martulienka67
02.09.07,12:19
Prosím o pomoc. Som v hačkovaní začiatočník a zatial zvládam len filetové háčkovanie. Mám veľký problém nájsť nejaké vzory na takéto hačkovanie. Pozná niekto nejakú stránku na internete, prípadne vie poradiť nejaké časopisy, kde by som ich mohla zohnať? Existujú časopisy na hačkovanie, ale dám za ne aj 80,-sk a je tam pre mna jeden vzor a dakedy ani to nie. Vopred dakujem.:mee:
Zoltán Kovács
02.09.07,10:20
martulienka67
02.09.07,10:26
Ďakujem!!!
LubicaN
02.09.07,14:01
Prosím o pomoc. Som v hačkovaní začiatočník a zatial zvládam len filetové háčkovanie. Mám veľký problém nájsť nejaké vzory na takéto hačkovanie. Pozná niekto nejakú stránku na internete, prípadne vie poradiť nejaké časopisy, kde by som ich mohla zohnať? Existujú časopisy na hačkovanie, ale dám za ne aj 80,-sk a je tam pre mna jeden vzor a dakedy ani to nie. Vopred dakujem.:mee:


:eek: kde na to berieš čas? Ja som za slobodna štrikovala, vyšívala, háčkovala... Háčik som naposledy držala v ruke keď som čakala staršiu dcérku a háčkovala som jej čiapočku (teraz ide do predškolskej)...a ihlice...noo, ponožky čo som voľakedy zvládala pár za jeden večerný film mi teraz pri desiatich riadkoch za pol roka trvajú...povedzme že hoooodne dlho (chudáčik manžel poslušne čaká...bo on to na doma miesto papúč nosí...). Ja som voľakedy čerpala z Dorky, detské veci tuším z Katarínky. Ale to sú také časopisy kde je "pestrá zmes" - z každého rožku trošku. Ja by som asi išla do nejakého supermarketu a časopis si pred kúpou najprv prelistovala - veľakrát sa mi stalo, že ten istý svetrík som videla obmesiac v niekoľkých časopisoch. V kauflande majú určite viac druhov takto zameraných časopisov, tak treba deti a muža nechať doma a ísť sama, nech nikto nedupká za chrbtom že koľko toho ešte chceš pozerať... a ešte niekedy bývajú špeciálne vydania časopisov zameraných na konkrétnu techniku takže odporúčam listovať a listovať...a určite nájdeš čo Ti bude vyhovovať.

*Ľubica
kukučka
02.09.07,14:17
háčkovanie a všeličo iné, dokonca aj pletenie z papiera

http://forum.living.cz/list.php?34
vodnár
03.09.07,12:13
Ja som tiež zvládala len filetové háčkovanie a ešte som aj ľaváčka, takže som si to musela trochu prekrúcať, síce neviem nemecky ( len pár fráz ) ale existuje nemecký časopis FILETHACKEN a stojí okolo 100 sk.
martulienka67
05.09.07,16:18
Veľmo pekne dakujem za všetky rady. Ja sa stíham venovať ručným prácam vďaka tomu, že všetky domáce práce máme zadelené. Chalani vysávajú, utierajú prach, na požiadanie pomáhajú s čím treba, manžel pomáha s varením... Ale tiež mi jedna vec, kým ju spravím trvá aj niekoľko mesiacov. Ešte raz ďakujem.
melbak
02.01.08,13:45
:eek: kde na to berieš čas? Ja som za slobodna štrikovala, vyšívala, háčkovala... Háčik som naposledy držala v ruke keď som čakala staršiu dcérku a háčkovala som jej čiapočku (teraz ide do predškolskej)...a ihlice...noo, ponožky čo som voľakedy zvládala pár za jeden večerný film mi teraz pri desiatich riadkoch za pol roka trvajú...povedzme že hoooodne dlho (chudáčik manžel poslušne čaká...bo on to na doma miesto papúč nosí...). Ja som voľakedy čerpala z Dorky, detské veci tuším z Katarínky. Ale to sú také časopisy kde je "pestrá zmes" - z každého rožku trošku. Ja by som asi išla do nejakého supermarketu a časopis si pred kúpou najprv prelistovala - veľakrát sa mi stalo, že ten istý svetrík som videla obmesiac v niekoľkých časopisoch. V kauflande majú určite viac druhov takto zameraných časopisov, tak treba deti a muža nechať doma a ísť sama, nech nikto nedupká za chrbtom že koľko toho ešte chceš pozerať... a ešte niekedy bývajú špeciálne vydania časopisov zameraných na konkrétnu techniku takže odporúčam listovať a listovať...a určite nájdeš čo Ti bude vyhovovať.

*Ľubica
ten čas sa vždy nájde, ja pletiem aj teraz papuče(dámske pre návštevy)teraz som si na chvíľu odbehla k počítaču
VladoaKatka
02.01.08,13:55
Pozri túto stránku:

http://www.sikovne.szm.sk/hackovanie3.htm

Smith ... klobúk dolu, priznaj sa čo štrikuješ ...

