovala som po Egypte, Babylone, Kréte... No a vlani sa mi niečo podobné stalo, keď som na Vianoce dostala trilógiu Pán prsteňov, to som zase s Frodom cestovala do Mordoru:)


Egypťan Sinuhe, výborná vec.Prečítal som túto knihu dávnejsie, no napriek tomu si pamatám, výýýborná. Dnes som synovi čítal pred spaním
Nevedkove dobrodružstvá, trosku som prevetral rodinnú knižnicu;)
jozka56
02.12.08,20:14
Ja si rada prečítam knihy od Christiana Jacqa, naposledy Usirove tajomstvá 3 knihy a mám hlavu smútku, lebo je ešte 4. kniha, ktorá u nás v kníhkupectve nie je/záver neovládam/. Obľúbila som si aj čítanie kriminálnych príbehov od Dominika Dána. A Matkina môžem tiež.
Bionda
03.12.08,11:08
Už dávno som si chcela prečítať knihu Egypťan Sinuhe, ale len pred nedávnom sa mi ho podarilo zohnať v antikvariáte. Tá knižka ma úplne dostala, skvelý štýl autora ma úúúplne preniesol do deja a chvíľami som celkom strácala pojem o čase a priestore a cestovala som po Egypte, Babylone, Kréte... No a vlani sa mi niečo podobné stalo, keď som na Vianoce dostala trilógiu Pán prsteňov, to som zase s Frodom cestovala do Mordoru:)
Katka tak ak sa ti to páčilo, od toho istého spisovateľa si prečítak Nesmrteľný Turms... výborné- o Taliansku, o etruskoch... no mňa to veľmi "chytilo" .:)
icemonika
03.12.08,15:55
zdravím všetkých!!!!
chcem sa pochváliť s novými knihami, ktoré som si včera kúpila:

Stanko Rakús - Excentricka univerzita!!!
M. Markovič, J. Štrasser - Dvojhra
M. Vadas - Malý román; Prečo sa smrtka smeje
R. Sloboda - Do tohto domu sa vchádzalo širokou bránou
J. Beňová - Plán odprevádzania(café Hyena)

dávam do pozornosti vydavateľstvo Kolmana Kertéza Bagalu L.C.A.

poézia:
Joe Palaščák - Teloi

takisto neprehliadnite vydavateľstvo Modrý Peter, vydáva len kvalitnú poéziu!!!
vďaka týmto vydavateľstvam viem, že strávim veľa príjemných chvíľ pri týchto knihách :)
sú zárukou umeleckej literatúry
Katka91
04.12.08,09:00
Katka tak ak sa ti to páčilo, od toho istého spisovateľa si prečítak Nesmrteľný Turms... výborné- o Taliansku, o etruskoch... no mňa to veľmi "chytilo" .:)

Ďakujem za tip, Bionda, idem pátrať v antikvariáte :)
lavi
05.12.08,09:05
ja som zacala citat Rushdieho Hanbu..ale v porovnani s Pamukovou Moje meno je cervena sa mi to cita hrosie..uvidime dalej, zatial som v tretine...
flame
10.12.08,11:08
Všetko závisí od dostatku (nedostatku) voľného času.
Ja som si naposledy asi pred mesiacom konečne prečítal "zvieraciu farmu". Ale mojou obľubenou knihou naďalej ostáva Hellerova "Hlava XXII" a "Motýľ" od Henryho Chariéra (odporúčam). Osobne ma dosť zaujíma téma II. svetovej vojny ale všeobecne vojnové romány. Nedávno som čítal aj román od jedného českého spisovateľa "Andělé všedního dne", celkom zaujímavé. a keďže ma fascinujú naše hrady a zámky, tak v mojej knižnici nechýba ani literatúra na túto tému :-). Ale asi ako každý z nás vo veľkej miere využíva internet na rozšírenie svojich vedomostí a prehľadu mňa nevynímajúc!

