jeso
17.02.05,16:57
Ahojte poraďáci !

Súrne potrebujem poradiť ohladne záručnej doby.
Sme výrobcovia -vyrábame ozubené kolieska, zvárame , renovujeme-opravujeme šneky....
Aká je vlastne záručná doba na takéto výrobky?
V obchodnom zákonníku som našla 24 mesiacov-ale na vady tovaru.
Akú záručnú doba bola -poprosím aj § -v roku 2003, 2004, 2005 .
Viem, že chcem vela, ale niekde som čítala, že v roku 2004 bola záručná doba len 6 mesiacov-nejaká smernica, a od 1.1.2005 je to znovu 24 mesiacov.
Potrebujem to mať ale podložené §.
Ďakujem.
jeso
17.02.05,17:45
nikto mi nepomôže ?
lenkak
17.02.05,18:02
Doteraz zákonom ustanovená všeobecná záručná doba podľa §*620 ods.*1 ObčZ v*trvaní 6 mesiacov sa novelou ObčZ (zákon č. 150/2004 Z.*z.) predĺžila od 1.*4. 2004 na obdobie 2 rokov (24 mesiacov). Podľa §*620 ods.*1 ObčZ všeobecná záručná doba v*prípade kúpy tovaru v*obchode je 24 mesiacov. Požiadavka takýmto spôsobom predĺžiť záručnú lehotu vyplýva zo smernice ES č.*99/44 o*určitých aspektoch predaja spotrebného tovaru a*súvisiacich záruk. Dĺžku záručnej doby určuje priamo zákon alebo osobitný predpis, alebo vyhlásenie na záručnom liste. Zákonná dĺžka záručných dôb v*trvaní 24 mesiacov je však minimálnou dĺžkou záručnej doby. V*prípade, že je na predávanej veci, jej obale alebo návode k*nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.Práva zo zodpovednosti za vady, pri ktorých záručná doba začala plynúť pred 1.*4. 2004, sa posudzujú podľa doterajších právnych predpisov.
jeso
17.02.05,18:20
lenkak, ani nevieš ako si mi pomohla -dík, dík, dík
lenkak
17.02.05,18:26
lenkak, ani nevieš ako si mi pomohla -dík, dík, dík
Teším sa s Tebou.
domacnost
16.06.06,05:17
Ja by som sa chcela spýtať tiež na záručnú dobu. Ide o jedného szčo, ktorý poskytoval 5 ročné záruky na dodaný tovar. Čo v prípade, ak sa szčo zruší, skrachuje alebo ukončí svoju živnostenskú činnosť, ako sa potom rieši záručná doba? Vyplýva mu nejaká povinnosť po zrušení živnost.oprávnenia k záručnej 5 ročnej lehote?
rudods
21.06.06,08:13
Doteraz zákonom ustanovená všeobecná záručná doba podľa §*620 ods.*1 ObčZ v*trvaní 6 mesiacov sa novelou ObčZ (zákon č. 150/2004 Z.*z.) predĺžila od 1.*4. 2004 na obdobie 2 rokov (24 mesiacov). Podľa §*620 ods.*1 ObčZ všeobecná záručná doba v*prípade kúpy tovaru v*obchode je 24 mesiacov. Požiadavka takýmto spôsobom predĺžiť záručnú lehotu vyplýva zo smernice ES č.*99/44 o*určitých aspektoch predaja spotrebného tovaru a*súvisiacich záruk. Dĺžku záručnej doby určuje priamo zákon alebo osobitný predpis, alebo vyhlásenie na záručnom liste. Zákonná dĺžka záručných dôb v*trvaní 24 mesiacov je však minimálnou dĺžkou záručnej doby. V*prípade, že je na predávanej veci, jej obale alebo návode k*nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.Práva zo zodpovednosti za vady, pri ktorých záručná doba začala plynúť pred 1.*4. 2004, sa posudzujú podľa doterajších právnych predpisov.
a viete mi niekto prosim poradit, ze aky (cislo) osobitny predpis upravuje dlzku zarucnej doby - nad 24 mesiacov? nikde som to nemohol najst.
dakujem
ezexyel
21.06.06,08:22
Ahojte poraďáci !

Súrne potrebujem poradiť ohladne záručnej doby.
Sme výrobcovia -vyrábame ozubené kolieska, zvárame , renovujeme-opravujeme šneky....
Aká je vlastne záručná doba na takéto výrobky?
V obchodnom zákonníku som našla 24 mesiacov-ale na vady tovaru.
Akú záručnú doba bola -poprosím aj § -v roku 2003, 2004, 2005 .
Viem, že chcem vela, ale niekde som čítala, že v roku 2004 bola záručná doba len 6 mesiacov-nejaká smernica, a od 1.1.2005 je to znovu 24 mesiacov.
Potrebujem to mať ale podložené §.
Ďakujem.

skus rozpisat trosku blizsie ohladom vasej cinnosti a najma ako, kde a komu to predavate. 24mesacna zarucna doba je totiz len podla obcianskeho zakonnika na predaj tovaru fyzickej osobe v obchode. ak je to predaj inym podnikatelom, vztahuje sa na to obchodny zakonnik a tam je to upravene trosku inak
domacnost
12.07.06,04:56
Ja by som sa chcela spýtať tiež na záručnú dobu. Ide o jedného szčo, ktorý poskytoval 5 ročné záruky na dodaný tovar. Čo v prípade, ak sa szčo zruší, skrachuje alebo ukončí svoju živnostenskú činnosť, ako sa potom rieši záručná doba? Vyplýva mu nejaká povinnosť po zrušení živnost.oprávnenia k záručnej 5 ročnej lehote?

Posúvam....
Nevie mi niekto poradiť? Čo v prípade záruky ak szčo ukončí podnikanie, je povinný potom zo svojich peňazí opravovať, kupovať súčiastky na opravu ešte v dobe záruky , ale už v dobe ked nepodniká? Ako nepodnikateľ stále zodpovedá za záruky? Ako sa postupuje a rieši takýto problém? Stretol sa už niekto s tým?
hoya_bella
13.10.09,14:59
Pozeram, ze je tu uz zalozena taka tema. Tak sa spytam na tomto mieste. Pisete tu o zarucnej dobe v podstate trvalych vyrobkov, ci sluzieb, u ktorych moze prist k poruche pocas vyroby, alebo zlym prevadzkovanim. Viete mi poradit, kolko mesiacov cini zarucna doba u kvetov - crepnikovych rastlin, ktore sa mozu pokazit... ci uz pri prevoze alebo naslednom zlom osetrovani zakaznikom (ak si navyse neobjednal tiez udrzbu). Za odpoved vopred dakujem :)
hoya_bella
13.10.09,15:05
este snad poprosim (kto vie) aj citaciu Zakona, ktory sa vztahuje na moj pripad. Dakujem