Steven111
02.09.07,19:23
Ahojte poradaci, prosim poradte, slovenská s.r.o., bude mať prevádzku v Maďarsku - obchod s knihami, kde bude zdaňovať príjem z maďarských tržieb v MR alebo v SR? Za vaše odpovede vám dakujem..
AHA
02.09.07,17:34
Príjmy z Maďarska sa zdaňujú v Maďarsku aj DPH pokiaľ prekročíte obrat budete musieť odvádzať v Maďarsku v daňovom priznaní na slovensku následne tieto príjmy vyjmete alebo započítate daň.
Steven111
02.09.07,17:41
my sme platitelmi DPH v SR, takže v MR ešte nebudeme musieť uvádzať DPH len ak prekročíme limit podľa daňových zákonov v MR?
Steven111
02.09.07,17:43
Ale v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia medzi MR a SR je uvedené, že rezident SR musí zdanovať príjmy v SR.
AHA
02.09.07,17:53
A tá stála prevádzka nebude mať v Maďarsku pred DU právnu subjektivitu ?
Steven111
02.09.07,18:22
čo myslíte pod právnou subjektivitou? bude to obchod, ktorý bude vystupovať ako slovenská sro.
Czbebe
21.05.11,16:27
Dobrý deň!
Prosím poradte mi! Slovenský platiteľ DPH je registrovaný aj v Maďarsku, má IČ DPH začínajúcé s HU.... Má prevádzku v Maďarsku, tam predávajú tovar. Faktúru vystavia s Maďarskou DPH. Neviem, že ako mám zaúčtovať faktúru, čiže maďarskú DPH. Mám zaúčtovať na analitiku účty 343, zvlášť? Alebo mám zaúčtovať ako výnosy na ú.č. 604? Za skoré odpovede Vám vopred ďakujem!
Czbebe
23.05.11,09:56
Dobrý deň!
Prosím poradte mi! Slovenský platiteľ DPH je registrovaný aj v Maďarsku, má IČ DPH začínajúcé s HU.... Má prevádzku v Maďarsku, tam predávajú tovar. Faktúru vystavia s Maďarskou DPH. Neviem, že ako mám zaúčtovať faktúru, čiže maďarskú DPH. Mám zaúčtovať na analitiku účty 343, zvlášť? Alebo mám zaúčtovať ako výnosy na ú.č. 604? Za skoré odpovede Vám vopred ďakujem!
Janiela
09.12.12,06:22
Mohli by ste mi poradiť, ako si slovenská sro otvoríprevádzku v ČR?
- má si v obchodnom registri rozšíriť svpje pôsobenie o novú prevádzku v ČR
- kde má v ČR nahlásiť otvorenie novej prevádzky?
Somv tom úplný laik.
Vie mi niekto s tým pomôcť? Budem povďačná za každú radu.
KEJKA
09.12.12,06:50
v slov. OR nie, nerozširuje.
ale ak zakladá org.zložku, postupuje ako pri založení sro. Odporúčam riešiť s odborníkom v ČR.
Rozhodnutie VZ, ustanovenie vedúceho org.zložky, sídlo-adresa,......dostane IČO a registruje sa na FÚ v Česku.
Janiela
09.12.12,09:58
v slov. OR nie, nerozširuje.
ale ak zakladá org.zložku, postupuje ako pri založení sro. Odporúčam riešiť s odborníkom v ČR.
Rozhodnutie VZ, ustanovenie vedúceho org.zložky, sídlo-adresa,......dostane IČO a registruje sa na FÚ v Česku.

Kejka, veľmi pekne Vám ďakujem :-)

V tom prípade, o výnosoch a nákladoch v ČR účtuje podľa českých zákonov a tam i podáva DP a o výnosoch a nákladoch na Slovensku účtuje podľa Sk zákona a DP podáva tu.
Prevádzka v ČT sa bude posudzovať ako samostaný subjekt v ČR? Dobre som pochopila?
KEJKA
09.12.12,10:19
až na toto...........Prevádzka v ČT sa bude posudzovať ako samostaný subjekt v ČR? Dobre som pochopila?
prevádzka nie je samostatný právny subjekt
účtovníctvo pre vyčíslenie dani sa môže viesť aj osobitne v CZK
ale všetky doklady musia byť zaúčtované v slov.účtovníctve - najlepšie viesť ako stredisko.
DP sa podá v Česku za české doklady
a na Slovensku za všetky doklady, daň sa vysporiada podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.
Janiela
09.12.12,19:37
až na toto...........Prevádzka v ČT sa bude posudzovať ako samostaný subjekt v ČR? Dobre som pochopila?
prevádzka nie je samostatný právny subjekt
účtovníctvo pre vyčíslenie dani sa môže viesť aj osobitne v CZK
ale všetky doklady musia byť zaúčtované v slov.účtovníctve - najlepšie viesť ako stredisko.
DP sa podá v Česku za české doklady
a na Slovensku za všetky doklady, daň sa vysporiada podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.

Kejka, pekne ďakujem za poučnú odpoveď. Želám pekný pracovný týždeň :-)