P.S. Ja ešte mám stále takú dobrú sviatočnú náladu.

Katka
VladoaKatka
02.01.08,13:59
:eek: kde na to berieš čas? Ja som za slobodna štrikovala, vyšívala, háčkovala... Háčik som naposledy držala v ruke keď som čakala staršiu dcérku a háčkovala som jej čiapočku (teraz ide do predškolskej)...a ihlice...noo, ponožky čo som voľakedy zvládala pár za jeden večerný film mi teraz pri desiatich riadkoch za pol roka trvajú...povedzme že hoooodne dlho (chudáčik manžel poslušne čaká...bo on to na doma miesto papúč nosí...). Ja som voľakedy čerpala z Dorky, detské veci tuším z Katarínky. Ale to sú také časopisy kde je "pestrá zmes" - z každého rožku trošku. Ja by som asi išla do nejakého supermarketu a časopis si pred kúpou najprv prelistovala - veľakrát sa mi stalo, že ten istý svetrík som videla obmesiac v niekoľkých časopisoch. V kauflande majú určite viac druhov takto zameraných časopisov, tak treba deti a muža nechať doma a ísť sama, nech nikto nedupká za chrbtom že koľko toho ešte chceš pozerať... a ešte niekedy bývajú špeciálne vydania časopisov zameraných na konkrétnu techniku takže odporúčam listovať a listovať...a určite nájdeš čo Ti bude vyhovovať.

*Ľubica

Nič sa neboj, znovu si ich vezmeš do ruky, keď budeš babičkou...

Ponožky môžeš aj dlhšie,nohy už nenarastú...horšie by bolo so svetrom, čo keby pribral...
olybaba
30.08.08,03:58
sorry, neviem ci to sem patri, ale ..............
- ponukam velmi lacno bielu priadzu na hackovanie roznych hrubok
- mala ich moja mama, ale uz ich nebude potrebovat, lebo ...
- robim skoro vsetky rucne prace, ale hackovanie s touto tenkou nitkou ma nikdy nechytilo
- hoci aj mamine vyrobky su nadherne !!!

http://forum.sanomabp.hu/forumkep/8/75724/411/12303584/1.jpg
melbak
26.09.08,18:53
mile sikulky, vesticky su v mode, nemate nejaky popis na hackovanu damsku vesticku, prezrela som stare casopisy, ale nic som nenasla
dakujem
Dáša_
26.09.08,19:10
skus pacasa - treba jednotlive albumy rozklikat. Nekonečný zdroj námetov :)
http://picasaweb.google.com/arantzap
erzet
14.11.08,07:11
To som dnes dostal v maily:

Viete čo je to?
michelle84
14.11.08,07:20
To som dnes dostal v maily:

Viete čo je to?


To je nádherné, kebyže nekliknem na obrázky, tak na to ani neprídem. Perfektná práca ;)
Maruška54
14.11.08,07:35
Z diaľky to vyzerá ako ručné práce ale iného zamerania
učtovníčka
14.11.08,07:46
To som dnes dostal v maily:

Viete čo je to?
To je námet na dietu, mať na stole takéto dobroty. "Slintanie povolené" kalórie nepribudnú.
adriana468
02.06.09,11:04
ahojte, nemáte niekto návod na háčkované plavky? díky Adriana
Dáša_
02.06.09,11:09
skus pozriet tu http://www.artmama.sk/forums/hackovanie


mozno tam niečo objavíš
mareko
02.06.09,17:43
To som dnes dostal v maily:

Viete čo je to?
Tak to je úžasné....my, slabšie vidiaci by sme si aj zahrýzli....dokonalé dielko :cool:
tutiola
03.06.09,18:14
Dnes som náhodou videla v PNS časopis Diana-filetové háčkovanie.
Aňa
05.06.09,15:13
No ja by som nadviazala na túto tému, pretože asi tak späť 25-30 rokov som sa zaoberala tapikom. Teraz keďže som už dlhodobo PNS, chcela by som si zase niečo pekné z tapika urobiť. Hľadala som na internete na Slovensku veľkoobchod alebo predajňu, ktorá by predávala tapiko. Nevie mi niekto poradiť, kde by som si mohla kúpiť, poprípade objednať nejaké vzory? Ďakujem a prajem pekný víkend.
Dáša_
05.06.09,18:47
No ja by som nadviazala na túto tému, pretože asi tak späť 25-30 rokov som sa zaoberala tapikom. Teraz keďže som už dlhodobo PNS, chcela by som si zase niečo pekné z tapika urobiť. Hľadala som na internete na Slovensku veľkoobchod alebo predajňu, ktorá by predávala tapiko. Nevie mi niekto poradiť, kde by som si mohla kúpiť, poprípade objednať nejaké vzory? Ďakujem a prajem pekný víkend.