"Jedni čítajú, aby si zapamätali, druhí preto, aby zabudli"
Heinrich Heine
lavi
10.12.08,17:15
Zvieracia farma je vyborna, videla som aj sfilmovanu verziu. Odporucam potom aj knihu 1984.
flame
11.12.08,11:59
Zvieracia farma je vyborna, videla som aj sfilmovanu verziu. Odporucam potom aj knihu 1984.
Juj na to sa chystam tiez :-)
flame
11.12.08,12:04
Zvieracia farma je vyborna, videla som aj sfilmovanu verziu. Odporucam potom aj knihu 1984.
Apropo sfilmovane knihy

prednedavnom davali na ČT1 Hlavu XXII. Vzdy som chcel ten film vidieť. Som si čítal aj na to recenzie a hodnotenia, a poväčšine neboli veľmi lichotivé. Ale mne sa aj napriek tomu ten film páčil. samozrejme nedalo sa to porovnať s knihou, ale bolo to pozerateľné.
Keď čítate knihu, tak si vytvarate vlastne pohyblive obrazky vo vlastnej hlave. Ale keď som sa dival na ten film Hlava XXII som si vybavoval situacie a pocity pri jedotlivych scenkach ako som cital tu knihu :-)
lavi
12.12.08,11:31
ja sa zas chystam na knihu vladca parazit, odporucala mi ju kamoska, tak som zvedava:-)
http://www.martinus.sk/?uItem=20726
flame
18.12.08,06:58
hmmm, vyzera to zaujimavo
raz som si kupil knihu "Hitlerovo nemecko" a minuly tyzden som ju konecne otvoril. Dost ma tato tema zaujima. Prednedavnom so videl nemecky film "Die Welle" u nas to premietali pod nazvom "Náš Vodca". Film bol na základe skutočnej udalosti. Poukazuje na to aké je v podstate jednoduché aj v dnešnej dobe zaviesť diktatúru. Všetko začalo ako školský projekt no za jeden týžden trvania tohto projektu sa toho dokázalo toľko zmeniť. Zaujímavé!
aviator
18.12.08,11:54
Všetko závisí od dostatku (nedostatku) voľného času.
Ja som si naposledy asi pred mesiacom konečne prečítal "zvieraciu farmu". Ale mojou obľubenou knihou naďalej ostáva Hellerova "Hlava XXII" a "Motýľ" od Henryho Chariéra (odporúčam). Osobne ma dosť zaujíma téma II. svetovej vojny ale všeobecne vojnové romány. Nedávno som čítal aj román od jedného českého spisovateľa "Andělé všedního dne", celkom zaujímavé. a keďže ma fascinujú naše hrady a zámky, tak v mojej knižnici nechýba ani literatúra na túto tému :-). Ale asi ako každý z nás vo veľkej miere využíva internet na rozšírenie svojich vedomostí a prehľadu mňa nevynímajúc!

