Monuliatenko
02.09.07,12:03
Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu. Kupila som si nehnutelnost (rodinny dom s pozemkom) a na susedskom pozemku chcu zacat stavat dalsi rodinny dom (podotykam, ze ide o 6arovy pozemok, na ktorom im uz jeden rodinny dom stoji!!!). Ide mi o to, ze sa neviem dopracovat k zakonu alebo nejakej uprave, ktora presne vymedzuje, ake maju byt parametre stavby (t.j. aby neslo o stavbu, ktora mi bude cely den tienit), resp. vzdialenosti, ktore maju byt medzi hranicami domov dodrzane (t.j. argumentuju mi tym, ze staci 60cm od plota - co je ale stary parameter, v sucasnosti je uz tusim 2m). Ak mozete, prosim, poradte mi - pripadne aj sposob, ako sa mam voci takymto postupom branit!

VOPRED DAKUJEM
Zoltán Kovács
02.09.07,10:08
Tieto parametre upravuje stavebný zákon. Výhrady môžeš vzniesť keď sused bude žiadať o stavebné povolenie a ty dostaneš o tom vyrozumenie, do 15 dni sa k tomu môžeš vyjadriť, vzniesť námietky.

Pripájam link na stavebný zákon:
http://www.stavebnik.sk/main.php?id_menu=6726&firmy_slovenska_flag=0
Monuliatenko
02.09.07,11:09
Diky Ti za info - tu stranku som uz videla, zrejme som ju este dost povrchne presla, kedze som tam zatial take info nevidela :). A vies mi aj poradit, co mam robit, pokial ziadne vyrozumenie nedostanem a sused si zacne stavat bez mojho suhlasu? Ide zrejme o ciernu stavbu a to uz mozem podat staznost, ci nie?
Kazu
02.09.07,11:21
Mala by si dostať oznámenie o začatí stavebného konania na ktorom sa môžeš zúčastniť a pripomienkovať. Oznámenie sa posiela doporučene. Ak takéto oznámenie neobdržíš, určite sa jedná o nepovolenú stavbu a môžeš sa sťažovať.