http://www.tapiko.cz/nejprodavanejsi
marion
10.03.11,14:04
Ja sa musim pochvalit inou technikou, ktorej sa intenzivne venujem a to sietovanie. Kurzy sietovania aj hackovania chystam, ked bude nahlaseny plny pocet. A tu su moje vyrobky, navody a ine - www.marionsk.eu (http://www.marionsk.eu)
mirčiak
11.04.11,17:49
Zdravím, som v háčkovaní začiatočník a potrebovala by som poradiť :). Nie som si istá, či chápem číslovanie háčikov. Chcela by som vedieť, že ak je na priadzi napísaná odporúčaná veľkosť ihlíc, tak môžem použiť aj háčik v takej veľkosti? Alebo háčiky sa berú inak? Totižto ide mi o to, že v návodoch čítam, aké sa majú použiť priadze a je tam vždy aj veľkosť háčika lenže vždy nejakej firmy. Tak teraz neviem, či tie háčiky majú všetky firmy číslované rovnako alebo je to rozdielne, teda prečo tam uvádzajú aj tie firmy. Vďaka
mirčiak
12.04.11,06:38
Zdravím, som v háčkovaní začiatočník a potrebovala by som poradiť :). Nie som si istá, či chápem číslovanie háčikov. Chcela by som vedieť, že ak je na priadzi napísaná odporúčaná veľkosť ihlíc, tak môžem použiť aj háčik v takej veľkosti? Alebo háčiky sa berú inak? Totižto ide mi o to, že v návodoch čítam, aké sa majú použiť priadze a je tam vždy aj veľkosť háčika lenže vždy nejakej firmy. Tak teraz neviem, či tie háčiky majú všetky firmy číslované rovnako alebo je to rozdielne, teda prečo tam uvádzajú aj tie firmy. Vďaka

Vie mi s týmto niekto poradiť?
Zdenka 0705
12.12.11,13:07
Chcela by som poprosiť, či by ste mi niektorá, ktorá dobre ovládate háčkovanie, nenapísala alebo nenakreslila návod na túto hubku na umývanie /viem háčkovať, ale nie ešte tak, aby som to dokázala z tohto videa "obkukať" :)
http://www.youtube.com/watch?v=J84jxmGMV5Y
trisestri
12.12.11,13:19
Zdenka 0705
12.12.11,14:34
odkaz dobrý, ale tento návod tam nie je :(
babi2
13.12.11,07:03
Mne to vychádza tak, že na jednej strane spletie 2 RO v jedno, aj na konci riadku a následne aj na začiatku riadku. Na opačnej strane rozpletá jedno RO v dve, tiež aj na konci riadku a následne na začiatku riadku, aby vznikol kosoštvorec, ktorý potom zošije, tak ako je vidieť. Sú to len krátke stĺpiky
Zdenka 0705
13.12.11,14:27
Babi2, mám ešte jeden dotaz.... posledný :)
http://www.youtube.com/watch?v=8Tx5CdbEx_s&feature=related
babi2
13.12.11,17:35
Neviem či som to dobre pochopila, lebo tá predvádzačka má veľmi rýchle prsty:). Vidíme, že začína krátkym stĺpikom 2 riadky, vzor by mal byť nasledovne //3 krátke stĺpiky a 1 retiazkové oko uháčkovať//, teraz začína tá vlnka : 1 RO v predchádzajúcom riadku vynechať, do nasledujúceho uháčkovať 1x nahodený DS, znovu 1 RO uháčkovať a 1RO vynechať. Tú vlnku vlastne tvoria 2 dlhé stĺpiky 1x nahodené, 2 dlhé stĺpiky 2x nahodené a zase 2 dlhé stĺpiky 1x nahodené, za každým DS uháčkovať 1 RO a medzi každým DS vynechať 1RO v predchádzajúcom riadku. Po skončení tohto riadku uháčkovať 2 riadky krátkych stĺpikov. Nasledujúci vlnkový riadok musí vychádzať tak, aby 2 dlhé stĺpiky 2x nahodené, boli nad 1. a 3. krátkym stĺpikom z predchádzajúcej vlnky. Asi je to zložité vysvetlenie:). Ako som Ti písala, neháčkovala som od čias, keď boli moje deti malé a teraz ma dcéra donútila háčkovať pre moju vnučku, lebo sa jej páčia háčkované čiapočky, takže tiež s tým bojujem:). Nech sa Ti darí
Zdenka 0705
14.12.11,05:50
Babi2, ďakujem. Tú hubku som pochopila, vyskúšala a ide to. Tento si radšej zakreslím podľa Teba, myslím, že som to pochopila. Super! Ja som tiež nestíhala tú rýchlosť, si predsa len zdatnejšia než ja :) ... dnes to vyskúšam.
xEvelinx
14.12.11,06:44
Pekný deň prajem, mne veľmi pri mojich začiatkoch v háčkovaní pomohli návody z tejto stránky (nevidela som ju v komentároch, tak pridávam). Keď "prelistujete" nájdete tam veľmi veľa zaujímavých nápadov aj na darčeky :) http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12

(http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12)