Ježko
02.09.07,17:28
Prosím, ak máte niekto skúsenosti v účtovníctve pre ZŠ poraďte: Mám prac.ponuku na prácu v škole, je toto účtovníctvo náročnejšie ako iné ? Doteraz som pracovala u súkr.podnikateľa /JÚ, mzdy, personalistika,.../:(
Danila
02.09.07,16:00
Prosím, ak máte niekto skúsenosti v účtovníctve pre ZŠ poraďte: Mám prac.ponuku na prácu v škole, je toto účtovníctvo náročnejšie ako iné ? Doteraz som pracovala u súkr.podnikateľa /JÚ, mzdy, personalistika,.../:(Predpokladám, že ZŠ= základná škola. Že začínajú vyučovať účtovníctvo je síce pre mňa novinkou, ale zároveň predpokladám, že sa bude jednať aj o PÚ. Aby si zvládla výučbu, musíš ho poznať najmä z hľadiska praxe. Podľa mojich skúseností je náročnejšie účtovníctvo prednášať, ako účtovať. Čím mladšia klientela, tým viac a nevyspytateľejších otázok. Nezažiť trapas znamená ovládať ho v teoretickej aj praktickej rovine. A venovať dostatok času príprave na vyučovanie. Pred tabuľou sa síce dá občas improvizovať zalistovaním v " Cenigovej", ale nemôže to byť často a hlavne dlho....:)
lenkak
02.09.07,16:02
ja som pochopila, že pre ZŠ má robiť účtovníctvo, nie vyučovať?
Danila
02.09.07,16:15
ja som pochopila, že pre ZŠ má robiť účtovníctvo, nie vyučovať?
Veď ešte teraz nad tým rozmýšľam, či sa neblýska na lepšie časy...A neblýska....:) Ale aspoň chvíľu som sa tešila, ako stúpame na vážnosti u vrchnosti.
Ježko
03.09.07,04:15
Veď ešte teraz nad tým rozmýšľam, či sa neblýska na lepšie časy...A neblýska....:) Ale aspoň chvíľu som sa tešila, ako stúpame na vážnosti u vrchnosti.
Chcela by som robiť účtovníctvo pre ZŠ, nie vyučovať. Ak máte pre mňa dobrú radu, prosím, posuňte. vďaka.:)
AntekaK
03.09.07,04:55
Jolie
06.09.07,11:04
Účtovníctvo na ZŠ je oveľa náročnejšie ako akékoľvek iné účtovanie. Je to podvojné účtovníctvo pre rozpočtovú organizáciu a je úplne odlišné od účtovníctva na aké ste bola zvyknutá ak sa jedná o ZŠ s právnou subjektivitou. Ale nestrácajte chuť a elán všetko sa dá naučiť. Veľa šťastia!:) :) :)
Katka 30
24.09.07,09:46
ja pracujem rok v ZŠ ako účtovníčka,naša škola je s právnou subjektivitou,nemala som možnosť zaškolenia,ale do všetkého sa dá dostať.Teraz mám obavy z účtovania od r.2008 a z nového WINIBEU
anfro11
03.12.07,12:33
.. a škola pre zaujímavosť aký používa mzdový a personálny software?
Jolie
07.12.07,08:46
Ja používam Vemu. Som celkom spokojná.
helenka11
07.12.07,10:26
Ja požívam Urbis. Aj na učtovníctvo.Je zrozumiteľný a je
veľmi dobrá spolupráca s tvorcami programu.
anfro11
13.12.07,13:14
Vema pripravila teraz pre ZŠ balíček EKOS-u ich účtovníctva ktoré prispôsobujú požiadavkám ZŠ a školských zariadení na základe požiadaviek z osobných stretnutí s užívateľmi VEMA PAM. Viac je na ich stranke. Môže to byť aj ako napr. alternatíva k WinIbeu. My tiež používame Vemu PAM i s ďalšími vlastnými nadštandardnými výstupmi /rozpočty, mzdové inventúry atď/