Zuzana Boháčová
02.09.07,17:27
Dobrý deň,
prosím Vás o radu:

dodávateľsky účtujem s.r.o.,ktorá si čísluje na môj spôsob trochu čudne faktúry:
faktúry čísluje od č. 1 (to je v poriadku)
ale opravné doklady k týmto faktúram čísluje normálne v poradí akoby faktúr:confused:

vysvetlím:
napr. odberateľské faktúry má č. 1,2,3,6,7...
ja že veď im chýbajú čísla 4,5
oni že nie,to sú OPRAVNÉ DOKLADY K FAKTÚRAM 1 a 2:(
(jedná sa o s.r.o.-lekára,takže opravné doklady majú skoro ku každej OF)

môj problém:
účtujem v OMEGE
OF si nahodím medzi OF
opravné doklady medzi OD - lenže potom mi chýbajú čísla pri odberateľských faktúrach:(

po tom ich vysvetlení,že faktúra č.4 a 5 je opravná mám pocit,že by som mala opravné doklady účtovať medzi odberateľské faktúry (aj keď sa mi to trochu prieči:mee:

môžete mi prosím poradiť,ako to môžem vyriešiť?:confused:

Ďakujem pekne:)
AHA
02.09.07,15:37
Ja to robím tak, že si číslujem faktúry sama a ich číslovanie používam len ako
Variabilný symbol nakoľko lekári sú taký vynaliezavý, že ich číslovanie nikto nepochopí. A opravné doklady môžte účtovať aj medzi OF to nie je problém ale ak sa Vám lepšie účtujú ako iný tym dokladu tak to tiež nieje zlé ide len
o spôsob, ktorým sa Vám lepšie účtuje.
Zuzana Boháčová
02.09.07,15:41
Ja to robím tak, že si číslujem faktúry sama a ich číslovanie používam len ako
Variabilný symbol nakoľko lekári sú taký vynaliezavý, že ich číslovanie nikto nepochopí. A opravné doklady môžte účtovať aj medzi OF to nie je problém ale ak sa Vám lepšie účtujú ako iný tym dokladu tak to tiež nieje zlé ide len
o spôsob, ktorým sa Vám lepšie účtuje.

no, ja nemením ich číslovenia faktúr, tzn. že číslujem ako oni,tzn. 1,2,3,6.. a chýba mi 4 a 5
teda viac by mi vyhovovalo účtovať opravné doklady mimo odberateľských faktúr, veď je to aj logické..:)
no,ale pre lekárov asi nie:cool:
lenkak
02.09.07,15:43
neviem ako je to v Omege, ale ja v MRP dobropisy účtujem za poradovým číslom faktúry, aj keď je možnosť nastavenia zvlášť číselného radu, a v MRP sa aj dobropisy účtujú medzi ov.
Tému presúvam do Porady Omegy, skôr si nájdu otázku tí, čo s týmto prgramom robia.
AHA
02.09.07,15:46
Nie je to logické nakoľko opravná faktúra je oprava odberateľských faktúr a tie
vystavuje lekár aj keď na to ako podklad dostáva vyúčtovanie od ZP. V čase keď sa vystavovali dobropisy a ťarchopisy ste tiež účtovala všetko osobitne ?
liba2
03.09.07,04:33
Podelím sa so svojou skúsenosťou. Tiež som pred časom prevzala účto firmy, ktorá všetky vystavené fa aj DBP a to aj na SKK aj na EUR evidovala v 1 rade a ja som to tiež do Omegy zapísala v jednom rade zOF. Nebol s tým problém (len vo výstupoch v členení na TM a CM boli všetky fa na SKK v cudzem mene, takže to nemalo vypovedaciu schopnosť).
Rozhodni sa ako to urobíš, ale môže to byť aj všetko v 1 rade.
Zuzana Boháčová
03.09.07,16:42
Podelím sa so svojou skúsenosťou. Tiež som pred časom prevzala účto firmy, ktorá všetky vystavené fa aj DBP a to aj na SKK aj na EUR evidovala v 1 rade a ja som to tiež do Omegy zapísala v jednom rade zOF. Nebol s tým problém (len vo výstupoch v členení na TM a CM boli všetky fa na SKK v cudzem mene, takže to nemalo vypovedaciu schopnosť).
Rozhodni sa ako to urobíš, ale môže to byť aj všetko v 1 rade.

ja si všetky OF účtujem medzi OF, opravné doklady,dobropisy aj ťarchopisy účtujem do OD..
lenže keďže tu vystaviteľ účtuje v 1 rade aj odberat.fa aj odoslané dobropisy,asi to všetko zaúčtujem v 1 rade medzi OF..

Ďakujem Vám všetkým za konzultáciu;)