"Jedni čítajú, aby si zapamätali, druhí preto, aby zabudli"
Heinrich Heine

Aj mne sa páčia knihy o WW II. Hlava XXII je super, dosť ma zaujalo, keď som ju našiel v knižnici na útvare počas mojej vojenskej služby. Bola na čestnom mieste:)
Odporúčam Jánský : Nebeští jezdci, je to skôr o živote, než o bojovaní, skvelo napísané a pritom je to jeho prvá kniha. Dobrý je tiež Clostermann : Velký cirkus, prepis jeho denníka, ale veľmi akčné a dobre sa to číta.
flame
19.12.08,05:30
Aj mne sa páčia knihy o WW II. Hlava XXII je super, dosť ma zaujalo, keď som ju našiel v knižnici na útvare počas mojej vojenskej služby. Bola na čestnom mieste:)
Odporúčam Jánský : Nebeští jezdci, je to skôr o živote, než o bojovaní, skvelo napísané a pritom je to jeho prvá kniha. Dobrý je tiež Clostermann : Velký cirkus, prepis jeho denníka, ale veľmi akčné a dobre sa to číta.
Veľmi pekná kniha je aj Remarkova "Noc v Lisabone", alebo Mňačkov
"Nočný rozhovor". No a netreba zabudnúť ani na velikána svetovej literatúry Hemingway-a a jeho "Zbohom zbraniam" a "Komu zvonia do hrobu". Všetko je to klasika. Myslim si ze ľudia by si mali prečítať aspoň jednu takuto knihu!
aviator
19.12.08,21:00
Hejhej, super knižky, ale na Hemingwayovi mi väčšinou trošku vadí také to chlapáctvo, neviem to lepšie vyjadriť, pri jeho kladných hrdinoch. Vynikajúci je Starec a more.
Tá stratená generácia je globálne šikovná :) Nedávno som dočítal od Rollanda Petra a Luciu, ale hlavne tiež od neho skvelý Michelangellov životopis. Trochu smutné čítanie, ale odporúčam.
jozka56
19.12.08,21:08
W. Golding - Boh múch pri čítaní tejto knihy, kde sú hlavnými aktérmi deti, som sa cítila dosť mizerne, ako keby som dostala jó sakra dobrú facku. Láska je len slovo od Simmela OK.
Anita.....
20.12.08,10:48
Od J.M.Simmela som som čítala aspoň 10 kníh a všetky boli vynikajúce. Mám veľmi rada jeho štýl písania, je jedným z mojich najobľúbenejších spisovateľov.
lavi
21.12.08,15:06
Musim priznat, ze Hemingway, Rolland, ci Remarque sa mne osobne citali velmi tazko...nebavilo ma to, ovela radsej mam ruskych velikanov. Ich styl pisania je mi osobne blizsi...
janomila
21.12.08,16:53
Musim priznat, ze Hemingway, Rolland, ci Remarque sa mne osobne citali velmi tazko...nebavilo ma to, ovela radsej mam ruskych velikanov. Ich styl pisania je mi osobne blizsi...
Tých ruských velikánov tiež môžem. Taký Šolochovov Tichý Don som čítala už niekoľkokrát. Z druhej strany sveta trebárs poviedky, ktoré napísal E.A.Poe. Ale ak si chcem oddýchnuť, tak sú to pre mňa trebárs Sienkiewicz - či už Quo vadis (to je klenot), ale aj jeho Križiaci alebo Ohňom a mečom,Potopa, Pán Wollodyjovski. Maurice Druon Prekliati králi. Páčia sa mi Van Gulikove detektívky zo stredovekej Číny alebo veci od Dicka Francisa. Ak mám dobrú knihu, nepotrebujem televízor, PC alebo rádio. Len čítam a snívam.:)
lavi
23.12.08,19:17
Van Gulika som objavila este na ZS v dedovej kniznici a nemohla som sa od neho odtrhnut
flame
02.01.09,14:27
Petra a Luciu mam doma, ale este som ju neotvoril, aj napriek tomu ze je to vlastne len brožurka. ale raz si to precitam mam to v plane.
flame
02.01.09,14:39
Ak máte možnosť siahnite po "Motýľovi" od Henriho Charriéra. Bolo to aj sfilmované so Steve McQueenom a Dustinom Hoffmanom. Veľmi pútavé čítanie a je to skutočný príbeh.
Anita.....
25.01.09,17:21
V poslednej dobe som čítala hlavne Simmela, veľmi mi sedí štýl jeho kniíh sú pútavé a hlavne náučné, na poslednú čo som čítala "Na jar škovránok zaspieva naposledy" by som povedala, že je to dokumentárna kniha o ochrane a znečisťovaní životného prostredia.
Teraz čítam od Maxim E Matkina "Mužské interiery", no vôbec sa mi nepáči, je taká prázna skoro o ničom, len samé vulgarizmy, nič ma tam nezaujalo ani dej, ani štýl písania, všetko sa točí okolo sexu. Kniha nemá žiadnu literárnu hodnotu. Od Matkina už viac čítať nebudem, ale k Simmelovi sa budem vracať stále.
Bionda
13.02.09,11:09
Ja som sa momentálne dala "zlákať " :) Dominikom Dánom, odporučili mi ho a skúsila som- mám za sebou už 3 jeho knihy musím odporučiť- teda kto má rád detektívny žáner. Nečítala som od jeho prvej knihy- prečítala som Nehanebné neviniatko, Hriech náš každodenný a Červeného kapitána. Niektoré mená v knihe uvádzané evokujú mená , ktoré každí z nás dobre pozná .... nedá mi vždy pouvažovať, že ak robil v tomto prostredí, že tie trestné činy ním popísané nebudú úúúúúplne len na jeho fantázii, ale je to na čitateľovi- myslím tým jeho dojmy.
Všetky menované sa mi páčili veľmi, ale v mojom hodnotení by bol 1. Červený kapitán a potom Hriech náš..., (keď začne mám problém skončiť a je často dosť pokročilá hodina keď sa zbadám :D )
:)
JarkaL
13.02.09,12:32
Veľmi pekná kniha je aj Remarkova "Noc v Lisabone"
Súhlasím, nádherný príbeh o láske...

