dreki
02.09.07,14:20
Dobrý deň. Uvažujem o kúpe kamionu na leasing s tým že by mal byť určený na prepravu tovaru po celej Európe. Chcem zamestnať dvoch vodičov a ja by som chcel zostať pri svojej doterajšej práci. Poviem otvorene, že nemám skúsenosti s riadením takejto firmy. Moja predstava je, že prostredníctvom nejakých kontaktov na špeditérske firmy v európe by sa mi podarilo na tri týždne v mesiaci vyťažiť kamion a jeden týždeň by stál - po dobu, kým by vodiči mali povinné voľno. Je to reálne alebo som dobrodruh? Dokážem touto formou zabezpečiť prácu pre kamion do tej miery aby sa zaplatili leasingové splátky, prevádzkové náklady kamionu, poistenie, mzdy zamestnancov a prípadne aj niečo pre mňa aby to nebola zbytočná investícia? Prosím aby odpovedajúci uviedli aj mieru svojich skúseností v odbore. Veľmi pekne ďakujem.
odin1088
05.12.11,17:54
Reagujem na Vas plan s kamionmi .

Bolo by fajn ak by si v dnesnej dobe dopravcovia mohli dovolit jeden tyzden v mesiaci zostat doma a oddychnut si pripadne urobit nejaku tu servisnu cinnost.
Bohuzial realita je uplne ina. Na to aby ste zaplatili kamion v leasingu potrebujete najazdit v trhovych cenach za dopravu aspon 11-12500km co znamena cely mesiac plnej jazdy .
Taktiez vodica na to aby si zarobil potrebuje najazdit co najviac KM aby mal vyplatu na urovni dnesnych zarobkov v tejto oblasti .
To co Vam pri dobrej vole zostane po zaplateni nafty mytnych poplatkov ktore kazdym rokom stupaju by som napocital v stovkach EUR na jednej ruke .

Teda posudte sam ci sa Vam oplati kamion na LEASING jedine ak by ste mali moznost zaplatit min .50 % akontaciu nasledne sa splatky znizia .
Mila123
05.12.11,17:56
zadávateľ dal otázku pred viac ako 4 -mi rokmi......mimotemy