Kto má rád anglický humor, nech si prečíta Saturnina, bohužiaľ si neviem spomenúť na meno autora. Je to v češtine a dobre sa pri tom zasmejete...

Včera som dočítala Wilbur Smith: Rieka bohov, je to z obdobia 1600 p.n.l. o Egypte, veľmi dobré a poučné čítanie.
elpka
13.02.09,12:55
Ja mám najradšej Michael Conelly, alebo Patricia Cornwellova.Proste som na dobré detektívky.:cool:
lavi
15.02.09,07:23
Po mojom pokuse precitat ci knihu od Dana Browna (ze oddychovka) uz taku chybu neurobim. Priemerny literarny styl, predvidatelny zaver, hroza.
Pozitivne hodnotim jeho zaujimave pointy. Da Vinciho kod sa este dal citat, ale po Digitalnej pevnosti uz po dalsej urcite nesiahnem...
ErikaDP
15.02.09,12:28
Ak sa chcete zastaviť, porozmýšľať a znovu sa nadýchnuť v tomto bláznivom svete, doporučujem:
MALÝ STROM od Cartera Forresta
nádherná útla knižočka, ale bohatá obsah o malom idiánovi a jeho starom otcovi, o objavovaní sveta , jeho zákonitostí a starých jednoduchých a el zabudnutých právd, kniha z ktorej budú mať potešenie deti, ale celkom určite aj ich rodičia.
SofiaV
13.03.09,16:26
Môžete mi priblížiť, o čom je Hlava XXII? Aký je to štýl?
aviator
13.03.09,20:28
Je to protivojnový román z leteckého prostredia. Odporúčam. Super na zasmiatie aj na zamyslenie.
Bol som s toho zo začiatku dosť v šoku:D, keď som to tuším v 1988mom čítal prvý krát. Dovtedy som čítal len príbehy pilotov, čo šli dobrovoľne a napriek prekážkam bojovať za vlasť a proti fašizmu a toto je o letcovi, čo sa vyhýba vojne a smrti, lebo je to nezmyselné.
aviator
13.03.09,20:31
Po mojom pokuse precitat ci knihu od Dana Browna (ze oddychovka) uz taku chybu neurobim. Priemerny literarny styl, predvidatelny zaver, hroza.
Pozitivne hodnotim jeho zaujimave pointy. Da Vinciho kod sa este dal citat, ale po Digitalnej pevnosti uz po dalsej urcite nesiahnem...
Digitálnu pevnosť som nečítal ale Da Vinciho kód a Anjeli a démoni sa mi dosť páčili. Ale naozaj je to len komercia a remeslo a nie klenoty svetovej literatúry.:D
buchač
13.03.09,21:00
Môžete mi priblížiť, o čom je Hlava XXII? Aký je to štýl?

Existuje aj film .

http://www.google.com/search?hl=sk&client=opera&rls=cs&hs=AfF&q=Hlava+XXII+film&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&lr=

Je dobré prečítať a aj pozrieť = porovnať . Mal som možnosť veľmi dávno , nebudem ale ovplyvňovať :D


Juraj
durisovad
13.03.09,21:05
Je naozaj zaujimave precitat si knizku a potom pozriet film. Niektore knihy su sfilmovane doslova hrozne, ale velmi sa mi pacila napr.kniha aj film GEJSA no a najviac zo vsetkeho sfilmovaneho literarneho diela serial CLAUDIUS. Serialovi tvorcovia sa naozaj drzali verne predlohy. To sa ale neda celkom povedat o filme TISICROCNA VCELA alebo CERVENE VINO. Ale aj napriek tomu je dobre citat aj vidiet.
buchač
13.03.09,21:08
Digitálnu pevnosť som nečítal ale Da Vinciho kód a Anjeli a démoni sa mi dosť páčili. Ale naozaj je to len komercia a remeslo a nie klenoty svetovej literatúry.:D

Toto by som netvrdil . Film áno , ale bol motivovaný pravdepodobne :

http://tajomstva.org/nabozenstva/vatikanske-akty-x/

Podľa niektorých údajov / nespomínam si / sú v knižnici Vatikánu uschované také dokumenty a údaje , na základe ktorých by bol vývoj civilizácie posunutý už 200 rokov ďalej ....


Juraj
durisovad
14.03.09,07:27
Toto by som netvrdil . Film áno , ale bol motivovaný pravdepodobne :

http://tajomstva.org/nabozenstva/vatikanske-akty-x/

Podľa niektorých údajov / nespomínam si / sú v knižnici Vatikánu uschované také dokumenty a údaje , na základe ktorých by bol vývoj civilizácie posunutý už 200 rokov ďalej ....


Juraj
Je to celkom mozne. Ved vieme, ze stari egyptania a aj arabi davno vedeli to, na co my prichadzame len teraz.
aviator
14.03.09,19:34
Toto by som netvrdil . Film áno , ale bol motivovaný pravdepodobne :

http://tajomstva.org/nabozenstva/vatikanske-akty-x/

Podľa niektorých údajov / nespomínam si / sú v knižnici Vatikánu uschované také dokumenty a údaje , na základe ktorých by bol vývoj civilizácie posunutý už 200 rokov ďalej ....


Juraj

Pisal som svoj nazor na literarnu kvalitu toho diela, nie na to, koľko je v ňom pravdy.
lavi
20.03.09,17:36
a hlavne Dan Brown si pravdu pekne prisposobuje ako sa mu hodi;)
durisovad
20.03.09,17:40
Kazdy spisovatel romanu si skutocne prisposobi fakty svojim epickym potrebam. Ak chce clovek pravdu, mal by siahnut po inom druhu literatury, ale ani tam nie je zaruka absolutnej objektivnosti, vzdy je to poznacene dobou a osobou autora.
lavi
20.03.09,18:46
ved to je uplne v poriadku, len niektori ludia si prave Dana Browna mylia s literaturou faktu:D
mne skor vadi priemerny literarny styl, predvidatelny zaver a chabe dialogy, Da Vinciho kod bol fajn, to som zhlta, ale dalsie dve uz teda boli skor trapenim pre mna
durisovad
20.03.09,20:26
Mas pravdu, ja som mala podobne pocity. Keby tento autor este vydal nieco nove, asi by som to nekupila a ani necitala.
bezradná
21.03.09,19:13
a nedavno ma celkom dostal Pamuk Moje meno je cervena a Fowlesov Mag


vela pozitivnych recenzii som citala na spisovatelku Magdu Szabo...este som sa k nej ale nedostala

Magda Szabo je moja obľúbená spisovateľka a jej knihy sa naozaj dobre čítajú
evinasa
30.03.09,07:20
ja mám rada ženskú klasiku ako je Bronte, Austen... ale aj veci zo súčasnosti, Evita nebola zlá, ale trochu plytká, teraz vyjde nová kniha o vzťahoch v dnešnom svete - Loviť alebo nebyť. Čítala som to už aj na blogu a celkom sa na to teším.
lavi
30.03.09,08:55
odkedy som videla film o Jane Austenovej...tak ma zacali zaujimat aj jej knihy;)
Praca_1981
16.04.09,08:53
Ja knihy nerada citam. Ale odkedy som si precitala ukazku z knihy Súmrak - S. Meyerova tak ma to uplne pohltilo. Mam rada sci-fi filmy tak ma zaujala aj tema upir - smrtelnicka. Velmi zaujimave a romanticke citanie. Mam uz rozcitany aj 3. diel.:D Ale akosi malo casu je na to.